Dnes je 15.7. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Carmen zdarma

 • Rok uvedení: 1983
 • Délka filmu: 1 hod 42 min
 • Země původu:  Španělsko
 • Originální jazyk: Španělština
 • Žánr: Drama, Hudební, Muzikál, Telenovela
 • Formát obrazu: 1.66:1  (Open Matte)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

7.8 / 10

Film režíroval:

Carlos Saura  (89 let)

Producent filmu:

Emiliano Piedra

Hudbu k filmu vytvořili:

Paco de Lucía  (†66 let)

Kamera a efekty:

Teo Escamilla

Film uveden také pod názvy:

 • Saura: Carmen
 • Carmen
 • Carmen story
 • Carmen: Inspirada en la novela de Merimée y la ópera de Bizet
 • Carmen (1983/I)

Oficiální distributor:

Emiliano Piedra

Shlédnout Carmen film z roku 1983 online

Po filmu F. García Lorca : Krvavá svatba (1981) se španělský režisér Carlos Saura znovu navrací do ispirativního světa baletu a ke spolupráci s výraznou osbností choreografa a tanečníka Antonia Gadese. Tentokrát však do dramatu lásky, žárlivosti a smrti ohnivé španělské cikáuky Carmen, které Gades právě studuje se svým souborem, vkládá Saura ve filmu ještě další tematikou rovinu : vlastní filmový děj, vztahující se k soukrové sféře tanečních interpretů. Souběžně s rodícím se tvarem představení vzniká i milostný vztah Gadese k mladé představitelce Caremen, v němž se stýkají citové analogie současně s nácvikem scén. Saurův film poskytuje bohaté zážitky vynikajících tanečních kreací ve stylu flamenka, jež sjou obdobně jako v předchozím Saurově tanečním díle snímány neokázale při zkouškách, čímž vzbuzují autentický dojem právě probíhajícího tvůrčího procesu,. Za pozornost stojí i hudební stránka filmu, v ním exceluje známý kytarista Paco de Lucia. Na 36. MFF v Cannes 1983 získal tento film Cena za umělecký přínos. Z mnoha filmových adaptací Carmen si připomeňme např. Originální muzikálovou úpravu americké filmu Otto Premingera Carmen Jones. Švýcarský film Carmen (1998) je záznamem představení na salzburském festivalu, jež nastudoval Herbert von Karajan ten také snímek režíroval. Zcela osobitou, aktualizovanou verzi námětu podle Meriméeovy předlohy natočil Jean-Luc Godard pod názvem Prénom Carmen (1983, Křestní jméno Carmen). V klasicky pietním a bohatě výprávném hávu, se slavnými operními pěvci realizoval Bizetovu Carmen /1984) Francesco Rosi.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Carmen

Shlédnout film Carmen

Videosoubor: rip_ca_1983.mov

Stopáž: 01:42:12 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Cristina Hoyos  (Cristina)Laura del Sol  (Carmen)Paco de Lucía  (Paco)Antonio Gades  (Antonio)Marisol  (Pepa Flores)Accursio Di LeoJosé Yepes  (Pepe Girn)El Moro  (Artistinvitados)Juan Antonio Jiménez  (Juan)Compañía Antonio Gades  (Dancers)Ernesto Lapeña  (Artistinvitados)Gómez de Jerez  (Cantaores)Enrique Ortega  (Artistinvitados)Diego Pantoja  (Artistinvitados)Enrique Pantoja  (Artistinvitados)Manolo Sevilla  (Cantaores)Antonio Solera  (Guitarristes)Manuel Rodríguez  (Guitarrista)Antonio Quintana  (Artistinvitados)José Benitez  (Artistinvitados)Carmen Villa  (Artistinvitados)Rocío Navarrete  (Artistinvitados)Stella Arauzo  (Artistinvitados)Enrique Esteve  (Artistinvitados)Sebastián Moreno  (Escamillo)Lorenzo Virseda  (Guitarristes)M. Magdalena  (Artistinvitados)La Bronce  (Artistinvitados)El Fati  (Artistinvitados)Ciro  (Artistinvitados)Diego Amaya  (Artistinvitados)José Luna 'El Tauro'  (Artistinvitados)M. Fda. Quinana  (Artistinvitados)M.Fda. Quinana  (Artistinvitados)Ana Yolanda Gaviño  (Artistinvitados)M. José Gaviño  (Artistinvitados)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (15)USA (R)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Rakousko 1. 8. 1983
 • Česko 21. 2. 2009
 • Německo 4. 6. 2002
 • USA 20. 10. 1983

Tématicky podobné tituly:

Nacht aus Blei, Die  (1985)Anna Pavlovova  (1983)Voor een verloren soldaat  (1992)Carmen  (1983)Salomé  (2002)Company  (2003)Má láska  (1974)You're Invited to Mary-Kate & Ashley's Ballet Party  (1997)Tancujuščije prizraki  (1992)Černá labuť  (2010)


Film Carmen přidal do databáze uživatel naku, za jeho úsilí mu děkujeme. Naku také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


O chloupek

O chloupek

Wallace, Gromit, zločinný buldog Preston a krásná Vendulína... Britský oscarový animovaný online film Nicka Parka.Ovce, úklady a láska – to všechno čeká v této půlhodině pana Wallace a jeho inteligentního psa Gromita ve strhujícím, napínavém ale i humorném příběhu nazvaném O chloupek. Nick Park za něj v roce 1996 získal Oskara. Rafinovaně realizovaný animovaný film, kombinující formelu s kostrami klasických loutkových online filmů, kde počet střihů 10krát převyšuje hraný akční film, a kde tedy záleží na jakémkoliv detailu. Zde totiž rozhodují „ohromné maličkosti". shlédnout film »

Země sv. Patricka

Země sv. Patricka

Poetický cestopisný esej Jana Špáty byl v Irsku v roce 1968 vyhlášen nejlepším filmem o Irsku všech dob. Autor svůj dokument komentoval: „Respice finem jsem obhlížel třicet let, u Země sv. Patricka trvalo natáčení deset dnů i s cestou a oba jsou obsahově stejně hodnotné. Doba obhlídky není na kvalitě a hodnotě filmu odvislá, důležité je, jaký jsem člověk a jak hořím“ Online online film vyniká nadčasovou vyprávěcí polohou a mistrovským vykreslením zádumčivé atmosféry země. shlédnout film »