Bedřich Bozděch | Herec

Dnes je 18.2. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Bedřich Bozděch
Herec

  • Datum narození:4. 10. 1887
  • Místo narození:Praha, Rakousko-Uhersko
  • Ve znamení:Váhy
  • Datum úmrtí: 30. 6. 1968
  • Zemřel ve věku: †81 let
  • Místo úmrtí:Praha, Československo

Bedřich Bozděch jako herec

1958Dnes naposledhrál jako Nvstevnk vinrny8.5 / 10
1944Počestné paní pardubickéhrál jako Alderman8 / 10
1938Klapzubova XI.hrál jako Spectator6.1 / 10
1925Tulák0 / 10

Osobnost Bedřich Bozděch přidal do databáze uživatel henros, za jeho úsilí mu děkujeme. Henros také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Archa světel a stínů

Archa světel a stínů

Americké filmaře Martina a Osu Johnsonovi znal kdysi celý svět. Jejich filmy zdarma fotografie a knihy obdivoval Ernest Hemingway, Charlie Chaplin, Jack London či britská královská rodina. Dnes je jejich odkaz pozapomenut nejen v rodných Spojených státech, ale také v Africe, která je kdysi proslavila a kterou dokumentovali všemi dostupnými způsoby: filmováním z letadel, zvukovým filmem i natáčením v místech, do kterých se před nimi nikdo neodvážil... shlédnout film »

Dějiny na 8

Dějiny na 8

Dokumentarista Václav Táborský vytvořil v roce 1968 v Krátkém filmu vtipný střihový dokument, upozorňující veřejnost na pozoruhodný fakt, že letopočty české historie končící osmičkou jsou zpravidla zlomové a s odstupem doby to jsou dějinné milníky. Fejetonový snímek v období takzvané normalizace neunikl pozornosti "prověrkové komise", a tak nezávisle na tom, že mezitím V. Táborský emigroval do Kanady, Dějiny na osm "pozastavila v distribuci". Česky řečeno: online film skončil svůj život - do podzimu 1989 - v trezoru. shlédnout film »