Sentiment (2003)

Dnes je 23.9. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Sentiment zdarma

 • Rok uvedení: 2003
 • Délka filmu: 1 hod 15 min
 • Země původu:  Česko
 • Originální jazyk: čeština
 • Žánr: Drama, Životopisný
 • Formát obrazu: 2.35:1  (Panavision)
 • Barevné podání: Barevný, Černobílý
 • Zvuk: Dolby Digital

Hodnocení filmu:

7.2 / 10

Film režíroval:

Tomáš Hejtmánek  (48 let)

Producenti filmu:

Tomáš Hejtmánek  (48 let)Vratislav SlajerPetr Nezval

Hudbu k filmu vytvořil:

Martin Smolka  (59 let)

Kamera a efekty:

Diviš Marek  (54 let)Jaromír Kačer

Film uveden také pod názvy:

 • Sentiment

Oficiální distributor:

Bionaut Films

Shlédnout Sentiment film z roku 2003 online

Adept se vydal za filmovým režisérem na penzi, jehož dílo jsme měli v úctě, aby se svým filmem přiblížil k myšlení, cítění a tvorbě; tedy udělal film. Okolnosti tomu chtěly, že zůstával se starým mužem, a na film na čas pozapomněl. Když starý režisér umřel, adept si připadal opuštěný. Doba, po kterou se setkávali, ho naplnila, ale nevěděl, jak naplnit předsevzetí, přestože jsme věděli, jak se dělá film. Film inspirovaný setkáním s režisérem Vláčilem a jeho filmy.Na podzim roku 1999 začali vznikat obrazy filmu inspirované místy realizace Vláčilových filmů. Na jaře roku 2002 byl realizován scénář - dialog filmu SENTIMENT, vycházející ze zvukových záznamů rozhovorů s režisérem Vláčilem v letech 1997 a 1998, ve filmu hraje Jiří Kodet. Režisérem a producentem filmu je Tomáš Hejtmánek. Na scénáři a skladbě filmu spolupracovali Tomáš Hejmánek a Jiří Soukup. Kameramanem v exteriérech byl Jaromír Kačer, kameremanem v ateliéru Diviš Marek, zvukovým mistrem fimu Jan Čeněk. Hudbu složil Martin Smolka. Film vznikl v koprodukci s produkční společností Bionaut (Vratislav Šlajer), která produkovala dokončovací práce filmu a Českou televizí (Ondřej Šrámek, Petr Nezval). Film byl podpořen grantem Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie, Danuší Hejtmánkovou, grantem Hlavního města Prahy a grantem ČLF. Film bude uveden v běžné kinodistribuci v České republice od 6. listopadu 2003.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Sentiment

Shlédnout film Sentiment

Videosoubor: rip_se_2003.mp4

Stopáž: 01:15:12 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jiří Kodet  (Frantisek Vlcil)Jan KačerIvan PalúchFrantišek VeleckýEmma Černá

Certifikace:více informací o MPAA

Česko (12)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 6. 11. 2003
 • Velká Británie 10. 12. 2010
 • Slovensko 31. 3. 2009

Film Sentiment přidal do databáze uživatel Anikcka, za jeho úsilí mu děkujeme. Anikcka také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Suché léto

Suché léto

Nezapomenutelný film, který se pravidelně objevuje v anketách o nejlepších deset tureckých online filmů, vznikl jako adaptace povídky Necati Cumalıho. Mistrovské dílo režiséra Metina Erksana získalo jako vůbec první turecký online film významné mezinárodní ocenění: v roce 1964 vyhrálo Zlatého medvěda na Berlinale. Suché léto, příběh z venkova, který čerpá svoji dramatičnost z boje o vodu a zemi, reprezentuje v turecké kinematografii jeden z nejpůsobivějších zápasů mezi dobrem a zlem. Jeho protagonisty jsou bratři Osman a Hasan... shlédnout film »

Hallelujah

Hallelujah

Příběh vypráví o tragédii v životě zemědělského pachtýře plantáže bavlny Zaka Johnsona a jeho vztahu k svůdné a neřestné Chick Online online film byl natočen v Tennessee a byl jedním z prvních, kde hráli pouze černošští herci. Byl určen pro širokou veřejnost, ale výroba byla považována za tak riskantní, že vedení studia po režisérovi požadovalo, aby investoval do filmu vlastní peníze... shlédnout film »