Concourse de boules (1896)

Dnes je 20.2. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Concourse de boules zdarma

Hodnocení filmu:

6.3 / 10

Film režíroval:

Louis Lumière  (†84 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Concours de boules

Oficiální distributor:

Lumière

Shlédnout Concourse de boules film z roku 1896 online

Concourse de boules

Shlédnout film Concourse de boules

Videosoubor: rip_codebo_1896.mp4

Stopáž: 00:00:12 Přehrát film ZDARMA


Film Concourse de boules přidal do databáze uživatel milan478, za jeho úsilí mu děkujeme. Milan478 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


F jako falzifikát

F jako falzifikát

Méně proslulý online film světoznámého Orsona Wellesa je poněkud klidnějším příspěvkem k tématu dekadence v současném umění. Podvody a švindl, manipulace a triky a vůbec mystifikace dovedená in extremis jsou hlavní témata filmu. Režisér si pohrává především s formou, kdy pomocí postupů užívaných v dokumentárních i hraných filmech si pohrává s diváky. V tom tkví subverzita filmu, který zůstal stále aktuální, i když vznikl na počátku sedmdesátých let... shlédnout film »

Člověk z mramoru

Člověk z mramoru

Legendární online film (myšlenkově souznějící s generací "filmu morálního neklidu") nemohl být u nás dlouho uvedený pro svůj "protisocialistický" charakter: k deformacím 50. let hledá paralelu v 70. letech. Aktuální byl tedy právě v době svého vzniku. Studentka filmové školy se při sběru materiálu k diplomce - dokumentu o úderníkovi 50. let - seznamuje s jeho pohnutým osudem, zrcadlícím šílenství doby. Zpočátku se jí jeví jako mramorová socha, pro kterou stál v době své slávy jako model... shlédnout film »