Tančírna (1983)

Dnes je 7.6. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Tančírna zdarma

Hodnocení filmu:

8.2 / 10

Film režíroval:

Ettore Scola  (89 let)

Producenti filmu:

Mohammed Lakhdar-Hamina  (86 let)Giorgio SilvagniFranco Committeri  (96 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Vladimir Cosma  (80 let)

Kamera a efekty:

Ricardo Aronovich  (90 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Le Bal
 • I afton dans
 • Le Bal - Der Tanzpalast
 • De dansende
 • Le bal
 • A bál
 • El baile
 • O Baile
 • Tanssit
 • La sala de baile (Le bal)
 • Bal
 • Ballando ballando

Oficiální distributor:

Massfilm

Shlédnout Tančírna film z roku 1983 online

Snímek Tančírna zprostředkovává divákovi intenzivní pocit míjejícího času a historie, ve kterém se prolíná "malý" osobní život pravidelných návštěvníků jedné typické pařížské, předměstské tančírny s během "velkých" dějin. Film je natočen úplně beze slov. Divákovi ale vše mistrně zprostředkovává pomocí syntézy hudby, tance, pantomimy, masek a kostýmů. V několika epizodách, odehrávajících se v rozpětí takřka padesáti let (1936-83), jsou v Tančírně připomenuty významné momenty z minulosti Francie a spolu s ní vlastně i celé Evropy. K popularitě snímku přispívají četné a charakteristické melodie oněch časů, včetně šansonů Edith Piaf a písniček Beatles. Originální koncepci tanečního vyprávění převzal známý italský režisér Ettore Scola z pantomimického divadelního představení, uváděného pařížským Le Théatre du Campagnol v roce 1981. Do filmových rolí byli obsazeni přímo herci úspěšné divadelní adaptace, neboť sehranost kolektivu byla v tomto případě zárukou celosvětového úspěchu filmu. Mimo jiné inspirovala i vznik představení brněnského Divadla v 7 a půl.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Tančírna

Shlédnout film Tančírna

Videosoubor: 3229232574.ogv

Stopáž: 01:48:55 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jean-François Perrier  (Le sacristain amoureux)Marc Berman  (L'aristo)Monica Scattini  (La jeune fille myope)Francesco De Rosa  (Toni)Rossana Di Lorenzo  (La dame)Raymonde Heudeline  (L'ouvrire)Régis Bouquet  (Le patron de la salle)Christophe Allwright  (Le beau jeune homme de banlieue)Jean  (La 'croix de feu)Nani Noël  (La fille de joie)Geneviève Rey  (L'aristo)Aziz Arbia  (Le jeune ouvrier)Étienne Guichard  (Le jeune tudiant de province)Arnault LeCarpentier  (Le jeune typographe)Liliane Delval  (La fille aux cheveux longs)Martine Chauvin  (La jeune fleuriste)Danielle Rochard  (La livreuse d'une modiste)Michel van Speybroeck  (L'homme qui vient de loin)Michel Toty  (L'ouvrier spcialis)Anita Picchiarini  (L'amie de l'ouvrire)Olivie Loiseau  (Le jeune frre de l'ouvrire)François Pick  (Le jeune tudiant)Chantal Capron  (Le mannequin)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Německo 17. 4. 2003
 • USA 23. 3. 1984

Tématicky podobné tituly:

Zpívání v dešti  (1952)Amadeus  (1984)All That Jazz  (1979)Koně se také střílejí  (1969)Rocky Horror Picture Show  (1975)Salsa  (2000)Colonne de feu, La  (1899)Voor een verloren soldaat  (1992)Čarodějná láska  (1986)Krvavá svatba  (1981)


Film Tančírna přidal do databáze uživatel koren1, za jeho úsilí mu děkujeme. Koren1 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Rvačka mezi muži

Rvačka mezi muži

Dnes již klasické dílo Rvačka mezi muži patří mezi nejlepší tzv Online online film noir nebo-li žánru černého filmu a stal se vzorem pro mnohé filmy zdarma natočené v tomto duchu během dalších desetiletí, a to nejen ve Francii. Režisér Jules Dassin nepotřebuje k vyjádření napětí mnoho slov, černobílý obraz dodává dílu nevšední poezii a syrovost zároveň. Dassin vychází z autentického popisu prostředí pařížského podsvětí. O filmu lze směle říci, že je to vloupání zapsané do filmových dějin. Tony se po pěti letech vrací z vězení a pečlivě naplánuje poslední velkou loupež svého života... shlédnout film »

Porkyho odveta

Porkyho odveta

Kamarádi zjišťují, že nenáviděný Porky si místo zničeného podniku pořídil zábavní loď. A že se jim hodlá pomstít. To by ovšem nebyli naši vynalézaví studenti, aby mu zase neprovedli něco nekalého… Kamarádi letos končí, ale momentálně věnují pozornost novému pornofilmu. Přistihne je slečna Balbrickerová – a je zle. Přestože si chce ředitel Carter ještě online film prohlédnout – chlapci tvrdí, že jde o umělecké dílo –, protivná učitelka trvá na vyloučení nemravů, kteří ho přinesli do školy... shlédnout film »