8 hlav šílenství (2014)

Dnes je 14.12. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
8 hlav šílenství zdarma

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režíroval:

Marta Nováková  (45 let)

Producenti filmu:

Viktor SchwarczJulietta Sichel

Hudbu k filmu vytvořil:

Vladivojna La Chia  (36 let)

Kamera a efekty:

Lukáš Hyksa

Film uveden také pod názvy:

  • 8 hlav sílenství

Oficiální distributor:

8Heads Productions

Shlédnout 8 hlav šílenství film z roku 2014 online

Netradiční životopisný film o ruské básnířce Anně Barkovové (1901–1976).Sovětské Rusko, rok 1921 - mladičká Anna má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina. O pár let později už se ale tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Alexandrovna Barkovová strávila v táborech sovětského Gulagu a ve vyhnanství 22 let svého života. Název filmu 8 hlav šílenství odkazuje ke stejnojmenné novele Anny Barkovové, ale i k osmi hlavám - kapitolám, do nichž je snímek rozčleněn. Kapitoly mají každá svůj odlišný styl, a každá přenáší diváka do jiného období života básnířky. Jako celek pak skládají strhující příběh výjimečně nadané umělkyně unášené dějinnými událostmi 20. století v Sovětském svazu.

Zdroj: doporučený popis od distributora

Sovětské Rusko 1921, mladičká Anna Barkova má před sebou hvězdnou kariéru, právě jí vychází první sbírka, prý bude největší ruskou básnířkou, která zastíní samotného Puškina.  O pár let později už se ale Anna tísní v nákladním vagónu, který směřuje do neobydlených stepí Kazachstánu. Nebude to její jediná cesta ani její jediný lágr. Básnířka Anna Barkova (1901 - 1976) strávila v lágrech sovětského Gulagu 22 let svého života. Kromě síly jednoho osudu přináší tento film také dech beroucí zasněžené pláně polárního kruhu, hravé animované vsuvky, pseudodokumentární záběry a díky nevšednímu způsobu narace i řadu překvapení.

Zdroj: doporučený popis od distributora


8 hlav šílenství

Shlédnout film 8 hlav šílenství

Videosoubor: 8HlavSilenstvi.flv

Stopáž: 01:46:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Pavel ZedníčekZuzana FialováJaromír DulavaMartin SittaMiroslav TáborskýMarta NovákováEva Nosálková-Leinweberová502 Bad Gateway  (Vera Leonidova)Marie ŠtípkováSabina RemundováFilip RajmontPetr VargaLuboš VeselýAneta Langerová  (Anna Barkova)Tomáš JeřábekLukáš JůzaMartin VelikýAlena Vondrášková

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Česko 22. 5. 2014

Film 8 hlav šílenství přidal do databáze uživatel adzelaaa, za jeho úsilí mu děkujeme. Adzelaaa také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Zlaté ruce: Příběh Bena Carsona

Zlaté ruce: Příběh Bena Carsona

Cuba Gooding Jr. ztvárnil v tomto biografickém dramatu neurochirurga Bena Carsona Online online film vypráví inspirativní příběh chudého chlapce, který překonal množství nelehkých překážek, aby se stal jedním z nejlepších světových chirurgů. Cuba Gooding Jr. si zahrál v biografickém filmu, který vypráví strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle... shlédnout film »

Děti z Nagasaki

Děti z Nagasaki

Film online zdarma o jaderném útoku na přístavní město Nagasaki, který se uskutečnil dne 9. srpna 1945, vychází ze vzpomínek lékaře, který sice přímou katastrofu přežil, ale zhoubnému působení radiace neunikl Online online film se svým sugestivním obrazovým líčením dostává až na úroveň strohého, o to však působivějšího dokumentu, v němž hraný příběh jen zintenzivňuje účinnost výpovědi filmu. shlédnout film »