13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové (2008)

Dnes je 31.5. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové zdarma

Hodnocení filmu:

6 / 10

Film režíroval:

Petr Obdržálek  (79 let)

Shlédnout 13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové film z roku 2008 online

Známá a populární hlasatelka přišla o milovanou práci kvůli jedné větě, související s okupací Československa v srpnu 1968. Milena Vostřáková patřila k populárním televizním hlasatelkám 60. let. Byla nejen úspěšná a krásná, ale také se stala stejně jako její kolegyně ženským ideálem. Divačky se tehdy podle hlasatelek líčily, česaly i oblékaly. Paní Milena byla zvána na různé společenské akce, uváděla řadu prestižních televizních pořadů - např. koncerty pro Intervizi a Eurovizi. Šťastné chvíle prožívala i s manželem, režisérem Miloslavem Machatou, se kterým měla dceru Annu. Procházka růžovým sadem (tak by se dal do té doby nazvat život paní Mileny) skončila v roce 1969, kdy na obrazovce vyslovila památnou větu po vítězném hokejovém zápase našich hokejistů s mužstvem Sovětského svazu: "Normálně piji urologický čaj - ale dnes připíjím vínem našim hokejistům, protože jde o vítězství nejen sportovní, ale i morální." Důsledky se dostavily v plné krutosti a nemilosrdnosti. Milena dostala totální zákaz vystupovat nejen v televizi, ale i kdekoliv jinde. Nesměla uvést ani ples ve venkovské sokolovně. Ve stejné době jí těžce onemocněl manžel a brzo zemřel. Náhle zůstala sama s malou dcerou, bez peněz, bez milované práce. Paní Milena si sáhla skutečně na dno. Ze známé a populární televizní hvězdy asistentkou scény, která hercům vařila kafe, sháněla pro ně ramínka na šaty, chodila pro účinkující do vrátnice atd. Mnozí se od ní odvrátili - báli se pomáhat někomu, kdo je na listině nežádoucích osob. A to ještě nebylo všechno zlé, co ji potkalo. Milena zažila tři těžké autohavárie, při jedné z nich byla těžce zraněna a strávila tři měsíce v Kladrubech a rok a půl byla upoutána na lůžko. Pro matku samoživitelku to bylo opravdu krušné období. Nakonec se však všechno pomalu začalo obracet k lepšímu. Milena začala konferovat program Milana Chladila, později se znovu provdala. Po roce 1989 se vrátila na obrazovku jako programová hlasatelka. Jako v pohádce se šťastným koncem. Ale tak jednoduché jako v pohádce to opravdu nebylo. Průvodkyni 13. komnatou Mileny Vostřákové je redaktorka Zuzana Burešová.

Zdroj: doporučený popis od distributora


13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové

Shlédnout film 13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové

Videosoubor: rip_13ko13komivoko_2008.ogv

Stopáž: 00:26:12 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jiří BlažekJosef ZímaMilena VostřákováYvetta SimonováZuzana Burešová


Film 13. komnata - 13. komnata Mileny Vostřákové přidal do databáze uživatel flora05, za jeho úsilí mu děkujeme. Flora05 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.cz

Tip na dnešní den:


Země sv. Patricka

Země sv. Patricka

Poetický cestopisný esej Jana Špáty byl v Irsku v roce 1968 vyhlášen nejlepším filmem o Irsku všech dob. Autor svůj dokument komentoval: „Respice finem jsem obhlížel třicet let, u Země sv. Patricka trvalo natáčení deset dnů i s cestou a oba jsou obsahově stejně hodnotné. Doba obhlídky není na kvalitě a hodnotě filmu odvislá, důležité je, jaký jsem člověk a jak hořím“ Online online film vyniká nadčasovou vyprávěcí polohou a mistrovským vykreslením zádumčivé atmosféry země. shlédnout film »

Sharasojyu

Sharasojyu

Shara je třetí celovečerní snímek japonské režisérky Naomi Kawaseové. Její online film se odvíjí od tajuplného zmizení malého chlapce, který se ztratí během hry se svým bratrem. Toto zmizení je klíčovou událostí filmu, neustále podprahově přítomnou i v dalších scénách snímku odehrávajícího se o několik let později... shlédnout film »