Per Berglund | Spisovatel, Producent, Režisér a Herec

Dnes je 18.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Per Berglund
Spisovatel, Producent, Režisér a Herec

  • Datum narození:28. 2. 1939
  • Místo narození:Hedemora, Kopparbergs län (nyní Dalarnas län), Švédsko
  • Ve znamení:Ryby
  • Věk: 80 let

Další osobnosti narozené 28. 2. 1939

Paolo BonacelliMaura McGiveney  (†52 let)

Režísér Per Berglund

1993Polis polis potatismos0 / 10

Per Berglund v roli producenta

1978Pochybný odstřel0 / 10

Spisovatel, Per Berglund

1993Polis polis potatismos0 / 10
1985Můj život jako pes7.7 / 10

Per Berglund jako herec

1993Polis polis potatismos0 / 10
1968Hanbahrál jako Soldat8.4 / 10

Osobnost Per Berglund přidal do databáze uživatel henros, za jeho úsilí mu děkujeme. Henros také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Amatér

Amatér

Jeden z vrcholů vlny filmu morálního neklidu, dílo mluvčího mladé polské generace 70. let, ve kterém dokonale využil vlastní dlouholeté zkušenosti z natáčení dokumentárních snímků. Formálně strohé dílo s mnohými významovými podtexty vypovídá o probuzení člověka z dřímoty šedivého nenáročného života a zároveň o ztrátách, které toto rozběhnutí se k novým, dosud netušeným hodnotám přináší Online online film vypráví o nijak výjimečném třicátníkovi, pro kterého je osudové setkání s kamerou výzvou k zamyšlení nad svým životem... shlédnout film »

Jahody a čokoláda

Jahody a čokoláda

Medzinárodne úspešný online film kubánskeho režiséra Tomase Gutiérreza Aley sa venuje téme, ktorá bola v tejto kinematografii absolútne tabu - homosexualite. Hrdinami sú študent politických vied a zväzácky funkcionár David (Vladimir Cruz), ktorý sa v havanskej kaviarne zoznámi s homosexuálnym dizidentom Diegom (Jorge Perugorria). Náhodné stretnutie zásadne ovplyvní ich životné osudy... Ceny na Festivale nového latinskoamerického filmu 1993 (najlepší film, réžia, herec), MFF v Berlíne 1994 (zvláštna cena poroty) a nominácia na Oscara. shlédnout film »