Joseph Jefferson | Spisovatel a Herec

Dnes je 3.12. 2023, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Joseph Jefferson
Spisovatel a Herec

  • Datum narození:20. 2. 1829
  • Místo narození:Filadelfie, Pensylvánie, USA
  • Ve znamení:Ryby
  • Datum úmrtí: 23. 4. 1905
  • Zemřel ve věku: †76 let
  • Místo úmrtí:Palm Beach, Florida, USA

Spisovatel, Joseph Jefferson

1903Rip Van Winkle4.8 / 10

Joseph Jefferson jako herec

1903Rip Van Winkle4.8 / 10
1896Rip's Twenty Years' Sleep3.8 / 10
1896Rip's Toast3.8 / 10
1896Rip Leaving Sleepy Hollow4.2 / 10

Osobnost Joseph Jefferson přidal do databáze uživatel henros, za jeho úsilí mu děkujeme. Henros také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Smrť šitá na mieru

Smrť šitá na mieru

Slovenský online film z roku 1979 Smrť šitá na mieru reprezentuje tvorbu špičkových predstaviteľov filmovej scenáristiky a filmovej réžia Tibora Vichtu a Martina Hollého. Už v čase svojho vzniku si získal zaslúženú pozornosť a viaceré ocenenia - Cenu Čs. filmu, Cenu Zväzu slovenských dramatických umelcov. Dramatický príbeh z obdobia hospodárskej krízy za prvej republiky je predovšetkým skvelým psychologickým dvojportrétom sociálne odlišných ľudí, ktorých spojí bizarný i tragický cieľ - objednávka na smrť. Majiteľ veľkého krajčírskeho salónu sa ocitá pred bankrotom... shlédnout film »

Filmový dobrodruh Karel Zeman

Filmový dobrodruh Karel Zeman

Dokumentární online film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. Pokud spočteme ceny z festivalů, divácký ohlas v zahraniční distribuci i množství publikací a počet filmových tvůrců, kteří Karla Zemana uvádějí jako inspirační zdroj, dojdeme k závěru, že Karel Zeman je jedním z nejúspěšnějších a nejvíce ceněných českých filmařů ve světě... shlédnout film »