Underground (1995)

Dnes je 24.1. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Underground zdarma

Hodnocení filmu:

8.4 / 10

Film režíroval:

Emir Kusturica  (65 let)

Producenti filmu:

Jan Schütte  (63 let)Karl BaumgartnerAlain DepardieuPierre SpenglerMaksa Catovic  (69 let)Milorad Vucelic

Hudbu k filmu vytvořil:

Goran Bregović  (70 let)

Kamera a efekty:

Vilko Filac  (†59 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Underground - Mentiras de Guerra
 • Ъндърграунд
 • Underground
 • Maa-alused
 • Under jorden
 • Once Upon a Time There Was a Country
 • Era Uma Vez Um País
 • Undergrunn
 • Андеграунд
 • Yeralti
 • Podzemlje
 • Underground: Había una vez un país

Oficiální distributor:

CiBy 2000

Shlédnout Underground film z roku 1995 online

Ve válečném Bělehradě v roce 1941 se furiantští přátelé Marko a Blacky zabývají obchodem se zbraněmi a jinými lumpárnami. Protože své nepříliš čestné kšeftování obratně spojují s partyzánskými nájezdy, získají v krátké době reputaci hrdinných bojovníků za svobodu. Když se Blacky musí jednoho dne musí začít skrývat, Marko je ukryje spolu s dalšími uprchlíky ve sklepě svého dědečka. Válka pokračuje, uprchlíků přibývá, rodí se děti a ve sklepě se pomalu vytváří autonomní svět. Když se v roce 1944 vrátí mír, udržuje Marko ostatní obyvatekle sklepů v nevědomosti - jednak proto, že s pověstí hrdiny dosáhl v titovské Jugoslávii vysokého politického postavení, jednak proto, že se s Blackym nechce dělit o krásnou Natálii, kterou oba milují. Uplyne patnáct let, než se první sklepní lidé dostanou na povrch - tím však celý příběh zdaleka nekončí.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Underground

Shlédnout film Underground

Videosoubor: Underground.webm

Stopáž: 02:42:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Emir Kusturica  (Arms dealer)Mirjana Joković  (Natalija)Davor DujmovicPredrag Manojlović  (Marko)Lazar Ristovski  (Crni)Bora Todorovic  (Golub)Srđan Todorović  (Jovan)Hark BohmJásir Arafat  (Sám sebe)Danilo 'Bata' Stojkovic  (Deda)Dragan Nikolić  (Film Director)Mirjana Karanović  (Vera)Branko Cvejic  (Captain)Josip Broz Tito  (Sám sebe)Andrej Gromyko  (Sám sebe)Slavko Štimac  (Ivan)Albena Stavreva  (Girl from the Tunnel)Nicolae Ceauşescu  (Sám sebe)Branislav Lecic  (Mustafa)Mirsad Tuka  (Investigator)Josif Tatić  (Police Inspector)Leonid Iljič Brežněv  (Sám sebe)Ernst Stötzner  (Franz)král Olaf V.  (Sám sebe)princ Filip, vévoda z Edinburghu  (Sám sebe)Milena Pavlovic  (Jelena)Margaret Thatcher  (Sama sebe)Hark Bohm  (Dr. Strasse)Rick Dano  (Partisan)Predrag Milinkovic  (Mister I)Pierre Spengler  (Russian Driver)Petar Kralj  (Dr. Mirkovic)Peter Mountain  (Officer)Helmut Schmidt  (Sám sebe)Dragoljub Vojnov  (The Psychiatrist)Olga Poznatov  (Woman in the Basement)Branko Petkovic  (Konobar)Ljiljana Jovanovic  (Prostitute)Zoran Miljkovic  (Partisan)Dragoljub  (Mister II)Zeljko Mitrovic  (Pavle)Marko Stanic  (Old Man in Theatre Box)Elizabeta Djorevska  (Woman Prompter)Erol Kadic  (Janez)Desa Biogradlija  (Lady in the Theatre Box)Aleksandra Andjelkovic  (Make up artist)Nele Karajlic  (Falling Gypsy)Davor Dujmovic  (Bata)Zdena Hurtocakova  (Fat Lady)Walter Mondale  (Sám sebe)Anja Popovic  (Mustafa's Girl)Radovan Markovic  (Commando)King Hussein  (Sám sebe)Predrag Zagorac  (Tomislav)Tanja Kecman  (Script)Batica Nikalic  (Investigator)Miodrag Dordevic  (Assistant Director)Danica Zdravic  (Boat Dancer)Stojan Sotirov  (Driver in Tunnel)Hafez al  (Sám sebe)Ed Schreyer  (Sám sebe)Kurt Waldheim  (Sám sebe)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)Německo (16)USA (Not Rated)Německo (BPjM Restricted)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Německo 23. 11. 1995
 • Velká Británie 8. 3. 1996
 • USA 20. 6. 1997

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Norimberský proces  (1961)Mít a nemít  (1944)Vyšší princip  (1960)Vlak  (1964)Být, či nebýt  (1942)


Film Underground přidal do databáze uživatel ditunka, za jeho úsilí mu děkujeme. Ditunka také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Stalo se v Číně IV

Stalo se v Číně IV

O Wong Fei Hungovi, historicky doloženém mistru umění v zápase kung-fu, bylo natočeno přes 100 online filmů. A přesto o něm nebylo řečeno vše. Stříbrné plátno dosud neukázalo všechny jeho odvážné činy. Jak dokazuje online film Stalo se v Číně, tento pozoruhodný lidový hrdina ještě zdaleka nedobojoval. Legendárního Wong Fei Hunga hraje Zhao Wen-Zhou, jenž vnáší svůj skvělý talent do role, kterou před ním ztvárnili Jackie Chan (ve filmech Drunkem Master), Jet Lin ( v třech předchozích ságách Stalo se v Číně) a další siláci stříbrného plátna... shlédnout film »

Jahody a čokoláda

Jahody a čokoláda

Medzinárodne úspešný online film kubánskeho režiséra Tomase Gutiérreza Aley sa venuje téme, ktorá bola v tejto kinematografii absolútne tabu - homosexualite. Hrdinami sú študent politických vied a zväzácky funkcionár David (Vladimir Cruz), ktorý sa v havanskej kaviarne zoznámi s homosexuálnym dizidentom Diegom (Jorge Perugorria). Náhodné stretnutie zásadne ovplyvní ich životné osudy... Ceny na Festivale nového latinskoamerického filmu 1993 (najlepší film, réžia, herec), MFF v Berlíne 1994 (zvláštna cena poroty) a nominácia na Oscara. shlédnout film »