Dnes je 14.12. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
Attila zdarma

Hodnocení tv filmu:

5.3 / 10

TV Film režíroval:

Dick Lowry  (75 let)

Producenti tv filmu:

Michael R. JoyceJudith Craig MarlinCaldecot ChubbRobertas Urbonas  (60 let)Paul Lichtman  (82 let)Sean Daniel  (68 let)James Jacks  (72 let)

Hudbu k tv filmu vytvořil:

Nick Glennie-Smith  (68 let)

Kamera a efekty:

Steven Fierberg

TV Film uveden také pod názvy:

 • Attila - barbaarien kuningas
 • Átila, o Huno
 • Attila, le Hun
 • Аттила-завоеватель
 • Átila - O Huno
 • Attila, Isten ostora
 • Atila el huno
 • Attila
 • Attila - barbarernas kung
 • Attila the Hun
 • Attilas, o kataktitis
 • Hunni Attila
 • Attila - Der Hunne
 • Atila Hunski
 • Attila (2001/I) (TV)

Oficiální distributor:

Alphaville Films

Shlédnout Attila tv film z roku 2001 online

Když je přepadena Attilova rodná vesnice a jeho otec i babička jsou zavražděni, podaří se mladému chlapci uniknout a přežít. O několik týdnů později ho najde otcův bratr Rua,, král jednoho z hunských kmenů, který mladého Attilu adoptuje, přesto ho mnozí varují, že se chlapec stane příčinou potíží, protože jeho adopcí se stává nejasným následnictví jeho syna Bleda. Svou cestu za slávou začne Attila setkáním s Galen, věštkyní, která mu vysvětlí hunské legendy a dá mu cíl i směr jeho příštího snažení. Když Attila dospěje, stává se jeho hlavním sokem nevlastní bratr Bled, se kterým zápasí nejen o trůn, ale také o krásnou N'Karu, do které se Attila zamiluje, přestože ji Bled prohlásil za svou. S pomocí Galeny se Attila stává králem, ožení se s N'Karou a zahájí velké tažení ke sjednocení hunských kmenů. Zprávy o Attilových smělých vojenských činech a jeho rostoucí armádě se šíří Římskou říší, kde Placida, matka neúspěšného římského císaře Valentiniana osvobodí z vězení generála Flavia Aetia, protože doufá, že je jediný, kdo by mohl zachránit Řím před rostoucí hrozbou Attilovy válečné síly. Aetius uznává Attilovy schopnosti válečníka a vůdce. Věří, že jediný způsob, jak zabránit Attilovi v napadení Říma, je najít společného nepřítele, proti kterému by se spojili. Vytvoří alianci založenou na vzájemném respektu, jejich přátelství však nedokáže přemoci politické rozpory a nepřátelství.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Attila

Shlédnout tv film Attila

Videosoubor: Attila-DVD-DesTroY.mp4

Stopáž: 00:03:55 Přehrát tv film ZDARMA

v TV Filmu hrají:

Tim Curry  (Theodosius)Reg Rogers  (Valentinian)Gerard Butler  (Attila the Hun)Liam Cunningham  (King Theodoric)Siân Phillips  (Grandmother)David S. Cass Sr.  (Third Companion)Steven Berkoff  (King Rua)Janet Henfrey  (Palcharia)Mark LetherenJonathan Hyde  (Felix)Powers Boothe  (Flavius Aetius)Alice Krige  (Placida)Isla Fisher  (Cerca)Tommy Flanagan  (Bleda)Simmone Mackinnon  (N'Kara)Gabija Jaraminaite  (Verona)Richard Lumsden  (Petronius)David Bailie  (Shaman)Ignas Miškinis  (Roman Soldier)Daz Crawford  (Lygus)Max Ryan  (Roman Officer)Jolyon Baker  (Mundzuk)Kirsty Mitchell  (Honoria)Dallas Campbell  (Eugenis)Rollo Weeks  (Young Attila)Dainius Kazlauskas  (Poisoned Servant)Graham Crowden  (Senator)Nigel Whitmey  (Grachia)Kate Steavenson  (Lydia)Andrius Zebrauskas  (Meloch)Finbar Lynch  (Valorus)Alun Raglan  (Second horseman)Ramunas Abukevicius  (King Cnute)Pauline Lynch  (Galen)William Mickleburgh  (First Hun Officer)Andrew Pleavin  (Orestes)Mark Letheren  (Thorismund)Nickie Rainsford  (Edeka)Aurimas Meliesius  (Warrior)Tom Keniston  (Roman Warden)Jurgis Domasevicius  (Roman Officer)Neringa Varnelyte  (First Woman)Tauras Cizas  (Hun Officer)Henrikas Celencevicius  (Messenger)Elvyra Zebertaviciute  (Midwife)Paul Easom  (Messengers)Leon Fleury  (Messengers)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)USA (Unrated)Německo (12)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • USA 30. 1. 2001

Tématicky podobné tituly:

Evangelium sv. Matouše  (1964)Gladiátor  (2000)Ben Hur  (1959)Caligula - vláda šílence  (2004)Poslední dny Pompejí  (1959)Římské aféry  (1933)Up Pompeii  (1971)Umučení Krista  (2004)Maciste, il gladiatore piů forte del mondo  (1962)Sebastian  (1976)


Film Attila přidal do databáze uživatel mazak11, za jeho úsilí mu děkujeme. Mazak11 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Zlaté ruce: Příběh Bena Carsona

Zlaté ruce: Příběh Bena Carsona

Cuba Gooding Jr. ztvárnil v tomto biografickém dramatu neurochirurga Bena Carsona Online online film vypráví inspirativní příběh chudého chlapce, který překonal množství nelehkých překážek, aby se stal jedním z nejlepších světových chirurgů. Cuba Gooding Jr. si zahrál v biografickém filmu, který vypráví strhující životní příběh Bena Carsona, muže který toužil stát se lékařem. Pocházel z nuzného prostředí, ve škole měl slabý prospěch a navíc vznětlivou povahu, což jsou velké překážky k dosažení tak vysokého cíle... shlédnout film »

Děti z Nagasaki

Děti z Nagasaki

Film online zdarma o jaderném útoku na přístavní město Nagasaki, který se uskutečnil dne 9. srpna 1945, vychází ze vzpomínek lékaře, který sice přímou katastrofu přežil, ale zhoubnému působení radiace neunikl Online online film se svým sugestivním obrazovým líčením dostává až na úroveň strohého, o to však působivějšího dokumentu, v němž hraný příběh jen zintenzivňuje účinnost výpovědi filmu. shlédnout film »