Kristián (1939)

Dnes je 18.10. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Kristián zdarma

 • Rok uvedení: 1939
 • Délka filmu: 1 hod 35 min
 • Země původu:  Československo
 • Originální jazyk: čeština
 • Žánr: Komedie, Romantický, Telenovela
 • Formát obrazu: 1.33:1  (Akademie)
 • Barevné podání: Černobílý
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

8.5 / 10

Film režíroval:

Martin Frič  (†66 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Sláva Eman Nováček

Kamera a efekty:

Ferdinand Pečenka  (†52 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Christian
 • Krystian
 • Kristian

Shlédnout Kristián film z roku 1939 online

Na jaře 1939 byl natočen jeden z lepších filmů československé kinematografie – "Kristián" (1939). Tato společenská komedii v režii Martina Friče vznikla podle francouzské divadelní hry "Kristian". Hlavním hrdinou je úředník cestovní kanceláře Alois Novák (Oldřich Nový), který se jednou za měsíc vydává do „velkého světa“ baru Orient. Zde se také seznámí s mladou a bohatou Zuzanou Rendlovou (Adina Mandlová). Ta prohlédne jeho dvojí život a vrátí jej do reality po boku věrné manželky Mařenky (Nataša Gollová). Zuzanina snoubence Freda hrál v tomto filmu Raoul Schránil, stejně jako v několika dřívějších filmech.Přestože námět filmu nebyl nijak objevný, vkusná realizace a oduševnělé výkony obou hlavních představitelů učinily z "Kristiána" evergreen českého filmu. "Kristián" byl uveden na meziná rodním filmovém festivalu v Benátkách a Adina Mandlová s Martinem Fričem dostala za svou roli cenu ministra průmyslu a obchodu. V Kristiánovi se Adina Mandlová poprvé sešla s vycházející hvězdou Natašou Gollovou, která pak v letech 1939 - 1943 hrála hlavní role v šestnácti filmech a v šesti z nich hrála spolu s Mandlovou. Mandlová s Gollovou se v soukromém životě staly přítelkyněmi, jak o tom vypráví Adina Mandlová ve svých pamětech, přestože v době druhé světové války se dělily o přízeň jednoho muže (německo - český producent Willy Söhnel). Kristián měl premiéru 8. září 1939 a v premiérovém nasazení byl uváděn pět týdnů. Po druhé světové válce byl film uveden znovu, ale tehdy z něj byly vystřiženy některé scény Adiny Mandlové s Járou Kohoutem. Název filmu na originálních úvodních titulcích: "Kristian". V dobových popiscích i v jiných písemných materiálech: "Kristián". Bytové zařízení dodaly Spojené UP závody.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Kristián

Shlédnout film Kristián

Videosoubor: kristian_petr3007.mov

Stopáž: 01:33:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

František Filipovský  (JUDr. Dvorcek)Raoul Schránil  (Fred)Nataša GollováBlažena Slavíčková  (Miluska)Anna Steimarová  (Marenka's aunt)Aša Vašátková  (Lda)Jára Kohout  (Josef Novotn)Jaroslav Marvan  (Krl)Oldřich Nový  (Alois 'Kristin' Novk)Přemysl PražskýČeněk Šlégl  (Dandy with hanky)Adina Mandlová  (Zuzana Rendlov)Bedřich Veverka  (Petr)Doďa Pražský  (Waiter in Orient bar)Jindřich Fiala  (Co)Jiří Schreinzer  (Host in the Bar)R. A. Strejka  (Newly married man)František Juhan  (Taxi driver)František Paul  (Robert)Sláva Grossmann  (Host in the Bar)Miroslava HromkováVojta Merten  (Taxi driver)Ada Dohnal  (Waiter in Orient bar)Václav Piskáček  (Waiter in Orient bar)Jarmila Holmová  (Krl's secretary)Jaroslav Sadílek  (Waiter in Orient bar)Jan W. Speerger  (Barman)Marie Hrdličková  (Host in the Bar)Marie VildováR. A. Dvorský  (Singer and conductor)Václav Mlčkovský  (Doorman at the bar)Josef Bělský  (Orient bar manager)Antonín Zacpal  (Votick's doctor)Alois Dvorský  (Votick)Jindřich Láznička  (Customer in a travel agency)Natasa Gollová  (Marenka Novkov)Premysl Prazský  (Waiter in Orient bar)Miroslava Hromková  (Bartender)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Československo 8. 9. 1939

Tématicky podobné tituly:

Papírový měsíc  (1973)Přelet nad kukaččím hnízdem  (1975)Big Lebowski  (1998)Kristián  (1939)Černá kočka, bílý kocour  (1998)Sbal prachy a vypadni  (1998)Chyť mě, když to dokážeš  (2002)Čarodějův učeň  (1978)Casino  (1995)Dobyvatelé ztracené archy  (1981)


Film Kristián přidal do databáze uživatel meela, za jeho úsilí mu děkujeme. Meela také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Company

Company

Při práci na filmu Company se režisér Robert Altman spojil se členy chicagského Joffrey Ballet a s herci Neve Campbellovou a Malcolmem McDowellem, aby natočil fascinující vhled do zákulisí špičkového baletního tělesa. Je to online film o tvůrčím procesu, o sváru mezi profesními a osobními požadavky, o vzletech a pádech uměleckého řemesla. Altman líčí osudy mladých tanečníků a tanečnic s ironickým nadhledem a s vědomím rozporuplnosti a nevděčnosti jejich profese... shlédnout film »

Alda

Alda

Scénář k filmu vznikl na základe zápisků osoby postižené demencí Alzheimerova typu Online online film dokumentární formou vypráví příběh paní O., doplněný jejími vlastními záznamy natočenými na malou digitální kameru, kam si nahrává mini instruktáže k různým každodenním činnostem, vzpomínky, myšlenky a komentáře minulých a současných událostí, které nechce zapomenout. shlédnout film »