Mike Hodges | Režisér

Dnes je 18.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Mike Hodges
Režisér

  • Rodné jméno:Michael Tommy Hodges
  • Datum narození:29. 7. 1932
  • Místo narození:Bristol, Anglie, Velká Británie
  • Ve znamení:Lev
  • Věk: 87 let

Režísér Mike Hodges

2003Queen: Greatest Video Hits Volume Two9.5 / 10
2003Pomsta bratra5 / 10
2002Queen: Greatest Video Hits Volume One9.3 / 10
1998Krupiér7.7 / 10
1992The Healer0 / 10
1985Morons from Outer Space0 / 10

Osobnost Mike Hodges přidal do databáze uživatel henros, za jeho úsilí mu děkujeme. Henros také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Amatér

Amatér

Jeden z vrcholů vlny filmu morálního neklidu, dílo mluvčího mladé polské generace 70. let, ve kterém dokonale využil vlastní dlouholeté zkušenosti z natáčení dokumentárních snímků. Formálně strohé dílo s mnohými významovými podtexty vypovídá o probuzení člověka z dřímoty šedivého nenáročného života a zároveň o ztrátách, které toto rozběhnutí se k novým, dosud netušeným hodnotám přináší Online online film vypráví o nijak výjimečném třicátníkovi, pro kterého je osudové setkání s kamerou výzvou k zamyšlení nad svým životem... shlédnout film »

Jahody a čokoláda

Jahody a čokoláda

Medzinárodne úspešný online film kubánskeho režiséra Tomase Gutiérreza Aley sa venuje téme, ktorá bola v tejto kinematografii absolútne tabu - homosexualite. Hrdinami sú študent politických vied a zväzácky funkcionár David (Vladimir Cruz), ktorý sa v havanskej kaviarne zoznámi s homosexuálnym dizidentom Diegom (Jorge Perugorria). Náhodné stretnutie zásadne ovplyvní ich životné osudy... Ceny na Festivale nového latinskoamerického filmu 1993 (najlepší film, réžia, herec), MFF v Berlíne 1994 (zvláštna cena poroty) a nominácia na Oscara. shlédnout film »