13. komnata Mileny Vostřákové (2008)

Dnes je 11.11. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
13. komnata Mileny Vostřákové zdarma

Hodnocení tv filmu:

6 / 10

TV Film režíroval:

Petr Obdržálek  (78 let)

Shlédnout 13. komnata Mileny Vostřákové tv film z roku 2008 online

Známá a populární hlasatelka přišla o milovanou práci kvůli jedné větě, související s okupací Československa v srpnu 1968. Milena Vostřáková patřila k populárním televizním hlasatelkám 60. let. Byla nejen úspěšná a krásná, ale také se stala stejně jako její kolegyně ženským ideálem. Divačky se tehdy podle hlasatelek líčily, česaly i oblékaly. Paní Milena byla zvána na různé společenské akce, uváděla řadu prestižních televizních pořadů - např. koncerty pro Intervizi a Eurovizi. Šťastné chvíle prožívala i s manželem, režisérem Miloslavem Machatou, se kterým měla dceru Annu. Procházka růžovým sadem (tak by se dal do té doby nazvat život paní Mileny) skončila v roce 1969, kdy na obrazovce vyslovila památnou větu po vítězném hokejovém zápase našich hokejistů s mužstvem Sovětského svazu: "Normálně piji urologický čaj - ale dnes připíjím vínem našim hokejistům, protože jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální." Důsledky se dostavily v plné krutosti a nemilosrdnosti. Milena dostala totální zákaz vystupovat nejen v televizi, ale i kdekoliv jinde. Nesměla uvést ani ples ve venkovské sokolovně. Ve stejné době jí těžce onemocněl manžel a brzo zemřel. Náhle zůstala sama s malou dcerou, bez peněz, bez milované práce. Paní Milena si sáhla skutečně na dno. Ze známé a populární televizní hvězdy asistentkou scény, která hercům vařila kafe, sháněla pro ně ramínka na šaty, chodila pro účinkující do vrátnice atd. Mnozí se od ní odvrátili - báli se pomáhat někomu, kdo je na listině nežádoucích osob. A to ještě nebylo všechno zlé, co ji potkalo. Milena zažila tři těžké autohavárie, při jedné z nich byla těžce zraněna a strávila tři měsíce v Kladrubech a rok a půl byla upoutána na lůžko. Pro matku samoživitelku to bylo opravdu krušné období. Nakonec se však všechno pomalu začalo obracet k lepšímu. Milena začala konferovat program Milana Chladila, později se znovu provdala. Po roce 1989 se vrátila na obrazovku jako programová hlasatelka. Jako v pohádce se šťastným koncem. Ale tak jednoduché jako v pohádce to opravdu nebylo. Průvodkyni 13. komnatou Mileny Vostřákové je redaktorka Zuzana Burešová.

Zdroj: doporučený popis od distributora


13. komnata Mileny Vostřákové

Shlédnout tv film 13. komnata Mileny Vostřákové

Videosoubor: rip_13komivoko_2008.ogv

Stopáž: 00:26:12 Přehrát tv film ZDARMA

v TV Filmu hrají:

Jiří BlažekJosef ZímaMilena VostřákováYvetta SimonováZuzana Burešová


Film 13. komnata Mileny Vostřákové přidal do databáze uživatel flora05, za jeho úsilí mu děkujeme. Flora05 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.cz

Tip na dnešní den:


Smrť šitá na mieru

Smrť šitá na mieru

Slovenský online film z roku 1979 Smrť šitá na mieru reprezentuje tvorbu špičkových predstaviteľov filmovej scenáristiky a filmovej réžia Tibora Vichtu a Martina Hollého. Už v čase svojho vzniku si získal zaslúženú pozornosť a viaceré ocenenia - Cenu Čs. filmu, Cenu Zväzu slovenských dramatických umelcov. Dramatický príbeh z obdobia hospodárskej krízy za prvej republiky je predovšetkým skvelým psychologickým dvojportrétom sociálne odlišných ľudí, ktorých spojí bizarný i tragický cieľ - objednávka na smrť. Majiteľ veľkého krajčírskeho salónu sa ocitá pred bankrotom... shlédnout film »

Dokumentárny online film o M.R.Štefánikovi vovedie divákov do vojenských archívov uložených v zámku Vincennes , v ktorých je zachytené obdobie začiatkov vojenskej a politickej kariéry M.R.Š, jeho vedecká kariéra vo Francúzsku v oblasti astronómie a meteorológie, a najmä služba vo francúzskej armáde a v zahraničnom odboji. Pomerne veľká časť filmu je venovaná jeho obrovskému prínosu pri formovaní čsl. légií a situácii legionárov Rusku, ich návratu do Európy... shlédnout film »