Dnes je 10.7. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Company zdarma

 • Rok uvedení: 2003
 • Délka filmu: 1 hod 52 min
 • Země původu:  Německo,  USA
 • Originální jazyk: Angličtina
 • Žánr: Drama, Hudební, Telenovela
 • Formát obrazu: 2.35:1  (Panavision)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby Digital, DTS, SDDS

Hodnocení filmu:

6.1 / 10

Film režíroval:

Robert Altman  (†82 let)

Producenti filmu:

Neve Campbell  (47 let)Robert Altman  (†82 let)John Wells  (64 let)John SlossChristine Vachon  (58 let)Pamela KofflerRoland PellegrinoJane BarclaySharon HarelDieter MeyerJonas McCord  (68 let)Hannah LeaderStefan JonasDavid LevyJoshua AstrachanLowell DubrinskyJocelyn HayesDavid LeyKaryn McCarthy

Hudbu k filmu vytvořil:

Van Dyke Parks  (78 let)

Kamera a efekty:

Andrew Dunn

Film uveden také pod názvy:

 • O horos tou pathous
 • Труппа
 • De Corpo E Alma
 • Company
 • Balett társulat
 • The Company - Das Ensemble
 • The Company
 • A Companhia
 • Kumpanya

Oficiální distributor:

Sony Pictures Classics

Shlédnout Company film z roku 2003 online

Při práci na filmu Company se režisér Robert Altman spojil se členy chicagského Joffrey Ballet a s herci Neve Campbellovou a Malcolmem McDowellem, aby natočil fascinující vhled do zákulisí špičkového baletního tělesa. Je to film o tvůrčím procesu, o sváru mezi profesními a osobními požadavky, o vzletech a pádech uměleckého řemesla. Altman líčí osudy mladých tanečníků a tanečnic s ironickým nadhledem a s vědomím rozporuplnosti a nevděčnosti jejich profese. Ačkoliv to jsou špičkoví tanečníci a světově proslulí umělci, většina z nich tře bídu s nouzí, mají nízké platy a žijí doslova ze dne na den ve zcela nehvězdných podmínkách. S přehnanou péči se starají o svá těla a zároveň zapalují jednu cigaretu od druhé, obracejí do sebe litry kávy a dřou hodiny a hodiny navíc. Do jejich světa patří i zkrvavené nohy, zmařené naděje, ale i účast na něčem tak nesmrtelném a pomíjivém zároveň, jako je umělecká krása. McDowell v odvážné a překvapivé kreaci představuje diktátorského uměleckého ředitele splečnosti. Neve Campbellová, která tančila v Kanadském národním baletu, než se začala věnovat herectví, představuje talentovanou, ale konfliktní členku souboru, která je jen krůček od toho, aby se stala první tanečnicí. Spolupodílela se také na scénáři se scenáristkou Barbarou Turnerovou a také film spoluprodukovala.Robert Altman o filmu řekl: V každodenní realitě a hlavně v těch nejnemožnějších a nejneuvěřitelnějších podmínkách čelí tanečníci a tanečnice stejným problémům jako my všichni ostatní - biologickým hodinám a gravitační síle, která nám říká - tohle prostě nejde. Ale existují okamžiky v jejich životě, kdy, obrazně řečeno, jsou schopni tyto síly pokořit.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Company

