Andreas Hofer: Volný jako orel (2002)

Dnes je 24.9. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
Andreas Hofer: Volný jako orel zdarma

Hodnocení tv filmu:

5.5 / 10

TV Film režíroval:

Xaver Schwarzenberger  (74 let)

Producenti tv filmu:

Michael Hild  (80 let)Ingrid HaunoldRobert OpratkoOswald Wolkenstein

Hudbu k tv filmu vytvořili:

Arthur LauberWerner Pirchner  (81 let)

Kamera a efekty:

Xaver Schwarzenberger  (74 let)

TV Film uveden také pod názvy:

  • La liberté de l'aigle
  • 1809 Andreas Hofer - Die Freiheit des Adlers (2002) (TV)

Oficiální distributor:

Bayerischer Rundfunk (BR)

Shlédnout Andreas Hofer: Volný jako orel tv film z roku 2002 online

Výpravný rakousko-německý historický film natočil zkušený režisér a kameraman mnoha filmů Rainera Wernera Fassbindera Xaver Schwarzenberger (1945, Vídeň) Pro titulní roli tyrolského zbojníka Andrease Hofera vybral populárního Tobiase Morettiho. Příběh nás přenese do roku 1809, kdy bylo území podřízeno násilím Bavorsku a jeho arogantní sebevědomé nadvládě. Andreas Hofer, skutečná historická postava a národní hrdina, žijící v letech 1767 až 1810, vedl s podporou arcivévody Jana Habsburského povstání proti bavorské vládě, dosazené Napoleonem I. na základě tzv. bratislavského míru roku 1805. Po vítězstvích nad bavorským a francouzským vojskem se stal na krátkou dobu s podporou svých nejbližších spolubojovníků regentem země. Po porážce Rakouska Francií se však jeho šťastná karta začala obracet. Historický snímek z národních dějin vznikl v koprodukci rakouské a bavorské televize spolu s italskou RAI a s podporou bavorského filmového fondu.

Zdroj: doporučený popis od distributora


v TV Filmu hrají:

Heio von Stetten  (Oberst Carl Philipp von Wrede)Günther Maria Halmer  (General Georg August Freiherr von Kinkel)Ottfried Fischer  (Knig Maximilian I. Joseph von Bayern)Tobias Moretti  (AndreHofer)Karl Markovics  (Erzherzog Karl von sterreich)Martina Gedeck  (Lebzelter)Gregor Bloéb  (Bauer Franz Raffl)Johannes Krisch  (Franzsischer Hauptmann)Frank Hoffmann  (Feldmarschall Chastelier)Richard SammelMax von Thun  (Kronprinz Ludwig)Hary Prinz  (Erzherzog Johann von sterreich)Julia Stemberger  (Anna Hofer)Franz-Xaver Kroetz  (Pater Joachim Haspinger)Gustav-Peter Wöhler  (Napoleon I.)Mathias Gnädinger  (Marchal Franois Joseph Lefebvre)Peter Mitterrutzner  (Knecht Simon Zoderer)Rafael HaiderGuntram Brattia  (Kajetan Sweth)Rainer Egger  (Stroblwirt)Rudy Ruggiero  (Ital. Soldat)Heinrich Herki  (Johanns Diener)Robert Spitz  (Garmischer Soldat)Martin Maria Abram  (Pfarrer Hermeter)Martin Walch  (Schtze)Dorothee Hartinger  (Lisa Schumacher)Christian Lerch  (Oberleutnant)Christian Futterknecht  (Kaiser Franz I.)Michael Schönborn  (Maximilian Joseph Freiherr von Montgelas)Heinz  (Berittener Leutnant)Manfred Lukas  (Schmied Joseph ttl)Michael Walde  (Freiherr von Lichtenthurn)Katharina Welser  (Frau Schumacher)Toni Böhm  (Brgermeister Kasimir Schuhmacher)Pepi Pittl  (1. Schtze)Lukas Zolger  (Jakob)Elmar Drexel  (2. Schtze)Sophie Wendt  (Julie Raffl)Haavard Seeböck  (Kapuziner)Ernestine ScholzReinhard Forcher  (Kinkels Diener)Erich Schröck  (Alter Bettler)Harald Windisch  (Kaiserlicher Kurier)Sarah Jung  (Marie Luise von Habsburg)Angelika Rossaro  (ltere Frau)Felix Dillenberger  (Hans)Helin SalzerFini Bloéb  (Moidele)Nadine Lenzhofer  (Nanndl)Eva Pitschedell  (Rosl)Herbert DietrichFabio StreleVerena MeilingerHannah KoidlLucas Zolgar  (Jakob Jger)

Certifikace:více informací o MPAA

Německo (16)

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Rakousko 27. 10. 2002
  • Německo 28. 12. 2002

Film Andreas Hofer: Volný jako orel přidal do databáze uživatel 9vvv, za jeho úsilí mu děkujeme. 9vvv také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Kwaidan

Kwaidan

Dvoudílný japonský barevný širokoúhlý online film Kwaidan režiséra M. Kobajašiho obsahuje čtyři strašidelné povídky. První dvě povídky Černé vlasy a Sněhový královna jsou uváděny pod názvem Kwaidan Černé vlasy (Filmový přehled 16/1967), druhá dvojice Muž bez uší a Šálek pod názvem Kwaidan Muž bez uší Kwaidan patří podobně jako Rašomon, k těm nemnoha filmům japonské produkce, které přibližují západní mentalitě vzdálený duševní svět, aniž ho zkreslují a přílišně zjednodušují... shlédnout film »

Mistrovské dílo

Mistrovské dílo

Pro svůj online film potřebují herečku, která je však odmítne vášnivé milovníky filmu vyslechnout a tak se rozhodnou pro krajní řešení pro únos. Doufají, že se její nepřátelský postoj změní, až jí představí své mistrovské dílo Carolo a Benito jsou dva ztracenci, kteří to nemají v hlavě úplně v pořádku. Oba vášnivě milují film a napsali scénář, který by měl Benito režírovat a Carlo si v něm zahrát hlavní roli. Potřebují však také herečku a jako svou múzu si vyberou Amandu Castrovou... shlédnout film »