Dnes je 21.11. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Vlasy zdarma

 • Rok uvedení: 1979
 • Délka filmu: 2 hod 01 min
 • Země původu:  USA,  Západní Německo
 • Originální jazyk: Angličtina
 • Žánr: Drama, Komedie, Muzikál
 • Formát obrazu: 1.85:1  (Akademie standard)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby, 70 mm 6-Track

Hodnocení filmu:

8.5 / 10

Film režíroval:

Miloš Forman  (87 let)

Producenti filmu:

Robert GreenhutLester Persky  (93 let)Michael Butler

Hudbu k filmu vytvořili:

Galt MacDermot  (90 let)

Kamera a efekty:

Miroslav Ondříček  (84 let)Richard C. KratinaJean Talvin

Film uveden také pod názvy:

 • Kosa
 • Hair - Birak günes içeri girsin
 • Yoлосы
 • Коса
 • Hárið
 • Hair
 • Vlasy

Oficiální distributor:

CIP Filmproduktion GmbH

Shlédnout Vlasy film z roku 1979 online

Vlasy, jeden z nejvýznamnějších muzikálů druhé poloviny 20. století, zaujal bezpochyby Miloše Formana nejen nabízející se možností natočit výpravný film s choreografickými čísly, moderní hudbou a provokujícími texty, ale především svými přesahy za obvyklé hranice muzikálového žánru. V době svého vzniku byly Vlasy dílem politickým a vyhroceně sociálněkritickým, odsuzujícím válku ve Vietnamu a maloměšťáckou lhostejnost vůči této tragédii. A také dílem romantickým vzýval hippies a všechny formy jejich rebelie proti zbytnělému konzervatismu. Formanovi nečinilo žádné potíže najít si vztah k těmto ryze americkým tématům, vždyť jádrem tam byly problémy, na něž se soustřeďoval ve všech svých českých filmech: generační konflikt, naivní a čistá touha mládí po lásce a svobodě a rovněž protest proti konvencím a předsudkům, které tyto iluze bezcitně ničí. Ondříček měl tentokrát před kamerou daleko různorodější a temperamentnější reprezentanty mládí, než na jaké byl zvyklý doma, a také toho náležitě využil. Snímá je téměř nepřetržitě v akci a dynamickém pohybu, nevšímá si jen řeči tváře, ale celého těla, mladí muži a ženy v jeho podání jsou živelní a draví, strhující svou spontaneitou. Jistě i jeho zásluhou je tento film především nakažlivou oslavou vitality a radosti ze života.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Vlasy

