Reminiscences of a Journey to Lithuania (1972)

Dnes je 18.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Reminiscences of a Journey to Lithuania zdarma

Hodnocení filmu:

8.2 / 10

Film režíroval:

Jonas Mekas  (97 let)

Kamera a efekty:

Jonas Mekas  (97 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Hågkomster från en resa till Litauen
  • Egy litván út emlékei
  • Reminiscências de uma Viagem para a Lituânia
  • Reminiscencje z podrózy na Litwe
  • Reminiscences of a Journey to Lithuania

Oficiální distributor:

Vaughan Films

Shlédnout Reminiscences of a Journey to Lithuania film z roku 1972 online

Pokus o zmapování bolestné zkušenosti exulanta vracejícího se po dlouhé době do vlasti v deníkovém experimentálním filmu natáčeném na 8mm kameru. Film obsahuje tři části: v první sledujeme některé z prvních deníkových záznamů, které Jonas Mekas natáčel na černobílou kameru v poválečné Americe, ve druhé (rozdělené do sta kratičkých kapitol se svébytnou vizuální strukturou) emotivní návrat do rodné vesnice v Litvě a v poslední pak návštěvu Vídně a tamních experimentálních filmařů, fungujících coby jakási metaforická nová vlast, kterou si neukotvený Mekas v průběhu času vybudoval. Povětšinou krátké, „domácí“ záběry lidí a míst jsou doplněny Mekasovým poetickým komentářem, a v celku tak vytvářejí nezvykle silný subjektivní obraz jednoho dramatického osudu.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Reminiscences of a Journey to Lithuania

Shlédnout film Reminiscences of a Journey to Lithuania

Videosoubor: 379871068_ROAJTL_DVDRip_TreZzoR.flv

Stopáž: 01:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Peter Kubelka

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 27. 10. 2002
  • USA 3. 3. 1974

Film Reminiscences of a Journey to Lithuania přidal do databáze uživatel SarkaV, za jeho úsilí mu děkujeme. SarkaV také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Bílé chodby

Bílé chodby

Osou anglického filmu, natočeného podle novely "Yeomanská nemocnice" od H. Ashtonové, je příběh lékaře - vědce Marrinera, který s omezenými možnostmi, jež mu poskytuje prostředí provinční nemocnice, koná úspěšné pokusy s radioaktivním lékem proti zvlášť nebezpečným případům otravy krve. Podaří se mu překonat nepochopení konservativní správní rady nemocnice a dosáhne kladných výsledků při výrobě léku, který nakonec jemu samému zachrání život Online online film byl uveden na VII... shlédnout film »

Zajatý hlas

Zajatý hlas

Krátkometrážní hudební online film dokumentaristy Jiřího Lehovce. Seznámíme se s významem gramofonové desky a s postupem jejího vzniku. Nejdříve jak se nahrává píseň ve studiu - při práci na nové písni uvidíme Oldřicha Nového, R. A. Dvorského se svým orchestrem a s Melody Boys a také Lídu Baarovou, jak zpívá soundrack k filmu "Ohnivé léto (1939)". Z nahrávacího studia se přeneseme do laboratoří a do továrny, kde uzříme jak se lisují vznikají desky, které za chvíli putují do obchodů a nakonec k posluchačům. Dozvíme se také něco o předchůdci gramofonu - fonografu... shlédnout film »