Baraka - Odysea země (1992)

Dnes je 24.1. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Baraka - Odysea země zdarma

 • Rok uvedení: 1992
 • Délka filmu: 1 hod 36 min
 • Země původu:  USA
 • Originální jazyk: Žádný lingvistický obsah
 • Žánr: Dokumentární, Válečný
 • Formát obrazu: 2.20:1  (Technirama)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby SR, 70 mm 6-Track

Hodnocení filmu:

8.5 / 10

Film režíroval:

Ron Fricke

Producenti filmu:

Alton WalpoleMark Magidson

Hudbu k filmu vytvořil:

Michael Stearns

Kamera a efekty:

Ron Fricke

Film uveden také pod názvy:

 • Baraka - Eine Welt jenseits der Worte
 • Világok arca: Baraka
 • Baraka
 • Барака

Oficiální distributor:

Magidson Films

Shlédnout Baraka - Odysea země film z roku 1992 online

Umělecky laděný "dokument z cest" a současně osobitou meditaci nad životem všech obyvatel naší planety natočil kameraman, scenárista a režisér Ron Fricke, který se podílel také na vzniku slavného dokumentárního snímku Koyaanisqatsi. Stejně jako jeho tvůrce Godfrey Reggio, vybral si i Fricke pro název svého filmu slovo z jazyka přírodního národa: baraka znamená v nářečí kmene štěstí, vůni, dech, ale i "esenci života, z níž pramení evoluční vývoj". Filmové záběry zachycují tvář Země v její neobyčejné různorodosti. Po počátečních scénách opic u horských pramenů, přes náboženské obřady, lidské konání i nedotčenou přírodu v různých koutech světa. Jaksi mimochodem se vedle sebe objevují starobylé chrámy v Kambodži, jihoameričtí indiáni, zatmění Slunce, činná sopka, skalní útvary v Utahu, australští domorodci, mračna valící se přes pohoří, rituální omývání Indů na břehu Gangy i spalování mrtvých, zvyky a slavnostní tance Masajů v Africe, ptačí hejna v letu nad jezery, leguáni na Galapágách, mořský příboj. Ve velkolepém příběhu obrazů vystupují i egyptské pyramidy a nacistické koncentrační tábory v Polsku. Nakonec přichází kriticky laděný pohled na zautomatizovanou západní civilizaci: anonymní "řeka" aut a lidí na amerických ulicích a v japonském metru je srovnávána s pohybem a tříděním kuřat na dopravních pásech v drůbežárně. Výtvarně dokonalému obrazu pomáhá spoluvytvářet atmosféru hudba, na níž se podíleli Brendan Perry, Michael Stearns a Lisa Gerrardová.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Baraka - Odysea země

Shlédnout film Baraka - Odysea země

Videosoubor: baraka_odysea_zeme_1992.wmv

Stopáž: 01:35:16 Přehrát film ZDARMA

Certifikace:více informací o MPAA

UK (PG)USA (Not Rated)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 19. 9. 2002
 • Německo 8. 2. 2009
 • Velká Británie 14. 12. 2012
 • USA 22. 12. 2012

Tématicky podobné tituly:

Tanec s vlky  (1990)Psanec Josey Wales  (1976)Aguirre, hněv Boží  (1972)Poslední Mohykán  (1992)Dobyvatelé ztracené archy  (1981)Baraka - Odysea země  (1992)Zapatista  (1999)Geronimo  (1962)El Dorado  (1988)Manituova bota  (2001)


Film Baraka - Odysea země přidal do databáze uživatel marketa2000, za jeho úsilí mu děkujeme. Marketa2000 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Stalo se v Číně IV

Stalo se v Číně IV

O Wong Fei Hungovi, historicky doloženém mistru umění v zápase kung-fu, bylo natočeno přes 100 online filmů. A přesto o něm nebylo řečeno vše. Stříbrné plátno dosud neukázalo všechny jeho odvážné činy. Jak dokazuje online film Stalo se v Číně, tento pozoruhodný lidový hrdina ještě zdaleka nedobojoval. Legendárního Wong Fei Hunga hraje Zhao Wen-Zhou, jenž vnáší svůj skvělý talent do role, kterou před ním ztvárnili Jackie Chan (ve filmech Drunkem Master), Jet Lin ( v třech předchozích ságách Stalo se v Číně) a další siláci stříbrného plátna... shlédnout film »

Jahody a čokoláda

Jahody a čokoláda

Medzinárodne úspešný online film kubánskeho režiséra Tomase Gutiérreza Aley sa venuje téme, ktorá bola v tejto kinematografii absolútne tabu - homosexualite. Hrdinami sú študent politických vied a zväzácky funkcionár David (Vladimir Cruz), ktorý sa v havanskej kaviarne zoznámi s homosexuálnym dizidentom Diegom (Jorge Perugorria). Náhodné stretnutie zásadne ovplyvní ich životné osudy... Ceny na Festivale nového latinskoamerického filmu 1993 (najlepší film, réžia, herec), MFF v Berlíne 1994 (zvláštna cena poroty) a nominácia na Oscara. shlédnout film »