Déjeuner du chat, Le (1895)

Dnes je 20.2. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Déjeuner du chat, Le zdarma

Hodnocení filmu:

6.4 / 10

Film režíroval:

Louis Lumière  (†84 let)

Film uveden také pod názvy:

  • A macska ebédje
  • Le déjeuner du chat

Oficiální distributor:

Lumière

Shlédnout Déjeuner du chat, Le film z roku 1895 online

Déjeuner du chat, Le

Shlédnout film Déjeuner du chat, Le

Videosoubor: rip_jeduchle_1895.mpg

Stopáž: 00:00:12 Přehrát film ZDARMA


Film Déjeuner du chat, Le přidal do databáze uživatel spongebob33, za jeho úsilí mu děkujeme. Spongebob33 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


F jako falzifikát

F jako falzifikát

Méně proslulý online film světoznámého Orsona Wellesa je poněkud klidnějším příspěvkem k tématu dekadence v současném umění. Podvody a švindl, manipulace a triky a vůbec mystifikace dovedená in extremis jsou hlavní témata filmu. Režisér si pohrává především s formou, kdy pomocí postupů užívaných v dokumentárních i hraných filmech si pohrává s diváky. V tom tkví subverzita filmu, který zůstal stále aktuální, i když vznikl na počátku sedmdesátých let... shlédnout film »

Člověk z mramoru

Člověk z mramoru

Legendární online film (myšlenkově souznějící s generací "filmu morálního neklidu") nemohl být u nás dlouho uvedený pro svůj "protisocialistický" charakter: k deformacím 50. let hledá paralelu v 70. letech. Aktuální byl tedy právě v době svého vzniku. Studentka filmové školy se při sběru materiálu k diplomce - dokumentu o úderníkovi 50. let - seznamuje s jeho pohnutým osudem, zrcadlícím šílenství doby. Zpočátku se jí jeví jako mramorová socha, pro kterou stál v době své slávy jako model... shlédnout film »