Nevěsta (1973)

Dnes je 27.5. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Nevěsta zdarma

  • Rok uvedení: 1973
  • Délka filmu: 1 hod 37 min
  • Země původu:  Turecko
  • Originální jazyk: Turečtina
  • Žánr: Drama
  • Barevné podání: Barevný

Hodnocení filmu:

0 / 10

Film režírovali:

Ömer Lütfi Akad  (103 let)Lütfi Akad  (103 let)

Producent filmu:

Hürrem Erman

Hudbu k filmu vytvořil:

Yalçin Tura  (85 let)

Kamera a efekty:

Gani Turanli  (93 let)

Film uveden také pod názvy:

  • The Bride
  • Gelin

Oficiální distributor:

Erman Film

Shlédnout Nevěsta film z roku 1973 online

Snímek Nevěsta vypráví příběh rodiny z Yozgatu, jež se přestěhuje do Istanbulu, vyvine značné úsilí, aby se přizpůsobila novým životním podmínkám a nakonec musí bojovat o samotnou existenci. Film je jedním z nejlepších děl pojednávajících o přesídlení z venkova do metropole, jaká v turecké kinematografii najdeme. Nevěsta představuje první část mezinárodně uznávané trilogie režiséra Lütfiho Akada a je jednoznačně považována za nejúspěšnější. Další dva díly trilogie přišly s filmy Svatba a Prokleté peníze. Snímek reflektuje vzestup malé Anatólie, což je fenomén, který postuprm času nabyl ještě většího významu. Istanbul je přeneseně známý jako město poskytující příležitost zlatokopům, ale ne všichni mají povahu, aby se jimi stali. Sledujeme příběh lidí, kteří všechno prodali a přestěhovali se do metropole, aby jim patřil zítřek. Nastoupili cestu, ze které není návratu. Režisér v extrémně realistickém pojetí líčí příběh ženy, bojující o život svého syna. Snímek, jehož závěrečné dějství končí v továrně, zobrazuje přerod z feudálních vztahů venkova do proletářského prostředí městské periferie.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Nevěsta

Shlédnout film Nevěsta

Videosoubor: Nevesta.mpg

Stopáž: 01:36:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Kahraman KýralKerem YilmazerHülya KoçyiğitHülya Koçyigit  (Meryem)Ali Sen  (Haci Ilyas)Kahraman Kiral  (Osman)Kamran Usluer  (Hidir)Seden Kiziltunç  (Gler)Günay Güner  (Ibrahim)Abdurrahman Palay  (Veli)Jeyan Mahfi Tözüm  (Meryem)Riza Tüzün  (Haci Ilyas)Aliye Rona  (Ana)Kerem Yilmazer  (Veli)Nazan Adali  (Naciye)Orhan Aydinbas  (Doktor)Nilgün Kasapbasoglu  (Osman)Nermin Özses  (uncredited)

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 7. 7. 2004
  • Velká Británie 11. 10. 2014

Film Nevěsta přidal do databáze uživatel strejdamila, za jeho úsilí mu děkujeme. Strejdamila také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Raz dva

Raz dva

"Šok, který online film Raz dva vyvolal na canneském festivalu (u diváků, tisku a poroty, která mu udělila svou Velkou cenu), nás potěšil. Se svými sedmi filmy zdarma za téměř dvacet let obsadil Edward Yang už dlouho místo ve stínu "čínomilné cinefílie" (la cinéphilie sinophile). Uznávaný, zčásti uctívaný, ale nevnímaný a nepochopený nikdy tak zřetelně jako Chou Siao-sien, vůdčí postava tchaj-wanské nové vlny, k jejímž hlavním hybatelům Yang patřil." "Ve filmu Raz dva není zkušenosti, která by nebyla kopií nebo replikou jiné zkušenosti, jejím sousedem v prostoru nebo v montáži... shlédnout film »

Pražské blues

Pražské blues

Módně stylizovaný "pocitový" online film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. Let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů. Plastiky online ve filmu vytvořil Jindřich Wielgus. shlédnout film »