Dnes je 17.4. 2024, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Filmové online tipy

V televizi nic není? Hledáš inspiraci na dnešní večer? Hledáš filmy online? Pak jsi na správném místě, na této stránce nalezneš inspiraci na film online, který by mohl potěšit tvé kinemtografické choutky. Tento týden je zde na výběr několik filmů z několika lákavých žánrů jako například Dokumentární, Drama, Historický, Fantasy nebo Válečný. Že se nevyznáš v žánrech? Ve zkratce rozděluje filmy, které mají společné znaky z hlediska námětu, zápletky, zpracovávaného tématu, kompozice a některých dalších typických prvků, znaků a propriet.

Jestli jsi si již vybral svůj oblíbený filmový žánr ale furt si nejsi jistý na který film se chceš kouknout? Pak si můžeš vybrat film dle země původu. Země původu je destinace, lokalita, stát či jiný zeměpisný i historický útvar na jehož území se film natáčel, online filmy v tomto týdenním tipu jsou ze zemí jako je například Francie, Írán, Západní Německo, Česko, Rusko, Japonsko, Švédsko a Československo, většina filmů je s dabingem nebo alespoň s online českými či slovenskými titulky.

Nyní už jistě máš své favority, ale přesto je možné si vybrat film například podle svého oblíbeného režiséra, dnešní filmy online režíloval například Orson Welles, Martin Slunečko, Miloslav Šmídmajer, Jurij Ozerov, Grigori G. Nikulin, Hidenori Sugimori, Hidenori Sugimori, Ingmar Bergman a Drahomíra Vihanová, pokud ti tento výběr nestači, více autorů nalezneš v kategorii osobnosti.

Inspirace na filmy online pro tento týden


F jako falzifikát

F jako falzifikát (1973)

Méně proslulý online film světoznámého Orsona Wellesa je poněkud klidnějším příspěvkem k tématu dekadence v současném umění. Podvody a švindl, manipulace a triky a vůbec mystifikace dovedená in extremis jsou hlavní témata filmu. Režisér si pohrává především s formou, kdy pomocí postupů užívaných v dokumentárních i hraných filmech si pohrává s diváky. V tom tkví subverzita filmu, který zůstal stále aktuální, i když vznikl na počátku sedmdesátých let... film ke zhlédnutí »

Tři životy Vladimíra Pucholta

Film online: Tři životy Vladimíra Pucholta

Dokumentární online film Tři životy Vladimíra Pucholta je jediným dokumentem, který byl o této významné herecké osobnosti českého filmu natočen. Jeho tvůrci Miloslav Šmídmajer a Martin Slunečko uvažovali o natočení tohoto pořadu už v roce 1990, ale příležitost se naskytla až po pěti letech. Miroslav Ondříček svého dlouholetého přítele Vladimíra Pucholta přemluvil a otevřel tak cestu k natáčení, kterému se Vladimír Pucholt zásadně vyhýbá. Jak vidí dnes MUDr... film online ke zhlédnutí »

Velký vojevůdce maršál Žukov

Velký vojevůdce maršál Žukov (1995)

Velkolepý historicko-biografický online film o jednom z vojenských tvůrců vítězství nad fašismem v druhé světové válce. Místy až dokumentární film vypráví o jednom z nejlepších sovětských velitelů všech dob – maršálu Žukovovi. Zvítězil v bitvách u Stalingradu, před Moskvou nebo v bojích o Berlín. Byl také považován za velmi tvrdého a zcela nekompromisního velitele. To na vlastní kůži zažil také režisér a válečný veterán Jurij Ozerov, který snímek sestavil jako kombinaci sestřihů svých válečných filmů a dokumentárních vsuvek a výpovědí... film ke zhlédnutí »

Ně dělajtě biskvity v plochom nastrojenii

Ně dělajtě biskvity v plochom nastrojenii (2003)

Jeden den ze života současné ženy z Petrohradu, která se ve svých středních letech nachází ve zvláštním citovém rozpoložení. Buď jde o duševní krizi osamoceného člověka (hrdinka měla ambice stát se básníkem, ale nakonec skončila jako obyčejná učitelka ruštiny), nebo o působení legendárních bílých nocí Online online film je hereckým koncertem Ery Ziganšinové a Sergeje Doncova v roli muže, který nečekaně vstoupí do hrdinčiny přísně vymezené existence... film ke zhlédnutí »

Mizu no onna

Film online: Mizu no onna

Inspirací filmu byl skutečný příběh slavné zpěvačky, která svými koncerty jako by přivolávala déšť. Je "ženou vod". Její láska, Jusaku, je zase bytostně spřízněn s ohněm. Režisér vytváří moderní báji o lásce a o smyslu života ve dvojici, o tom, čím se navzájem doplňujeme Online online film má mystický charakter, pomalé tempo a snovou symbolickou atmosféru. Hlavní roli ženy vod hraje slavná zpěvačka Ua. film online ke zhlédnutí »

Hanba

Hanba (1968)

Druhý online film ostrovní trilogie je v Bergmanově filmovém díle jedním z mála politicky angažovaných snímků, navzdory tomu, že se tvůrce tomuto označení bránil v sebeironickém zlehčení: Politicky nezaujímám vůbec žádné stanovisko. Kdyby existovala strana bázlivců, tak bych do ní vstoupil. Politikum v pochmurné, ostře protiválečné vizi se však nevytratilo ani v neurčitosti faktografie. Ačkoli se děj filmu odehrává v nejmenované zemi, v průběhu fiktivní války, přesto z něj vystupuje naprosto reálná, naturalisticky zobrazená brutalita soudobé válečné agrese... film ke zhlédnutí »

Denně předstupuji před tvou tvář

Denně předstupuji před tvou tvář (1992)

Jak dějiny Evropy 20. století zasáhly do životů obyčejných lidí Online online film o pokoře a víře. Hlavní postavou filmu Denně předstupuji před tvou tvář... je sudetský Němec František Eimann, který byl po válce „odsunut“, ale touha po domově ho táhla zpátky do Orlických hor. (LFŠ 2007) film ke zhlédnutí »

Nenašel jsi co jsi hledal? Možná hledáš některé online filmy obsažené v našem katalogu, zkus se podívat na další filmy zdarma ke zhlédnutí