Reminiscences of a Journey to Lithuania (1972)

Dnes je 17.12. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Reminiscences of a Journey to Lithuania zdarma

Hodnocení filmu:

8.2 / 10

Film režíroval:

Jonas Mekas  (96 let)

Kamera a efekty:

Jonas Mekas  (96 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Hågkomster från en resa till Litauen
  • Egy litván út emlékei
  • Reminiscências de uma Viagem para a Lituânia
  • Reminiscencje z podrózy na Litwe
  • Reminiscences of a Journey to Lithuania

Oficiální distributor:

Vaughan Films

Shlédnout Reminiscences of a Journey to Lithuania film z roku 1972 online

Pokus o zmapování bolestné zkušenosti exulanta vracejícího se po dlouhé době do vlasti v deníkovém experimentálním filmu natáčeném na 8mm kameru. Film obsahuje tři části: v první sledujeme některé z prvních deníkových záznamů, které Jonas Mekas natáčel na černobílou kameru v poválečné Americe, ve druhé (rozdělené do sta kratičkých kapitol se svébytnou vizuální strukturou) emotivní návrat do rodné vesnice v Litvě a v poslední pak návštěvu Vídně a tamních experimentálních filmařů, fungujících coby jakási metaforická nová vlast, kterou si neukotvený Mekas v průběhu času vybudoval. Povětšinou krátké, „domácí“ záběry lidí a míst jsou doplněny Mekasovým poetickým komentářem, a v celku tak vytvářejí nezvykle silný subjektivní obraz jednoho dramatického osudu.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Reminiscences of a Journey to Lithuania

Shlédnout film Reminiscences of a Journey to Lithuania

Videosoubor: 379871068_ROAJTL_DVDRip_TreZzoR.flv

Stopáž: 01:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Peter Kubelka

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 27. 10. 2002
  • USA 3. 3. 1974

Film Reminiscences of a Journey to Lithuania přidal do databáze uživatel SarkaV, za jeho úsilí mu děkujeme. SarkaV také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Deep Inside Stacy Valentine

Deep Inside Stacy Valentine

Střihový online film toho nejlepšího se Stacy Valentine z jejích filmů Undercover Desires, Eternal Lust, L. A. Lust a L. A. Fashion Girls, doplněný o jednu novou scénu. Filmem provází sama Stacy Valentine! shlédnout film »

Po svatbě

Po svatbě

Film online zdarma dánské režisérky Susanne Bier (Bratři) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný online film a patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout. Hrdinou filmu je charismatický a talentovaný dánský herec Mads Mikkelsen (Casino Royal) pracující v indickém sirotčinci, který zoufale potřebuje finanční prostředky. Ty se nabízejí z rodného Dánska, země, kterou nechal daleko za sebou. Životní situace, které ho tam čekají, změní obchodní cestu v dramatickou, bolestnou zkoušku pro všechny zúčastněné. shlédnout film »