Dnes je 18.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pohár zdarma

 • Rok uvedení: 1999
 • Délka filmu: 1 hod 33 min
 • Země původu:  Austrálie,  Bhútán,  Rakousko-Uhersko
 • Originální jazyk: Hindština, Tibetština
 • Žánr: Komedie, Sportovní
 • Formát obrazu: 1.85:1  (Akademie standard)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby Digital

Hodnocení filmu:

7.4 / 10

Film režíroval:

Khyentse Norbu

Producenti filmu:

Jeremy Thomas  (70 let)Hooman MajdGlenn FawcettPatrick JacquelinRaymond SteinerMaree TenzinPema WangchuckMalcolm Watson

Hudbu k filmu vytvořil:

Douglas Mills

Kamera a efekty:

Paul Warren

Film uveden také pod názvy:

 • Pohár
 • Кубок
 • La copa
 • La coppa
 • To kypello
 • Puchar Himalajów
 • Spiel der Götter - Als Buddha den Fußball entdeckte
 • Fotboll för Buddha
 • La coupe
 • Pokalen
 • A Copa
 • Phörpa - Spiel der Götter
 • Tiibetin fudisfanit
 • A Taça
 • Isteni játék
 • The Cup
 • Phörpa
 • Die Weltmeisterschaft
 • Tiibetin futishullut
 • Fotballmunken

Oficiální distributor:

Coffee Stain Productions

Shlédnout Pohár film z roku 1999 online

V padesátých letech obsadila čínská Rudá armáda Tibet, zabila více než 1,2 milionu z celkového počtu 6 milionů obyvatel a zničila přes 10 000 klášterů. V současné době je v Tibetu více Číňanů než Tibeťanů. I přes veškeré útrapy a nebezpečí posílá mnoho tibetských rodin potají své děti do jiných zemí a doufají, že se jim tam dostane tradičního buddhistického vzdělání. Tento příběh vznikl podle skutečných událostí. Líčí osudy dvou tibetských chlapců, Paldena a Nyimy, kteří utekli z Tibetu a dostali se do tibetského exilového kláštera, který se nachází na malebném úpatí Himálají. Zde budou vysvěceni a zasvěceni do mnišského života.Těsně poté, co jsou vysvěceni, se chlapci ocitnou ve víru událostí, které normálně se životem v tradičním tibetském klášteře nespojujeme probíhá finále Světového poháru ve fotbale a na posvátné půdě řádí fotbalové šílenství. Všude jsou vidět hesla týkající se fotbalu a zpěv mladých mnichů se nenese v tradičním duchu, což se nelíbí Gekovi, který má na starost klášterní disciplínu.

Zdroj: doporučený popis od distributora

V padesátých letech obsadila čínská Rudá armáda Tibet, zabila více než 1,2 milionu z celkového počtu 6 milionů obyvatel a zničila přes 10 000 klášterů. V současné době je v Tibetu více Číňanů než Tibeťanů. I přes veškeré útrapy a nebezpečí posílá mnoho tibetských rodin potají své děti do jiných zemí a doufají, že se jim tam dostane tradičního buddhistického vzdělání. Tento příběh vznikl podle skutečných událostí. Líčí osudy dvou tibetských chlapců, Paldena a Nyimy, kteří utekli z Tibetu a dostali se do tibetského exilového kláštera, který se nachází na malebném úpatí Himálají. Zde budou vysvěceni a zasvěceni do mnišského života. Těsně poté, co jsou vysvěceni, se chlapci ocitnou ve víru událostí, které normálně se životem v tradičním tibetském klášteře nespojujeme probíhá finále Světového poháru ve fotbale a na posvátné půdě řádí fotbalové šílenství. Všude jsou vidět hesla týkající se fotbalu a zpěv mladých mnichů se nenese v tradičním duchu, což se nelíbí Gekovi, který má na starost klášterní disciplínu. Prvý film nakrútený v jazyku Tibeťanov je netradičnou komédiou o vášni tibetských budhistických mníchov pre futbal. Futbalová horúčka dorazí až do odľahlých končín indických Himalájí, kde 14-ročný Orygen, zanietený pre populárny šport, rozčerí pokojnú hladinu kláštorného života úsilím umožniť mladým mníchom sledovať finále Svetového pohára v televízii. Jednoducho vystavaný príbeh sleduje snahy mladých chlapcov a zároveň mníchov o dosiahnutie ich cieľa, pri čom vzniká množstvo vtipných situácií. Film sa vyznačuje hlbokým ľudským rozmerom - ukazuje mladých mužov zasvätených Budhovi nielen ako meditujúcich svätcov, ale aj ako ľudí z mäsa a kostí, ktorí z času na čas prepadnú svetským vášňam. Režisér, ktorý je sám tibetským lámom, asistoval Robertovi Rosselinimu pri nakrúcaní Malého Budhu a tak sa podučil filmovému remeslu. Vo svojom debute reflektuje proces globalizácie, vplyv moderného sveta na tradičný životný štýl a hodnoty a zobrazuje život tibetských mníchov v indickom exile. Film získal množstvo ocenení (One Futute Award na MFF Mníchov, Cena FIPRESCI na MFF Pusan, 2. miesto na MFF Toronto a i.)

