Baraka - Odysea země (1992)

Dnes je 4.8. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Baraka - Odysea země zdarma

 • Rok uvedení: 1992
 • Délka filmu: 1 hod 36 min
 • Země původu:  USA
 • Originální jazyk: Žádný lingvistický obsah
 • Žánr: Dokumentární, Válečný
 • Formát obrazu: 2.20:1  (Technirama)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby SR, 70 mm 6-Track

Hodnocení filmu:

8.5 / 10

Film režíroval:

Ron Fricke

Producenti filmu:

Alton WalpoleMark Magidson

Hudbu k filmu vytvořil:

Michael Stearns

Kamera a efekty:

Ron Fricke

Film uveden také pod názvy:

 • Baraka - Eine Welt jenseits der Worte
 • Világok arca: Baraka
 • Baraka
 • Барака

Oficiální distributor:

Magidson Films

Shlédnout Baraka - Odysea země film z roku 1992 online

Umělecky laděný "dokument z cest" a současně osobitou meditaci nad životem všech obyvatel naší planety natočil kameraman, scenárista a režisér Ron Fricke, který se podílel také na vzniku slavného dokumentárního snímku Koyaanisqatsi. Stejně jako jeho tvůrce Godfrey Reggio, vybral si i Fricke pro název svého filmu slovo z jazyka přírodního národa: baraka znamená v nářečí kmene štěstí, vůni, dech, ale i "esenci života, z níž pramení evoluční vývoj". Filmové záběry zachycují tvář Země v její neobyčejné různorodosti. Po počátečních scénách opic u horských pramenů, přes náboženské obřady, lidské konání i nedotčenou přírodu v různých koutech světa. Jaksi mimochodem se vedle sebe objevují starobylé chrámy v Kambodži, jihoameričtí indiáni, zatmění Slunce, činná sopka, skalní útvary v Utahu, australští domorodci, mračna valící se přes pohoří, rituální omývání Indů na břehu Gangy i spalování mrtvých, zvyky a slavnostní tance Masajů v Africe, ptačí hejna v letu nad jezery, leguáni na Galapágách, mořský příboj. Ve velkolepém příběhu obrazů vystupují i egyptské pyramidy a nacistické koncentrační tábory v Polsku. Nakonec přichází kriticky laděný pohled na zautomatizovanou západní civilizaci: anonymní "řeka" aut a lidí na amerických ulicích a v japonském metru je srovnávána s pohybem a tříděním kuřat na dopravních pásech v drůbežárně. Výtvarně dokonalému obrazu pomáhá spoluvytvářet atmosféru hudba, na níž se podíleli Brendan Perry, Michael Stearns a Lisa Gerrardová.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Baraka - Odysea země

Shlédnout film Baraka - Odysea země

Videosoubor: baraka_odysea_zeme_1992.wmv

Stopáž: 01:35:16 Přehrát film ZDARMA

Certifikace:více informací o MPAA

UK (PG)USA (Not Rated)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 19. 9. 2002
 • Německo 8. 2. 2009
 • Velká Británie 14. 12. 2012
 • USA 22. 12. 2012

Tématicky podobné tituly:

Tanec s vlky  (1990)Psanec Josey Wales  (1976)Aguirre, hněv Boží  (1972)Poslední Mohykán  (1992)Dobyvatelé ztracené archy  (1981)Baraka - Odysea země  (1992)Zapatista  (1999)Geronimo  (1962)El Dorado  (1988)Manituova bota  (2001)


Film Baraka - Odysea země přidal do databáze uživatel marketa2000, za jeho úsilí mu děkujeme. Marketa2000 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Sedm samurajů

Sedm samurajů

Slavná legenda o hrstce odvážných, kteří se postavili na stranu bezbranných. Nejslavnější japonský online film všech dob, předchůdce filmu Sedm statečných. Těžko by se asi hledal někdo, kdo by neznal legendární americký western o hrstce statečných, kteří se v počtu chabých sedmi postaví přesile banditů, aby ochránili bezbrannou vesnici na odlehlém venkově proti rabování. Western Johna Sturgese patří již téměř půl století k nesmrtelným filmovým evergreenům... shlédnout film »

Ucho

Ucho

Film online zdarma Jana Procházky a Karla Kachyni z roku 1970 patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že online film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti. Do distribuce se dostal až po listopadu 1989, premiéru v kinech měl v červnu 1990. Jde o komorní psychologické drama, v němž se objevují prvky satiry, frašky, grotesky, kriminálního filmu a dokonce i momenty hitchcockovského ladění... shlédnout film »