Družina černého pera (1974)

Dnes je 21.10. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Družina černého pera zdarma

  • Rok uvedení: 1974
  • Délka filmu: 1 hod 15 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Rodinný
  • Barevné podání: Barevný
  • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režírovali:

Jaromír DvořáčekOta Koval  (†60 let)Zdenek Sirový  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Luboš Fišer  (†64 let)

Kamera a efekty:

Jan Novák  (101 let)

Film uveden také pod názvy:

  • La banda della piuma nera
  • Druzina cerného pera

Oficiální distributor:

Filmové studio Barrandov

Shlédnout Družina černého pera film z roku 1974 online

Správný třídní pohled pronikal i do příběhů o dětech. Družina černého pera se odehrává v plzeňské dělnické čtvrti a vypráví o nebývale uvědomělé dětské partě, která hledá způsob, jak účinně protestovat proti běsnění první světové války a utlačovatelské státní moci... Dnes má tento ploch a schematický film význam jen jako dobový doklad politických tlaků, které neušetřily ani dětské filmy. Po těžkém úrazu režiséra Kovala při dopravní nehodě dotočil film Jaromír Dvořáček, dokončovací práce provedl Zdeněk Sirový.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Družina černého pera

Shlédnout film Družina černého pera

Videosoubor: druzina_cerneho_pera_playnow.webm

Stopáž: 01:13:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jan SkopečekMilena DvorskáVěra GalatíkováFilip RenčMiroslav MoravecJiří HolýJan Teplý st.Miloslav HoráčekJan PohanIlja PrachařJan KuželkaJan FaltýnekLadislav MrkvičkaJindřiška Gabriela PreissováJiří KlemStanislav LiteraIvan VorlíčekFrantišek SrbLudvík WolfJaroslava Tichá502 Bad GatewayŽofie FuterováAntonín KlepáčVáclav KrálIvan LukešVratislav ŽídekRadovan VersiganPetr PřívozníkZdeněk DřevojánekBohdan PavlíkLukáš RakŠárka NavrátilováVáclav ŠvejdaJiří VokálMiloš BártaJan BösserPavel MžikaFrantišek RadostaMichal RouhaJan DrnekJiří BachJindřich PolákIvan Frič

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Československo 1. 4. 1974

Tématicky podobné tituly:

Doktor Živago  (1965)Stezky slávy  (1957)Lawrence z Arábie  (1962)Tisícročná včela  (1983)Dobrý voják Švejk  (1957)Poslušně hlásím  (1958)Jules a Jim  (1962)Červené víno  (1977)Červené víno  (1977)Pekelní andělé  (1930)


Film Družina černého pera přidal do databáze uživatel zvejra, za jeho úsilí mu děkujeme. Zvejra také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Římanka

Římanka

Taliansky online film Rimanka podľa rovnomenného románu talianskeho spisovateľa, dramatika a kritika Alberta Moraviu bol po prvýkrát nakrútený v r.1954 režisérom Luigim Zampom. Protagonistkou bola vtedy 27-ročná Gina Lollobrigida. O 33 rokov neskôr sa Gina vracia na obrazovku v televíznom remaku slávneho filmu ako Adrianina matka Margherita. Príbeh Adriany, robotníckeho dievčaťa, sa odohráva počas fašizmu v Ríme. Jej vzťahy s matkou, s mužmi sú veľmi komplikované a nemá to jednoduché ani v láske... shlédnout film »

Murs, murs

Murs, murs

Mur Murs je dokumentární online film o „nástěnných malbách“ v Los Angeles, tedy o malbách na zdích tohoto města. Kdo je maluje. Kdo je platí. Kdo se na ně dívá. Jak se toto město, které je hlavním městem filmu, ukazuje bez triků, se svými obyvateli a svými šeptajícími zdmi. Kalifornské zdi promlouvají k Francouzce, která je objevuje. shlédnout film »