Boris Godunov (1986)

Dnes je 25.10. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Boris Godunov zdarma

Hodnocení filmu:

7 / 10

Film režíroval:

Sergej Bondarčuk  (†74 let)

Hudbu k filmu vytvořili:

Vyacheslav Ovchinnikov  (84 let)

Kamera a efekty:

Vadim Jusov  (†84 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Borys Godunow
  • Борис Годунов
  • Boris Godunov
  • Boris Godunow

Oficiální distributor:

Mosfilm

Shlédnout Boris Godunov film z roku 1986 online

Podle Puškinova dramatu natočil Sergej Bondarčuk výpravnou, avšak statickou podívanou o bouřlivých událostech v dávných ruských dějinách, kdy se po smrti Ivana Hrozného zmocnil další bezohledný vládce. Zatímco Puškin zdůraznil v Borisově osudu tragédii jedince, pykajícího za své zločiny, Bondarčuk naopak v souladu s dobovou ideologií upřednostnil sílu zrazených lidových mas. Čeští tvůrci se na výsledku nijak aktivně nepodíleli, i když film byl natáčen na Barrandově - nanejvýš zajišťovali davové výjevy.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Boris Godunov

Shlédnout film Boris Godunov

Videosoubor: 1653668549.ogv

Stopáž: 02:19:55 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Sergej Bondarčuk  (Boris Godunov)Anatolij Romašin  (Vasili Shuisky)Olegar Fedoro  (Polish horseman)Anatolij Vasiljev  (Petr Basmanov)Marian Dziędziel  (Adam Vishnyevetski)Jevgenij SamojlovJan J. VágnerFjodor Bondarčuk  (Tsarevitch Fyodor)Oleg FjodorovAljona Bondarčuk  (Tsarevna Kseniya)Georgij Burkov  (Varlaam)Irina Skobceva  (Khozyaika Korchmi)Ljudmila PoljakovaValerij Storožik  (Kurbski)Adrianna Biedrzyńska  (Marina Mnishek)Nonna TerentěvaVladimir Sedov  (Afanasi Pushkin)Norbert Kuchinke  (Rozen)Alexandr Solovjov  (Grigori Otrepyev)Valentin GolubenkoWladyslaw Komar  (Sobansky)Yuri Lazarev  (Gavrila Pushkin)Yuriy Sherstnyov  (Karela)Boris Khimichev  (Mosalski)Evgeniy Samoylov  (Pimen)Oleg Mikhajlov  (Fyodor Metislavski)Ivan Lapikov  (Old man)Roman Filippov  (Patriarch)Vladimir Ferapontov  (Khrushchov)Aleksandr Sajko  (Second policeman)Viktor Smirnov  (Rozhnov)Galina Dyomina  (Old woman)Lyudmila Korshakova  (Tsaritsa Mariya)Vadim Aleksandrov  (Misael)Kira Golovko  (Mamka Kseni)Gennadi Mitrofanov  (Yurodivi)Khenek Makhalitsa  (Yuri Mnishek)Olgerd Lukashevich  (Nikolai Chernikovski)Vladimir Novikov  (Semyon Godunov)Viktor Yakovlev  (Vasili Shchelkalov)Aleksandr Titorenko  (Marzheret)Yura Matyukhin  (Tsarevitch Dimitri)Valeri Sheptekita  (Father Superior of Chudov Monastery)Nikolai Yerofeyev  (First policeman)Volodya Latnik  (Boy in Shuisky's house)Vyacheslav Butenko  (Ivan Vorotinski)


Film Boris Godunov přidal do databáze uživatel minabass, za jeho úsilí mu děkujeme. Minabass také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Pippi dlouhá punčocha

Pippi dlouhá punčocha

Kniha známej švédskej autorky Astrid Lindgrenovej Pipi Dlhá pančucha vyšla už v r.1949, ale dobrodružstvá snáď najpopulárnejšej detskej hrdiny boli sfilmované až po takmer 20-tich rokoch - a ešte veľakrát potom. Úspech prvého filmu spôsobil, že okrem televízneho seriálu boli nakrútené ešte dve pokračovania (Ahoj, Pippi a Pippi v zemi Taka-tuka). V r.1987 vzniká americký remake Nové dobrodružstvá Pippi Dlhej Pančuchy... shlédnout film »

Slušné mrtvé dívky

Slušné mrtvé dívky

Film online zdarma vypráví o dvou dívkách, Ivě a Mariji, jež si pronajmou byt, aby se mohly skrýt se svojí láskou. Co mělo být idylickými chvílemi se ale brzy dramaticky změní, když Ivu znásilní syn jejich domácí. V centru filmu nestojí lesbická láska, ale chování okolí, které se proti nepříteli dokáže spojit. Nápad na online film dostal jeho autor v půli 90. let., kdy homosexuální láska byla v Chorvatsku ještě tabu. Autor ji ukazuje jako nutnost k vyrovnání se stejně jako další znaky současného života... shlédnout film »