Dnes je 15.10. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Filmové online tipy

V televizi nic není? Hledáš inspiraci na dnešní večer? Hledáš filmy online? Pak jsi na správném místě, na této stránce nalezneš inspiraci na film online, který by mohl potěšit tvé kinemtografické choutky. Tento týden je zde na výběr několik filmů z několika lákavých žánrů jako například Drama, Dokumentární, Thriller, Krátkometrážní nebo Životopisný. Že se nevyznáš v žánrech? Ve zkratce rozděluje filmy, které mají společné znaky z hlediska námětu, zápletky, zpracovávaného tématu, kompozice a některých dalších typických prvků, znaků a propriet.

Jestli jsi si již vybral svůj oblíbený filmový žánr ale furt si nejsi jistý na který film se chceš kouknout? Pak si můžeš vybrat film dle země původu. Země původu je destinace, lokalita, stát či jiný zeměpisný i historický útvar na jehož území se film natáčel, online filmy v tomto týdenním tipu jsou ze zemí jako je například Československo, Tchaj-wan, Velká Británie, Západní Německo, Česko, USA a Německo, většina filmů je s dabingem nebo alespoň s online českými či slovenskými titulky.

Nyní už jistě máš své favority, ale přesto je možné si vybrat film například podle svého oblíbeného režiséra, dnešní filmy online režíloval například J. A. Holman, Siao-sien Chou, Jonas Mekas, Zuzana Justmanová, Erich von Stroheim, Jaroslav Soukup a Martin Scorsese, pokud ti tento výběr nestači, více autorů nalezneš v kategorii osobnosti.

Inspirace na filmy online pro tento týden


Velká přehrada

Velká přehrada (1942)

Mladý inženýr si zařídil vlastní projekční kancelář a zadal svůj projekt do soutěže na velkou vodní stavbu. Jeho představy o poctivé a odpovědné práci narazí na spekulace bezcharakterního velkopodnikatele... Natáčení náročného exteriérového filmu se pro režisérovo vážné onemocnění nezvykle protáhlo. Téma bylo v té době neobvyklé, online film zaujal spíše kritiku než diváky. Berka, postava hraná Karlem Hradilákem, se v první verzi jmenoval Rudolf Hertl... film ke zhlédnutí »

Léto u dědy

Film online: Léto u dědy

Dvanáctiletý Yung-yung je spolu se svou sestrou poslán na letní prázdniny k dědečkovi na venkov. Jejich matka je vážně nemocná. Děti se tak dostávají do cizího prostředí, kde si jen komplikovaně hledají cestu k ostatním. Na druhou stranu jsou jejich dny náhle dobrodružnější, náročnější. Asi nejkouzelnější online film Hou Hsiao-hsiena, který i přes jistou melodramatičnost stále fascinuje především formální vynalézavostí režiséra. "Dětský pohled" online ve filmu totiž nemusí být vždy jen roztomilý. (Filmasie 2006) film online ke zhlédnutí »

Reminiscences of a Journey to Lithuania

Reminiscences of a Journey to Lithuania (1972)

Pokus o zmapování bolestné zkušenosti exulanta vracejícího se po dlouhé době do vlasti v deníkovém experimentálním filmu natáčeném na 8mm kameru... film ke zhlédnutí »

Hlasy dětí

Hlasy dětí (1998)

Emotivně silný dokumentární online film o třech dětech, které přežily pobyt v koncentračním táboře. Českoamerická autorka filmu Zuzana Justman (1931), která z Československa emigrovala v roce 1948, sama strávila několik let v terezínském koncentračním táboře Online film Hlasy dětí, dokončený v roce 1997, získal v roce 1999 prestižní cenu EMMY za nejlepší historický dokument. Obdržel také Čestné uznání Mezinárodního filmového festivalu v Chicagu a Zlatou plaketu Mezinárodního televizního festivalu v Chicagu... film ke zhlédnutí »

Chamtivost

Film online: Chamtivost

Psychologické bohatství tohoto původně čtyři a půl nebo možná dokonce devítihodinového filmu, v oné době celkem výjimečné, obdařilo poprvé online film románovými výrazovými prostředy. Stroheim navázal na griffithovský realismus, ale proti jeho trochu staromódnímu viktoriánskému ideálu romantických hrdinů postavil v zolovském duchu živé, plnokrevné typy, jejichž vývoj určovaly psychologické a fyziologické dispozice a prostředí... film online ke zhlédnutí »

Jak se dělal 'Discopříběh'

Jak se dělal 'Discopříběh' (1987)

Reportáž o natáčení hudebního filmu Discopříběh: průběh přípravných prací, konkurs mladých představitelů, nahrávání hudby a písní. Dokument vrcholí přípravou velké taneční scény na plzeňském náměstí. Od 90.let to už bylo celkem obvyklé, ale tento online film o filmu byl tehdy v české filmové výrobě ještě novinka. Scenárista Eduard Pergner je v titulcích uveden pod uměleckým pseudonymem Boris Janíček. Hraje: skupina Kroky, zpívá: Michal David. film ke zhlédnutí »

Letec

Letec (2004)

Život Howarda Hughese patří k nejvíce fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Tento letecký průkopník, řežisér i producent, ropný magnát a muž nejedné další činnosti a tváře totiž vynikal nejen svým všestranným talentem, ale i svou výstřední povahou. A online film THE AVIATOR v režii legendárního Martina Scorseseho (Zuřící býk, Mafiáni) se bude soustředit právě na nejzajímavější úsek Hughesovy (Leonardo DiCaprio) životní dráhy... film ke zhlédnutí »

Nenašel jsi co jsi hledal? Možná hledáš některé online filmy obsažené v našem katalogu, zkus se podívat na další filmy zdarma ke zhlédnutí