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pohár

Shlédnout film Pohár

Videosoubor: Pohar-DVD-HiGH.mpg

Stopáž: 01:33:55 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Tsewang DandupNeten Chokling  (Lodo)Orgyen Tobgyal  (Geko)Godu LamaJamyang Lodro  (Orgyen)Lama ChonjorThinley Nudi  (Tibetan Layman)Kunsang  (Cook Monk)Kunsang Nyima  (Palden)Pema Tshundup  (Nyima)Dzigar Kongtrul  (Vajra Master)Jamyang Nyima  (The hypersomniaque)Tracy Mann  (Newsreader)Lama Chonjor  (Abbot)Lama Godhi  (Old Lama)Dhan Pat Singh  (TV Shop Owner)Oga  (Abbot's Attendant)Raj Baboon  (Taxi Driver)Pema Wamgchen  (Storytelling Monk)Namgyal Wangchuk  (Storytelling Monk)Dundrup Gyamtso  (Tea Monk)Orgyen Tsering  (Football Can Monk)Rigzin Wangchuk  (TV Watch Monk)Palden Gyatso  (Satellite Dish Monk)Ngawang Gelek  (Satellite Dish Monk)Kelsang  (Magazine Monk)Tupten Loday  (Lights Out Monk)Drakpa Tenzin  (Lights Out Monk)Gaday Tsering  (Lights Out Monk)Cheying Pading  (Leather Sandal Monk)Pema Kunchap  (Tractor Monk)Shanti Steiner  (Aerobics Instructor)Dickey Wangmo  (Tibetan Woman)Pema Yonten  (Tibetan TV Bouncer)Awang  (TV House Spectator)Rinzin Nyedup  (TV House Spectator)Sangay Dorje  (TV House Spectator)Lobsang Tsultrim  (TV House Spectator)Dorje  (TV House Spectator)Dhondrup Gyalpo  (TV House Spectator)Gyeltshen  (TV House Spectator)Ugyen Dorji  (TV House Spectator)Panpa  (TV House Spectator)Tsewang Lhundup  (TV House Spectator)Tenpa Gyaltsen  (TV House Spectator)Kunzang Tobgay  (TV House Spectator)Gampo Dorji  (TV House Spectator)Butuk  (TV House Spectator)Tshewang Dendup  (TV House Spectator)Urgyen Tsecho  (TV House Spectator)Ngawang Gyeltsen  (TV House Spectator)Jampa Soepa  (TV House Spectator)Dawa Tsering  (TV House Spectator)Tashi Norbu  (TV House Spectator)Achee  (TV House Spectator)Lopon Karma  (TV House Spectator)Karma Jurme  (TV House Spectator)Karma Singhe  (TV House Spectator)Kalsang Tsering  (TV House Spectator)Tsedrup  (TV House Spectator)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (PG)Německo (o.Al.)USA (G)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 9. 11. 2000
 • Německo 28. 10. 1999
 • Velká Británie 16. 5. 2009
 • USA 14. 3. 2005

Tématicky podobné tituly:

Francouzská spojka  (1971)Provaz  (1948)Hořící Mississippi  (1988)Sloní muž  (1980)Ve jménu otce  (1993)Péče  (2000)Ptáčník z Alcatrazu  (1962)Experiment  (2001)Od dveří ke dveřím  (2002)Tracks  (2005)


Film Pohár přidal do databáze uživatel sumic, za jeho úsilí mu děkujeme. Sumic také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Amatér

Amatér

Jeden z vrcholů vlny filmu morálního neklidu, dílo mluvčího mladé polské generace 70. let, ve kterém dokonale využil vlastní dlouholeté zkušenosti z natáčení dokumentárních snímků. Formálně strohé dílo s mnohými významovými podtexty vypovídá o probuzení člověka z dřímoty šedivého nenáročného života a zároveň o ztrátách, které toto rozběhnutí se k novým, dosud netušeným hodnotám přináší Online online film vypráví o nijak výjimečném třicátníkovi, pro kterého je osudové setkání s kamerou výzvou k zamyšlení nad svým životem... shlédnout film »

Jahody a čokoláda

Jahody a čokoláda

Medzinárodne úspešný online film kubánskeho režiséra Tomase Gutiérreza Aley sa venuje téme, ktorá bola v tejto kinematografii absolútne tabu - homosexualite. Hrdinami sú študent politických vied a zväzácky funkcionár David (Vladimir Cruz), ktorý sa v havanskej kaviarne zoznámi s homosexuálnym dizidentom Diegom (Jorge Perugorria). Náhodné stretnutie zásadne ovplyvní ich životné osudy... Ceny na Festivale nového latinskoamerického filmu 1993 (najlepší film, réžia, herec), MFF v Berlíne 1994 (zvláštna cena poroty) a nominácia na Oscara. shlédnout film »