Respice finem (1967)

Dnes je 31.5. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Respice finem zdarma

Hodnocení filmu:

9.1 / 10

Film režíroval:

Jan Špáta  (†74 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Luboš Fišer  (†64 let)

Kamera a efekty:

Jan Špáta  (†74 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Respice finem

Shlédnout Respice finem film z roku 1967 online

Dokumentární film Jana Špáty o starých osamělých ženách, dožívajících svůj život na venkově. „Ty ženy vesměs nemají strach ze smrti, snad jen z umírání, a to ne proto, že se bojí bolesti, ale že by někoho obtěžovaly, potřebovaly. Smrt je pro ně součástí života, je jeho samozřejmou složkou,“ říká režisér v explikaci svého filmu.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Respice finem

Shlédnout film Respice finem

Videosoubor: RespiceFinem.webm

Stopáž: 00:14:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jan Kačer


Film Respice finem přidal do databáze uživatel lettore, za jeho úsilí mu děkujeme. Lettore také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Země sv. Patricka

Země sv. Patricka

Poetický cestopisný esej Jana Špáty byl v Irsku v roce 1968 vyhlášen nejlepším filmem o Irsku všech dob. Autor svůj dokument komentoval: „Respice finem jsem obhlížel třicet let, u Země sv. Patricka trvalo natáčení deset dnů i s cestou a oba jsou obsahově stejně hodnotné. Doba obhlídky není na kvalitě a hodnotě filmu odvislá, důležité je, jaký jsem člověk a jak hořím“ Online online film vyniká nadčasovou vyprávěcí polohou a mistrovským vykreslením zádumčivé atmosféry země. shlédnout film »

Sharasojyu

Sharasojyu

Shara je třetí celovečerní snímek japonské režisérky Naomi Kawaseové. Její online film se odvíjí od tajuplného zmizení malého chlapce, který se ztratí během hry se svým bratrem. Toto zmizení je klíčovou událostí filmu, neustále podprahově přítomnou i v dalších scénách snímku odehrávajícího se o několik let později... shlédnout film »