Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Dnes je 31.5. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Filmový dobrodruh Karel Zeman zdarma

Hodnocení filmu:

8.4 / 10

Film režíroval:

Tomáš Hodan  (39 let)

Producenti filmu:

Ondrej BeránekKamila ZlatuskováLudimla Zeman

Kamera a efekty:

David Cysař  (45 let)David Cysar

Film uveden také pod názvy:

  • Karel Zeman: Adventurer in Film

Oficiální distributor:

Czech Television

Shlédnout Filmový dobrodruh Karel Zeman film z roku 2015 online

Dokumentární film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. Pokud spočteme ceny z festivalů, divácký ohlas v zahraniční distribuci i množství publikací a počet filmových tvůrců, kteří Karla Zemana uvádějí jako inspirační zdroj, dojdeme k závěru, že Karel Zeman je jedním z nejúspěšnějších a nejvíce ceněných českých filmařů ve světě. Karel Zeman byl ve svém oboru naprostým solitérem, stvořil si vlastní svět vycházející čistě ze své imaginace. Všechno se naučil sám, neprošel filmovou školou, není lehce zařaditelný do jakési vlny, období nebo směru. Pro svou vnitřní poezii a upřímnost však jeho filmy nestárnou. Nesmírně pracovitý, vynalézavý a perfekcionistický, stále si však uchovávající dětský pohled na svět. Svět plný tajemství a dobrodružství. Takhle chceme Karla Zemana v našem filmu představit.

Zdroj: doporučený popis od distributora

Dokumentární film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. Pokud spočteme ceny z festivalů, divácký ohlas v zahraniční distribuci i množství publikací a počet filmových tvůrců, kteří Karla Zemana uvádějí jako inspirační zdroj, dojdeme k závěru, že Karel Zeman je jedním z nejúspěšnějších a nejvíce ceněných českých filmařů ve světě. Karel Zeman byl ve svém oboru naprostým solitérem, stvořil si vlastní svět vycházející čistě ze své imaginace. Všechno se naučil sám, neprošel filmovou školou, není lehce zařaditelný do jakési vlny, období nebo směru. Pro svou vnitřní poezii a upřímnost však jeho filmy nestárnou. Nesmírně pracovitý, vynalézavý a perfekcionistický, stále si však uchovávající dětský pohled na svět. Svět plný tajemství a dobrodružství.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Filmový dobrodruh Karel Zeman

Shlédnout film Filmový dobrodruh Karel Zeman

Videosoubor: 2733949805.webm

Stopáž: 01:41:55 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Emília Vášáryová  (Sama sebe)Magda Vášáryová  (Sama sebe)Valentina Thielová  (Sama sebe)Petr HerrmannZdeněk Husták  (Sám sebe)Josef Lukáš  (Sám sebe)Emil Horváth ml.Tim Burton  (Sám sebe)Terry Gilliam  (Sám sebe)Karel Zeman  (Sám sebe)Karel SmyczekMichal Pospíšil  (Sám sebe)Kōji YamamuraTony DaltonZdeněk OstrčilLudmila Zemanová  (Sama sebe)Boris Masník  (Sám sebe)Zdeněk KrupaKarel Hutěčka  (Sám sebe)Kosei Ono  (Sám sebe)Paul Wells  (Sám sebe)Petr Herrmann  (Sám sebe)Tony Dalton  (Him)Zdenek Krupa  (Sám sebe)

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 3. 11. 2015

Film Filmový dobrodruh Karel Zeman přidal do databáze uživatel nikola1410, za jeho úsilí mu děkujeme. Nikola1410 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Země sv. Patricka

Země sv. Patricka

Poetický cestopisný esej Jana Špáty byl v Irsku v roce 1968 vyhlášen nejlepším filmem o Irsku všech dob. Autor svůj dokument komentoval: „Respice finem jsem obhlížel třicet let, u Země sv. Patricka trvalo natáčení deset dnů i s cestou a oba jsou obsahově stejně hodnotné. Doba obhlídky není na kvalitě a hodnotě filmu odvislá, důležité je, jaký jsem člověk a jak hořím“ Online online film vyniká nadčasovou vyprávěcí polohou a mistrovským vykreslením zádumčivé atmosféry země. shlédnout film »

Sharasojyu

Sharasojyu

Shara je třetí celovečerní snímek japonské režisérky Naomi Kawaseové. Její online film se odvíjí od tajuplného zmizení malého chlapce, který se ztratí během hry se svým bratrem. Toto zmizení je klíčovou událostí filmu, neustále podprahově přítomnou i v dalších scénách snímku odehrávajícího se o několik let později... shlédnout film »