Shlédnout film Company

Videosoubor: company_eureka-cz.mpeg

Stopáž: 01:50:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Malcolm McDowell  (Alberto Antonelli)James Franco  (Josh)Neve Campbell  (Loretta 'Ry' Ryan)Susie Cusack  (Susie)Robert Breuler  (Barfly)Kevin Lingle  (Bartender)John Lordan  (Mr. Ryan)Barbara E. Robertson  (Harriet)Yasen Peyankov  (Justin's Mentor)Marc Grapey  (Toast Master)Marilyn Dodds Frank  (Mrs. Ryan)Kevin Scott Greer  (Ballet Fan)Roderick Peeples  (Stepfather)John G. Connolly  (Norm the Contractor)Mariann Mayberry  (Stepmother)Trinity Hamilton  (Trinity)Maia Wilkins  (Maia)Davis C. Robertson  (Alec)Michael Anderson  (The Company)Deanne Brown  (Dana)Deborah Dawn  (Deborah)Sam Franke  (Frankie)Jennifer Goodman  (The Company)Stacy Joy Keller  (The Company)Calvin Kitten  (The Company)Michael Levine  (The Company)Pierre Lockett  (Ballet Master #2)Suzanne L. Prisco  (Suzanne)Brian McSween  (The Company)Emily Patterson  (Noel)Domingo Rubio  (Domingo)William Dick  (Edouard)John Gluckman  (John)David Gombert  (Justin)Julianne Kepley  (Julianne)Valerie Robin  (Veronica)Michael Smith  (Michael)Matthew Roy Prescott  (Colton)Lar Lubovitch  (Choreographer #1)Robert Desrosiers  (Choreographer #2)Charthel Arthur  (Ballet Mistress #1)Cameron Basden  (Ballet Mistress #2)Mark Goldweber  (Ballet Master #1)Adam Sklute  (Ballet Master #3)Heather Aagard  (The Company)Erica Lynette Edwards  (The Company)Peter Kozak  (The Company)Britta Lazenga  (The Company)Elizabeth Mertz  (The Company)Masayoshi Onuki  (The Company)Samuel Pergande  (The Company)Willy Shives  (The Company)Erin Smith  (The Company)Kathleen Thielhelm  (The Company)Mauro Villanueva  (The Company)Yukari Yasui  (The Company)Tristan Alberda  (Apprentice #1)Bobby Briscoe  (Apprentice #2)Orlando Julius Canova  (Apprentice #3)Angelina Sansone  (Apprentice #4)Jacqueline Sherwood  (Apprentice #5)Jessica Wyatt  (Apprentice #6)Michael Andrew Currey  (Stage Manager #1)Katherine Selig  (Stage Manager #2)Paul Lewis  (Company Pianist)Julie O'Connell  (Physical Therapist)George Darveris  (Production Manager)Keith Prisco  (Bridegroom)Emma Harrison  (Neo Waitress)Dwayne Whitmore  (Neo Bouncer)Danny McCarthy  (Bartender)Larry Glazer  (Grant Park Cellist)Mark Hummel  (Grant Park Pianist)Kimber Closson  (Extra)Katarina Garcia  (Girl with umbrella)Chris Gober  (Restaurant Patron)Kat O'Connor  (Goth Girl)

Certifikace:více informací o MPAA

USA (PG-13)Německo (o.Al.)USA (R)UK (12A)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Rakousko 16. 7. 2004
 • Česko 7. 10. 2004
 • Německo 20. 5. 2004
 • Velká Británie 7. 5. 2004
 • USA 25. 12. 2003

Tématicky podobné tituly:

Nacht aus Blei, Die  (1985)Anna Pavlovova  (1983)Voor een verloren soldaat  (1992)Carmen  (1983)Salomé  (2002)Company  (2003)Má láska  (1974)You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Ballet Party  (1997)Tancujuščije prizraki  (1992)Černá labuť  (2010)


Film Company přidal do databáze uživatel psota, za jeho úsilí mu děkujeme. Psota také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Sedam i po

Sedam i po

Srbská černá komedie se skládá ze sedmi povídek na téma sedmi smrtelných hříchů. Vypráví o každodenním životě lidí v současném Novém Bělehradu. Antihrdinové filmu jakoby ztratili vlivem války a společenského rozkladu sebekontrolu a smysl pro společenský řád. Potácejí se ve svých vášních, slabostech a pokřivené morálce, které online film ukazuje jako podmíněné, ale dává jim i univerzální přesah. Snímek se sarkastickým pohledem buduje obraz stavu srbské společnosti v postmiloševičovské éře. Pojmenovává přetrvávající vlivy nacionalismu a mýty o srbské výlučnosti. shlédnout film »

Company

Company

Při práci na filmu Company se režisér Robert Altman spojil se členy chicagského Joffrey Ballet a s herci Neve Campbellovou a Malcolmem McDowellem, aby natočil fascinující vhled do zákulisí špičkového baletního tělesa. Je to online film o tvůrčím procesu, o sváru mezi profesními a osobními požadavky, o vzletech a pádech uměleckého řemesla. Altman líčí osudy mladých tanečníků a tanečnic s ironickým nadhledem a s vědomím rozporuplnosti a nevděčnosti jejich profese... shlédnout film »