Dnes je 19.8. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Filmové online tipy

V televizi nic není? Hledáš inspiraci na dnešní večer? Hledáš filmy online? Pak jsi na správném místě, na této stránce nalezneš inspiraci na film online, který by mohl potěšit tvé kinemtografické choutky. Tento týden je zde na výběr několik filmů z několika lákavých žánrů jako například Drama, Romantický, Dokumentární, Krátkometrážní, Fantasy, Komedie, Katastrofický, Sci-Fi, Thriller nebo Válečný. Že se nevyznáš v žánrech? Ve zkratce rozděluje filmy, které mají společné znaky z hlediska námětu, zápletky, zpracovávaného tématu, kompozice a některých dalších typických prvků, znaků a propriet.

Jestli jsi si již vybral svůj oblíbený filmový žánr ale furt si nejsi jistý na který film se chceš kouknout? Pak si můžeš vybrat film dle země původu. Země původu je destinace, lokalita, stát či jiný zeměpisný i historický útvar na jehož území se film natáčel, online filmy v tomto týdenním tipu jsou ze zemí jako je například Německo, Československo, Německá říše, Rakousko, Turecko, Mexiko, Česko, Austrálie, Velká Británie a USA, většina filmů je s dabingem nebo alespoň s online českými či slovenskými titulky.

Nyní už jistě máš své favority, ale přesto je možné si vybrat film například podle svého oblíbeného režiséra, dnešní filmy online režíloval například Svatopluk Innemann, Robert Land, Ulrich Seidl, Jaroslav Soukup, Ömer Lütfi Akad, Lütfi Akad, Luis Buñuel, Pavel Křemen a Mick Jackson, pokud ti tento výběr nestači, více autorů nalezneš v kategorii osobnosti.

Inspirace na filmy online pro tento týden


Sextánka

Sextánka (1936)

Německá verze melodramatu "Sextánka". Obě verze režíroval Svatopluk Innemann a v obou hlavní role hrál Rolf Wanka. Námět k oběma verzím byl již v českém filmu zpracován v roce 1927 režisérem Josefem Medeotti - Boháčem. NFA online film nearchivuje, ale Bundesarchiv - Filmarchiv v Berlíně negativ o délce 2309 metrů a ruský Gosfilmofond Rossi, Belyje Stolby negativ o délce 2270 metrů Online film byl ještě uváděn pod názvy "Erste Liebe" a "Die Sextanerin" - německý distribuční název v ČSR. film ke zhlédnutí »

Letzten Männer, Die

Film online: Letzten Männer, Die

Tento online film sleduje príbeh učiteľa, ktorý si hľadá manželku z Ázie, pretože rakúske ženy sú preň sklamaním. Rozpráva sa s ďalšími mužmi, ktorí si svoje nevesty z Thajska či Filipín našli v katalógu. Režisér o fime: „Pôvodným zámerom filmu (ktorý sa stal mojím najväčším televíznym hitom) bolo ukázať chudobné ženy z Ázie, ktoré si kupujú bohatí Rakúšania. Ale počas výskumu a nakrúcania som si uvedomil, že tieto rakúsko-ázijské manželstvá nie sú o nič šťastnejšie či nešťastnejšie než akékoľvek bežné manželstvo.“ film online ke zhlédnutí »

Jak se dělal 'Discopříběh'

Jak se dělal 'Discopříběh' (1987)

Reportáž o natáčení hudebního filmu Discopříběh: průběh přípravných prací, konkurs mladých představitelů, nahrávání hudby a písní. Dokument vrcholí přípravou velké taneční scény na plzeňském náměstí. Od 90.let to už bylo celkem obvyklé, ale tento online film o filmu byl tehdy v české filmové výrobě ještě novinka. Scenárista Eduard Pergner je v titulcích uveden pod uměleckým pseudonymem Boris Janíček. Hraje: skupina Kroky, zpívá: Michal David. film ke zhlédnutí »

Nevěsta

Nevěsta (1973)

Snímek Nevěsta vypráví příběh rodiny z Yozgatu, jež se přestěhuje do Istanbulu, vyvine značné úsilí, aby se přizpůsobila novým životním podmínkám a nakonec musí bojovat o samotnou existenci Online online film je jedním z nejlepších děl pojednávajících o přesídlení z venkova do metropole, jaká v turecké kinematografii najdeme. Nevěsta představuje první část mezinárodně uznávané trilogie režiséra Lütfiho Akada a je jednoznačně považována za nejúspěšnější. Další dva díly trilogie přišly s filmy zdarma Svatba a Prokleté peníze... film ke zhlédnutí »

Šimon na poušti

Film online: Šimon na poušti

V púšti na hlavici stĺpu žije pustovník Šimon. V jeho askéze ho navštevuje množstvo pocestných - bezruký muž, ktorého Šimon zázračne vylieči, mladý kňaz, jeho matka, ale najmä diabol, ktorý ho prichádza pokúšať v rôznych podobách až do prekvapivého vyvrcholenia filmu, inšpirovaného postavou Šimona Stylitu, ktorý v 5. storočí prežil 37 rokov na hlavici stĺpu. Keď sa Luis Bunuel po dlhom exile v Mexiku vrátil do Španielska a nakrútil tam Viridianu, online film vyvolal škandál a pobúrené reakcie španielskej vlády a Vatikánu... film online ke zhlédnutí »

Film o filmu: Skřivánci na niti

Film o filmu: Skřivánci na niti (2010)

Dokumentární online film o natáčení slavného filmu Jiřího Menzela z roku 1969 Skřivánci na niti. Ve filmu o filmu účinkují Pavel Tausig, Jiří Menzel, Zdeněk Svěrák, Václav Neckář, Naďa Urbánková a František Řehák. film ke zhlédnutí »

Vlákna

Vlákna (1984)

Děsivý, nesmírně působivý a strhující film. Zachycuje pravděpodobné následky celosvětové jaderné války na Velkou Británii Online online film zabírá časový děj od několika týdnů před útokem, až po 12 let po útoku. Má děj a hlavní postavy, ale je zpracován dokumentární formou - provází nás komentátor a občas online ve filmu vidíme statistiky. Naturalistickým způsobem zachycuje všechny aspekty jaderné katastrofy - od demostrací před válkou, přes útok, destrukci, umírání, hladomor, nemoci, jadernou zimu až třeba po nevzdělanost dětí, které vyrostly po válce... film ke zhlédnutí »

Nenašel jsi co jsi hledal? Možná hledáš některé online filmy obsažené v našem katalogu, zkus se podívat na další filmy zdarma ke zhlédnutí