Underground (1995)

Dnes je 18.2. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Underground zdarma

Hodnocení filmu:

8.4 / 10

Film režíroval:

Emir Kusturica  (64 let)

Producenti filmu:

Jan Schütte  (62 let)Karl BaumgartnerAlain DepardieuPierre SpenglerMaksa Catovic  (68 let)Milorad Vucelic

Hudbu k filmu vytvořil:

Goran Bregović  (69 let)

Kamera a efekty:

Vilko Filac  (†59 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Underground - Mentiras de Guerra
 • Ъндърграунд
 • Underground
 • Maa-alused
 • Under jorden
 • Once Upon a Time There Was a Country
 • Era Uma Vez Um País
 • Undergrunn
 • Андеграунд
 • Yeralti
 • Podzemlje
 • Underground: Había una vez un país

Oficiální distributor:

CiBy 2000

Shlédnout Underground film z roku 1995 online

Ve válečném Bělehradě v roce 1941 se furiantští přátelé Marko a Blacky zabývají obchodem se zbraněmi a jinými lumpárnami. Protože své nepříliš čestné kšeftování obratně spojují s partyzánskými nájezdy, získají v krátké době reputaci hrdinných bojovníků za svobodu. Když se Blacky musí jednoho dne musí začít skrývat, Marko je ukryje spolu s dalšími uprchlíky ve sklepě svého dědečka. Válka pokračuje, uprchlíků přibývá, rodí se děti a ve sklepě se pomalu vytváří autonomní svět. Když se v roce 1944 vrátí mír, udržuje Marko ostatní obyvatekle sklepů v nevědomosti - jednak proto, že s pověstí hrdiny dosáhl v titovské Jugoslávii vysokého politického postavení, jednak proto, že se s Blackym nechce dělit o krásnou Natálii, kterou oba milují. Uplyne patnáct let, než se první sklepní lidé dostanou na povrch - tím však celý příběh zdaleka nekončí.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Underground

Shlédnout film Underground

Videosoubor: Underground.webm

Stopáž: 02:42:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Emir Kusturica  (Arms dealer)Mirjana Joković  (Natalija)Davor DujmovicPredrag Manojlović  (Marko)Lazar Ristovski  (Crni)Bora Todorovic  (Golub)Srđan Todorović  (Jovan)Hark BohmJásir Arafat  (Sám sebe)Danilo 'Bata' Stojkovic  (Deda)Dragan Nikolić  (Film Director)Mirjana Karanović  (Vera)Branko Cvejic  (Captain)Josip Broz Tito  (Sám sebe)Andrej Gromyko  (Sám sebe)Slavko Štimac  (Ivan)Albena Stavreva  (Girl from the Tunnel)Nicolae Ceauşescu  (Sám sebe)Branislav Lecic  (Mustafa)Mirsad Tuka  (Investigator)Josif Tatić  (Police Inspector)Leonid Iljič Brežněv  (Sám sebe)Ernst Stötzner  (Franz)král Olaf V.  (Sám sebe)princ Filip, vévoda z Edinburghu  (Sám sebe)Milena Pavlovic  (Jelena)Margaret Thatcher  (Sama sebe)Hark Bohm  (Dr. Strasse)Rick Dano  (Partisan)Predrag Milinkovic  (Mister I)Pierre Spengler  (Russian Driver)Petar Kralj  (Dr. Mirkovic)Peter Mountain  (Officer)Helmut Schmidt  (Sám sebe)Dragoljub Vojnov  (The Psychiatrist)Olga Poznatov  (Woman in the Basement)Branko Petkovic  (Konobar)Ljiljana Jovanovic  (Prostitute)Zoran Miljkovic  (Partisan)Dragoljub  (Mister II)Zeljko Mitrovic  (Pavle)Marko Stanic  (Old Man in Theatre Box)Elizabeta Djorevska  (Woman Prompter)Erol Kadic  (Janez)Desa Biogradlija  (Lady in the Theatre Box)Aleksandra Andjelkovic  (Make up artist)Nele Karajlic  (Falling Gypsy)Davor Dujmovic  (Bata)Zdena Hurtocakova  (Fat Lady)Walter Mondale  (Sám sebe)Anja Popovic  (Mustafa's Girl)Radovan Markovic  (Commando)King Hussein  (Sám sebe)Predrag Zagorac  (Tomislav)Tanja Kecman  (Script)Batica Nikalic  (Investigator)Miodrag Dordevic  (Assistant Director)Danica Zdravic  (Boat Dancer)Stojan Sotirov  (Driver in Tunnel)Hafez al  (Sám sebe)Ed Schreyer  (Sám sebe)Kurt Waldheim  (Sám sebe)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)Německo (16)USA (Not Rated)Německo (BPjM Restricted)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Německo 23. 11. 1995
 • Velká Británie 8. 3. 1996
 • USA 20. 6. 1997

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Norimberský proces  (1961)Mít a nemít  (1944)Vyšší princip  (1960)Vlak  (1964)Být, či nebýt  (1942)


Film Underground přidal do databáze uživatel ditunka, za jeho úsilí mu děkujeme. Ditunka také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Archa světel a stínů

Archa světel a stínů

Americké filmaře Martina a Osu Johnsonovi znal kdysi celý svět. Jejich filmy zdarma fotografie a knihy obdivoval Ernest Hemingway, Charlie Chaplin, Jack London či britská královská rodina. Dnes je jejich odkaz pozapomenut nejen v rodných Spojených státech, ale také v Africe, která je kdysi proslavila a kterou dokumentovali všemi dostupnými způsoby: filmováním z letadel, zvukovým filmem i natáčením v místech, do kterých se před nimi nikdo neodvážil... shlédnout film »

Dějiny na 8

Dějiny na 8

Dokumentarista Václav Táborský vytvořil v roce 1968 v Krátkém filmu vtipný střihový dokument, upozorňující veřejnost na pozoruhodný fakt, že letopočty české historie končící osmičkou jsou zpravidla zlomové a s odstupem doby to jsou dějinné milníky. Fejetonový snímek v období takzvané normalizace neunikl pozornosti "prověrkové komise", a tak nezávisle na tom, že mezitím V. Táborský emigroval do Kanady, Dějiny na osm "pozastavila v distribuci". Česky řečeno: online film skončil svůj život - do podzimu 1989 - v trezoru. shlédnout film »