Architekt odpadu (2007)

Dnes je 4.8. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Architekt odpadu zdarma

 • Rok uvedení: 2007
 • Délka filmu: 1 hod 24 min
 • Země původu:  Velká Británie
 • Originální jazyk: Angličtina
 • Žánr: Dokumentární
 • Formát obrazu: 1.85:1  (Akademie standard)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby Digital

Hodnocení filmu:

8.2 / 10

Film režíroval:

Oliver Hodge

Producenti filmu:

Oliver HodgeAnn RoseSally Jo FiferMette Hoffman MeyerLynne KirbyRachel Wexler

Hudbu k filmu vytvořil:

Patrick Wilson

Kamera a efekty:

Oliver Hodge

Film uveden také pod názvy:

 • O arhitektonas ton skoupidion
 • Garbage Warrior

Shlédnout Architekt odpadu film z roku 2007 online

Portrét amerického architekta Michaela Reynoldse, který se proslavil stavbami z odpadů, zaznamenával přední britský dokumentarista Oliver Hodge po tři roky. Vítězný snímek Ekofilmu 2009. Američan Michael Reynolds staví přes tři desítky let s úspěchem velmi levné domy, které disponují vlastním zdrojem energie, vody i tepla. Využívá staré pneumatiky, plechovky od piva a skleněné láhve. Tato překvapivě skvěle fungující alternativa bydlení z dílny vystudovaného architekta a zastánce trvale udržitelného rozvoje z Nového Mexika přesto, anebo spíš právě proto, v USA neustále naráží na nejrůznější byrokratické překážky. Celé tři roky zaznamenával režisér Oliver Hodge práci Michaela Reynoldse a jeho boj s americkými úředníky. Vypravil se s ním a s jeho partou podobně nadšených spolupracovníků i na tsunami zcela zničené Andamanské ostrovy, kde se jejich levné a účelné domky setkaly s velkým nadšením. Z celkových 350 hodin natočeného materiálu se tvůrcům nakonec podařilo sestříhat nesmírně živý a zajímavý portrét výjimečného muže a jeho splněného životního snu.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Architekt odpadu

Shlédnout film Architekt odpadu

Videosoubor: ArchitektOdpadu-DVD-iNT.mpg

Stopáž: 01:24:55 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Michael ReynoldsChris Reynolds  (Sama sebe)Shauna Malloy  (Sama sebe)Dave DiCicco  (Sám sebe)Carlos R. Cisneros  (Sám sebe)Ron Gardener  (Sám sebe)Nilesh Gupte  (Sám sebe)Clinton Harden Jr.  (Sám sebe)William H. Payne  (Sám sebe)Lee Rawson  (Sám sebe)John C. Ryan  (Sám sebe)William E. Sharer  (Sám sebe)Renni Zifferblatt  (Sama sebe)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 2. 7. 2007
 • Velká Británie 23. 5. 2008
 • USA 5. 4. 2008

Tématicky podobné tituly:

Baraka - Odysea země  (1992)Antonio Gaudí  (1985)Architekt odpadu  (2007)Moderní architektura na Slovensku  (2008)500 dní se Summer  (2009)Paradise or Oblivion  (2012)Antonio Gaudí  (1985)In Which Annie Gives It Those Ones  (1989)Architekt odpadu  (2007)Moderní architektura na Slovensku  (2008)


Film Architekt odpadu přidal do databáze uživatel zolee13, za jeho úsilí mu děkujeme. Zolee13 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Sedm samurajů

Sedm samurajů

Slavná legenda o hrstce odvážných, kteří se postavili na stranu bezbranných. Nejslavnější japonský online film všech dob, předchůdce filmu Sedm statečných. Těžko by se asi hledal někdo, kdo by neznal legendární americký western o hrstce statečných, kteří se v počtu chabých sedmi postaví přesile banditů, aby ochránili bezbrannou vesnici na odlehlém venkově proti rabování. Western Johna Sturgese patří již téměř půl století k nesmrtelným filmovým evergreenům... shlédnout film »

Ucho

Ucho

Film online zdarma Jana Procházky a Karla Kachyni z roku 1970 patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že online film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti. Do distribuce se dostal až po listopadu 1989, premiéru v kinech měl v červnu 1990. Jde o komorní psychologické drama, v němž se objevují prvky satiry, frašky, grotesky, kriminálního filmu a dokonce i momenty hitchcockovského ladění... shlédnout film »