Hugues Pagan | Spisovatel a Režisér

Dnes je 22.8. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Hugues Pagan
Spisovatel a Režisér

  • Datum narození:17. 4. 1947
  • Místo narození:Orléansville, Alžírsko
  • Ve znamení:Beran / Skopec
  • Věk: 71 let

Další osobnosti narozené 17. 4. 1947

Zdeněk MaryškaPaul ThomasCharles FrankPaul Thomas

Režísér Hugues Pagan

2006 - 2014Korsický klan5.5 / 10

Spisovatel, Hugues Pagan

2006 - 2014Korsický klan5.5 / 10

Osobnost Hugues Pagan přidal do databáze uživatel henros, za jeho úsilí mu děkujeme. Henros také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Křižník Potěmkin

Křižník Potěmkin

25. prosince 1925 měl premiéru online film (Броненосец Потёмкин), který o rok později získal cenu Americké filmové akademie, v dalším roce nejvyšší cenu Světové výstavy v Paříži a v letech 1952 a 1958 jej hlasování Mezinárodního výboru pro dějiny filmu určilo za nejlepší film všech dob Toto vrcholné Ejzenštejnovo dílo má pět kapitol: začátek vzpoury, povstání, pohřeb Vakulinčuka, masakr na schodišti Oděsy a vítězná plavba... shlédnout film »

Balada o Narajamě

Balada o Narajamě

Zlatou palmou oceněný online film od japonského režiséra Šoheje Imamury Balada o Narajamě. Díky tomuto rozhodnutí se totiž západní, zejména francouzská veřejnost seznámí s dílem, jež by mělo jinak pramalou naději na uvedení v širší distribuční síti. Šohej Imamura je autorem dobrých dvou desítek filmů (z nich Eidžanaika získala v roce 1982 diplom festivalového výboru XXIII. MFF v Karlových Varech), ale i na Západě je dosud prakticky neznám, zastíněn popularitou svého vrstevníka Nagisy Ošimy... shlédnout film »