Nevěsta (1973)

Dnes je 24.8. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Nevěsta zdarma

  • Rok uvedení: 1973
  • Délka filmu: 1 hod 37 min
  • Země původu:  Turecko
  • Originální jazyk: Turečtina
  • Žánr: Drama
  • Barevné podání: Barevný

Hodnocení filmu:

0 / 10

Film režírovali:

Ömer Lütfi Akad  (103 let)Lütfi Akad  (103 let)

Producent filmu:

Hürrem Erman

Hudbu k filmu vytvořil:

Yalçin Tura  (85 let)

Kamera a efekty:

Gani Turanli  (93 let)

Film uveden také pod názvy:

  • The Bride
  • Gelin

Oficiální distributor:

Erman Film

Shlédnout Nevěsta film z roku 1973 online

Snímek Nevěsta vypráví příběh rodiny z Yozgatu, jež se přestěhuje do Istanbulu, vyvine značné úsilí, aby se přizpůsobila novým životním podmínkám a nakonec musí bojovat o samotnou existenci. Film je jedním z nejlepších děl pojednávajících o přesídlení z venkova do metropole, jaká v turecké kinematografii najdeme. Nevěsta představuje první část mezinárodně uznávané trilogie režiséra Lütfiho Akada a je jednoznačně považována za nejúspěšnější. Další dva díly trilogie přišly s filmy Svatba a Prokleté peníze. Snímek reflektuje vzestup malé Anatólie, což je fenomén, který postuprm času nabyl ještě většího významu. Istanbul je přeneseně známý jako město poskytující příležitost zlatokopům, ale ne všichni mají povahu, aby se jimi stali. Sledujeme příběh lidí, kteří všechno prodali a přestěhovali se do metropole, aby jim patřil zítřek. Nastoupili cestu, ze které není návratu. Režisér v extrémně realistickém pojetí líčí příběh ženy, bojující o život svého syna. Snímek, jehož závěrečné dějství končí v továrně, zobrazuje přerod z feudálních vztahů venkova do proletářského prostředí městské periferie.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Nevěsta

Shlédnout film Nevěsta

Videosoubor: Nevesta.mpg

Stopáž: 01:36:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Kahraman KýralKerem YilmazerHülya KoçyiğitHülya Koçyigit  (Meryem)Ali Sen  (Haci Ilyas)Kahraman Kiral  (Osman)Kamran Usluer  (Hidir)Seden Kiziltunç  (Gler)Günay Güner  (Ibrahim)Abdurrahman Palay  (Veli)Jeyan Mahfi Tözüm  (Meryem)Riza Tüzün  (Haci Ilyas)Aliye Rona  (Ana)Kerem Yilmazer  (Veli)Nazan Adali  (Naciye)Orhan Aydinbas  (Doktor)Nilgün Kasapbasoglu  (Osman)Nermin Özses  (uncredited)

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 7. 7. 2004
  • Velká Británie 11. 10. 2014

Film Nevěsta přidal do databáze uživatel strejdamila, za jeho úsilí mu děkujeme. Strejdamila také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Animatrix

Animatrix

Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch online filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro online film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... shlédnout film »

Umění musí bolet

Umění musí bolet

Režisér filmů Přízračný svět a Santa je úchyl! tentokrát přináší online film o talentovaném mladém malíři Jerome Platzovi (Max Minghella), který utíká ze střední školy, aby studoval na malé umělecké škole na východním pobřeží. Chce si tu splnit své největší přání – stát se největším světovým malířem, podobně jako jeho vzor Picasso. Krásu a preciznost jeho portrétů bohužel na hodinách umění nikdo neocení. Dokonce ani jeho příkré soudy o práci spolužáků a pozdější pokusy vytvořit své vlastní pseudoumění nenajdou obdivovatele. Ale někdo přeci jen Jeromeho obdivuje... shlédnout film »