Underground (1995)

Dnes je 8.8. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Underground zdarma

Hodnocení filmu:

8.4 / 10

Film režíroval:

Emir Kusturica  (66 let)

Producenti filmu:

Jan Schütte  (63 let)Karl BaumgartnerAlain DepardieuPierre SpenglerMaksa Catovic  (70 let)Milorad Vucelic

Hudbu k filmu vytvořil:

Goran Bregović  (70 let)

Kamera a efekty:

Vilko Filac  (†59 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Underground - Mentiras de Guerra
 • Ъндърграунд
 • Underground
 • Maa-alused
 • Under jorden
 • Once Upon a Time There Was a Country
 • Era Uma Vez Um País
 • Undergrunn
 • Андеграунд
 • Yeralti
 • Podzemlje
 • Underground: Había una vez un país

Oficiální distributor:

CiBy 2000

Shlédnout Underground film z roku 1995 online

Ve válečném Bělehradě v roce 1941 se furiantští přátelé Marko a Blacky zabývají obchodem se zbraněmi a jinými lumpárnami. Protože své nepříliš čestné kšeftování obratně spojují s partyzánskými nájezdy, získají v krátké době reputaci hrdinných bojovníků za svobodu. Když se Blacky musí jednoho dne musí začít skrývat, Marko je ukryje spolu s dalšími uprchlíky ve sklepě svého dědečka. Válka pokračuje, uprchlíků přibývá, rodí se děti a ve sklepě se pomalu vytváří autonomní svět. Když se v roce 1944 vrátí mír, udržuje Marko ostatní obyvatekle sklepů v nevědomosti - jednak proto, že s pověstí hrdiny dosáhl v titovské Jugoslávii vysokého politického postavení, jednak proto, že se s Blackym nechce dělit o krásnou Natálii, kterou oba milují. Uplyne patnáct let, než se první sklepní lidé dostanou na povrch - tím však celý příběh zdaleka nekončí.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Underground

Shlédnout film Underground

Videosoubor: Underground.webm

Stopáž: 02:42:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Emir Kusturica  (Arms dealer)Mirjana Joković  (Natalija)Davor DujmovicPredrag Manojlović  (Marko)Lazar Ristovski  (Crni)Bora Todorovic  (Golub)Srđan Todorović  (Jovan)Hark BohmJásir Arafat  (Sám sebe)Danilo 'Bata' Stojkovic  (Deda)Dragan Nikolić  (Film Director)Mirjana Karanović  (Vera)Branko Cvejic  (Captain)Josip Broz Tito  (Sám sebe)Andrej Gromyko  (Sám sebe)Slavko Štimac  (Ivan)Albena Stavreva  (Girl from the Tunnel)Nicolae Ceauşescu  (Sám sebe)Branislav Lecic  (Mustafa)Mirsad Tuka  (Investigator)Josif Tatić  (Police Inspector)Leonid Iljič Brežněv  (Sám sebe)Ernst Stötzner  (Franz)král Olaf V.  (Sám sebe)princ Filip, vévoda z Edinburghu  (Sám sebe)Milena Pavlovic  (Jelena)Margaret Thatcher  (Sama sebe)Hark Bohm  (Dr. Strasse)Rick Dano  (Partisan)Predrag Milinkovic  (Mister I)Pierre Spengler  (Russian Driver)Petar Kralj  (Dr. Mirkovic)Peter Mountain  (Officer)Helmut Schmidt  (Sám sebe)Dragoljub Vojnov  (The Psychiatrist)Olga Poznatov  (Woman in the Basement)Branko Petkovic  (Konobar)Ljiljana Jovanovic  (Prostitute)Zoran Miljkovic  (Partisan)Dragoljub  (Mister II)Zeljko Mitrovic  (Pavle)Marko Stanic  (Old Man in Theatre Box)Elizabeta Djorevska  (Woman Prompter)Erol Kadic  (Janez)Desa Biogradlija  (Lady in the Theatre Box)Aleksandra Andjelkovic  (Make up artist)Nele Karajlic  (Falling Gypsy)Davor Dujmovic  (Bata)Zdena Hurtocakova  (Fat Lady)Walter Mondale  (Sám sebe)Anja Popovic  (Mustafa's Girl)Radovan Markovic  (Commando)King Hussein  (Sám sebe)Predrag Zagorac  (Tomislav)Tanja Kecman  (Script)Batica Nikalic  (Investigator)Miodrag Dordevic  (Assistant Director)Danica Zdravic  (Boat Dancer)Stojan Sotirov  (Driver in Tunnel)Hafez al  (Sám sebe)Ed Schreyer  (Sám sebe)Kurt Waldheim  (Sám sebe)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)Německo (16)USA (Not Rated)Německo (BPjM Restricted)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Německo 23. 11. 1995
 • Velká Británie 8. 3. 1996
 • USA 20. 6. 1997

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Norimberský proces  (1961)Mít a nemít  (1944)Vyšší princip  (1960)Vlak  (1964)Být, či nebýt  (1942)


Film Underground přidal do databáze uživatel ditunka, za jeho úsilí mu děkujeme. Ditunka také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Pro 14 životů

Pro 14 životů

Maďarský umělecký online film čerpá námět ze skutečné události, která se odehrála v prosinci 1952. Na malém dole dojde ke katastrofě, při níž jsou ohroženy životy čtrnácti horníků. Na jejich záchranu pozvedá své síly celá země. Na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech prohlásil režisér tohoto filmu Z. Fábry: „Snažili jsme se využít tohoto otřesného příběhu ve své práci a udělat film o člověku, o lidském hrdinství, o vítězství vůle, o síle, která formuje člověka v boji a pevném společenství ..... shlédnout film »

Břímě snů

Břímě snů

Jeden z nejzajímavějších dokumentů, jaké kdy byly natočeny o tvůrčí posedlosti a oddanosti tvorbě Online online film je záznamem Herzogova natáčení filmu Fitzcarraldo, předvádí jeho nezlomné odhodlání natočit scénu se stovkami indiánů táhnoucích obrovský parník přes vysokou horu. Odhodlání, které znásobilo riskantnost celého projektu. shlédnout film »