Mildred Pierceová (1945)

Dnes je 20.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Mildred Pierceová zdarma

Hodnocení filmu:

8.2 / 10

Film režíroval:

Michael Curtiz  (†75 let)

Producenti filmu:

Jerry Wald  (†51 let)Jack L. Warner  (127 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Max Steiner  (†84 let)

Kamera a efekty:

Ernest Haller  (†74 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Милдред Пирс
 • Thyella se mitriki kardia
 • Ömre bedel kadin
 • Le roman de Mildred Pierce
 • El suplicio de una madre
 • Mildred Pierce
 • Mildred Pierce: En amerikansk kvinna
 • Alma em Suplício
 • Mildred Pierce - amerikkalainen nainen
 • Il romanzo di Mildred
 • Solange ein Herz schlägt
 • Alma en suplicio
 • En amerikansk kvinna

Oficiální distributor:

Warner Bros.

Shlédnout Mildred Pierceová film z roku 1945 online

Hlavní hrdinkou slavného snímku Michaela Curtize je žena, která se po odhalení nevěry manžela postupně mění z domácí "paničky" v emancipovanou bohatou podnikatelku. Celý svět jí může ležet u nohou a muži po ní šílí. Jedinou její slabinou je nekritická láska k rozmazlené a marnivé dceři Vedě, zvláště když mladší dcerka umře na zápal plic. Tato láska přivede Mildred na pokraj zkázy, právě tak jako její milenec a pozdější manžel Monte. Osudový vztah matky k dceři je silnější než veškeré vztahy k mužům. Dokáže pro ni obětovat část svého života, možná i celý. Klasický ženský film "noir", pohybující se na rozhraní psychologického rodinného melodramatu a thrilleru, byl velkou příležitosti pro Joan Crawfordovou, která zde předvádí jeden ze svých nejlepších hereckých výkonů a právem získala za tuto roli Oscara. V roli Vedy zazářila mladá Ann Blythová. Film z roku 1945 si vysloužil dalších pět oscarových nominací.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Mildred Pierceová

Shlédnout film Mildred Pierceová

Videosoubor: 3640632376_MP_DVDRip_TreZzoR-XVid.avi

Stopáž: 01:52:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Joan Crawford  (Mildred Pierce)Jack Carson  (Wally Fay)Zachary Scott  (Monte Beragon)Eve Arden  (Ida Corwin)Ann Blyth  (Veda Pierce)Lee Patrick  (Mrs. Maggie Biederhof)Bruce Bennett  (Bert Pierce)George Tobias  (Mr. Chris)Veda Ann Borg  (Miriam Ellis)Butterfly McQueen  (Lottie)Joyce Compton  (Waitress)Wallis Clark  (Wally's lawyer)Jack Mower  (Jack)Bess Flowers  (Restaurant Patron)Charles Jordan  (Policeman)James Flavin  (Detective)Jeffrey Sayre  (Diner Customer)Harold Miller  (Man)Moroni Olsen  (Inspector Peterson)Fred Kelsey  (Bumped First Night Diner)Robert Arthur  (High School Boy)Clancy Cooper  (Policeman)Mary Servoss  (Nurse)Wheaton Chambers  (Personnel Man)Tom Dillon  (Policeman)Claire Carleton  (Thieving Waitress)Leah Baird  (Police Matron)Perk Lazelle  (Attorney's Clerk)Robert Loraine  (Man)Paul Panzer  (Waiter)Marion Lessing  (Waitress)Charles Trowbridge  (Mrs. Forrester's lawyer)George Anderson  (Peterson's Assistant)Richard Kipling  (Personnel Man)Frank O'Connor  (First Night Diner)Barbara Brown  (Mrs. Forrester)William Ruhl  (Personnel Man)Marjorie Kane  (Waitress)Johnny Walsh  (Delivery Man)Chester Clute  (Mr. Jones)Garry Owen  (Policeman on Pier)Joan Winfield  (Piano Teacher)Jimmy Lono  (Monte's Houseboy)Angela Greene  (Party Host)George Meader  (Man)John Compton  (Theodore 'Ted' Ellison Forrester)Dorothy Barrett  (Dorothy)Arthur Stuart Hull  (First Night Diner With Cane)Jean Lorraine  (Woman)Manart Kippen  (Dr. Gale)Elyse Brown  (Waitress)Dorothy Hack  (Little Girl)Larry Rio  (Reporter)Doria Caron  (Waitress)Ramsay Ames  (Party Host)Helen Pender  (Party Host)David Cota  (Pancho)Lynn Baggett  (Waitress)Betty Alexander  (Party Host)John Sheridan  (Clerk)Jo Ann Marlowe  (Kay Pierce)William Alcorn  (Soldier)John Christian  (Singing Teacher)Jack O'Connor  (Detective)Robert Evans  (Sailor)Don Grant  (Bartender)Mary Ellen Meyran  (Woman)Joan Wardley  (Wife)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (PG)USA (Approved)USA (TV-PG)UK (A)USA (Not Rated)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Rakousko 8. 3. 2015
 • Velká Británie 13. 4. 2001
 • USA 20. 10. 1945

Tématicky podobné tituly:

Zpívání v dešti  (1952)S čerty nejsou žerty  (1985)Snídaně u Tiffanyho  (1961)Terminátor  (1984)Příběh z Filadelfie  (1940)Tanec s vlky  (1990)Mildred Pierceová  (1945)Střihoruký Edward  (1990)Lásky jedné plavovlásky  (1965)Jih proti Severu  (1939)


Film Mildred Pierceová přidal do databáze uživatel swagger, za jeho úsilí mu děkujeme. Swagger také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Filmový dobrodruh Karel Zeman

Filmový dobrodruh Karel Zeman

Dokumentární online film Karel Zeman - filmový dobrodruh je životopisným filmem, který se ohlíží za životem, dílem a významem klasika světového filmu. Zároveň odhaluje inspirativní zdroje jeho tvorby, ohlas ve světě a nahlédne do kuchyně průkopníka filmových triků. Pokud spočteme ceny z festivalů, divácký ohlas v zahraniční distribuci i množství publikací a počet filmových tvůrců, kteří Karla Zemana uvádějí jako inspirační zdroj, dojdeme k závěru, že Karel Zeman je jedním z nejúspěšnějších a nejvíce ceněných českých filmařů ve světě... shlédnout film »

Amatér

Amatér

Jeden z vrcholů vlny filmu morálního neklidu, dílo mluvčího mladé polské generace 70. let, ve kterém dokonale využil vlastní dlouholeté zkušenosti z natáčení dokumentárních snímků. Formálně strohé dílo s mnohými významovými podtexty vypovídá o probuzení člověka z dřímoty šedivého nenáročného života a zároveň o ztrátách, které toto rozběhnutí se k novým, dosud netušeným hodnotám přináší Online online film vypráví o nijak výjimečném třicátníkovi, pro kterého je osudové setkání s kamerou výzvou k zamyšlení nad svým životem... shlédnout film »