Shlédnout film Vlasy

Videosoubor: Vlasy.mpg

Stopáž: 02:00:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Treat Williams  (George Berger)John Savage  (Claude Hooper Bukowski)Richard Bright  (Fenton)Nicholas Ray  (The General)Michael Jeter  (Sheldon)Suzanna LoveCharlayne Woodard  (White Boys)Charlotte Rae  (Lady in Pink)Laird Stuart  (Field Officer)Beverly D'Angelo  (Sheila Franklin)Adrienne King  (Dancer)Dorsey Wright  (Lafayette aka Hud)Grand L. Bush  (Flesh Failures)Melba Moore  (3)Don Dacus  (Woof)Nell Carter  (Ain't Got No)Annie Golden  (Jeannie Ryan)Suzanna Love  (Debutante #2)George J. Manos  (Mr. Berger)Héctor Mercado  (Dancer)Antonia Rey  (Mrs. Berger)Leata Galloway  (Electric Blues)Byron Utley  (Dancer)Peter Maloney  (Court Clerk)Chuck Patterson  (White Boys)Ellen Foley  (Black Boys)Renn Woods  (Aquarius' soloist)Sharmagne Leland  (Party Host)Miles Chapin  (Steve Wright)Rahsaan Curry  (Lafayette Jr.)Esther Oldham  (Dancer)Donna Ritchie  (Dancer)Ken Gildin  (Dancer)Herman Meckler  (Sheila's Uncle)Patrick Reynolds  (Dancer)Tony Constantine  (Dancer)Christian Holder  (Dancer)Johanna Baer  (Dancer)Frank Kahlil Wheaton  (ABC Cameraman)Jane Booke  (Debutante #1)Rhoda Robinson  (ABT Ballerina)Christine Uchida  (Dancer)Trudy Perkins  (White Boys)Ronnie Dyson  (3)Toney Watkins  (Colored Spade)Colleen O'Callaghan  (Dancer)Megan Murphy  (Dancer)Ron Dunham  (Dancer)Anthony Ferro  (Dancer)Carl Hall  (Colored Spade)Sara Rudner  (Dancer)Jennifer Way  (Dancer)Tom Rawe  (Dancer)Kate Glasner  (Dancer)Raymond Kurshals  (Dancer)Shelley Washington  (Dancer)Richard Colton  (Dancer)Ron Young  (Old Fashioned Melody)Cheryl Barnes  (Hud's Fiancee)Fern Tailer  (Sheila's Mother)Charles Denny  (Sheila's Father)Agness Breen  (Sheila's Aunt)Linda Surh  (Vietnamese Girl)Joe Acord  (Claude's Father)Janet York  (Prison Psychiatrist)Harry Gittleson  (The Judge)Donald Alsdurf  (MP)Steve Massicotte  (Barracks Officer)Mario Nelson  (Barracks Officer)Howard Porter  (Colored Spade)Kurt Yaghjian  (Ain't Got No)Laurie Beechman  (Black Boys)Debi Dye  (Black Boys)Johnny Maestro  (Black Boys)Fred Ferrara  (Black Boys)Jim Rosica  (Black Boys)Vincent Carella  (Black Boys)H. Douglas Berring  (White Boys)Russell Costen  (White Boys)Kenny Brawner  (White Boys)Lee Wells  (White Boys)Cyrena Lomba  (Electric Blues)John DeRobertas  (Flesh Failures)Rose Marie Wright  (Dancer)Pat Benoye  (Dancer)Cameron Burke  (Dancer)Richard Caceres  (Dancer)Leonard Feiner  (Dancer)Chris Komar  (Dancer)Nancy Lefkowith  (Dancer)Joseph Lennon  (Dancer)Robert Levithan  (Dancer)France Mayotte  (Dancer)Sharon Miripolsky  (Dancer)Marta Renzi  (Dancer)Ellen Saltonstall  (Dancer)Radha Sukhu  (Dancer)Earlise Vails  (Dancer)Ronald Weeks  (Dancer)Kimmary Williams  (Dancer)Deborah Zalkind  (Dancer)Carolyn Brown  (Dancer)Susan Clark  (Dancer)Jennifer Douglas  (Dancer)Karen Mays  (Dancer)Vicki Lynn Powell  (Dancer)Anna Spelman  (Dancer)Lauralee Stapfer  (Dancer)Deborah Wagman  (Dancer)Audrey Arnold  (Flowerchild)Amy Hartman  (Dancer)Warren Kliewer  (Dancer)Sunny Leigh  (Dancer)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)USA (PG)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • USA 14. 3. 1979

Tématicky podobné tituly:

Vlasy  (1979)Forrest Gump  (1994)Woodstock  (1970)Helter Skelter  (1976)Šedesátá léta  (1999)Avere vent'anni  (1978)Wonderwall  (1968)Let's Scare Jessica to Death  (1971)Deathmaster  (1972)Osmašedesátý  (2008)


Film Vlasy přidal do databáze uživatel milasek, za jeho úsilí mu děkujeme. Milasek také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Takovej barevnej vocas letící komety

Takovej barevnej vocas letící komety

Vloni v červnu zemřel Filip Topol. O půl roku později začal vznikat celovečerní dokumentární online film Takovej barevnej vocas letící komety, který vypráví o jeho životě a o historii jeho kapely Psí vojáci.Dokument by měl zachytit téměř celý život Filipa Topola, podstatu jeho osobnosti, jeho zájmy a propojení s kapelou. Tvůrci budou klást důraz na osobní, tedy ne vždy vyloženě faktografické momenty, které ukážou drsné i humorné okamžiky Topolova života. Premiéra filmu by měla být zhruba za rok. shlédnout film »

Milovat v Íránu

Milovat v Íránu

Jak mluvit o lásce a přitom zvedat oči k výšinám mešity, jak mluvit o architektuře, která vám několikrát denně v uvozovkách křičí do ucha. Krátkometrážní online film zachycuje dojmy ze setkání s Pomme a Ali Dariusovými a z návštěvy v Íránu, kam Vardová odjela natáčet několik scén filmu Jedna zpívá druhá ne. Snímek o milencích před Šáhovou mešitou v Isfahánu by se však mohl stejně tak odehrávat na jakémkoliv jiném posvátném místě, kde architektura snoubí umění a víru. shlédnout film »