Družina černého pera (1974)

Dnes je 19.8. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Družina černého pera zdarma

  • Rok uvedení: 1974
  • Délka filmu: 1 hod 15 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Rodinný
  • Barevné podání: Barevný
  • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režírovali:

Jaromír DvořáčekOta Koval  (†60 let)Zdenek Sirový  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Luboš Fišer  (†64 let)

Kamera a efekty:

Jan Novák  (100 let)

Film uveden také pod názvy:

  • La banda della piuma nera
  • Druzina cerného pera

Oficiální distributor:

Filmové studio Barrandov

Shlédnout Družina černého pera film z roku 1974 online

Správný třídní pohled pronikal i do příběhů o dětech. Družina černého pera se odehrává v plzeňské dělnické čtvrti a vypráví o nebývale uvědomělé dětské partě, která hledá způsob, jak účinně protestovat proti běsnění první světové války a utlačovatelské státní moci... Dnes má tento ploch a schematický film význam jen jako dobový doklad politických tlaků, které neušetřily ani dětské filmy. Po těžkém úrazu režiséra Kovala při dopravní nehodě dotočil film Jaromír Dvořáček, dokončovací práce provedl Zdeněk Sirový.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Družina černého pera

Shlédnout film Družina černého pera

Videosoubor: druzina_cerneho_pera_playnow.webm

Stopáž: 01:13:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jan SkopečekMilena DvorskáVěra GalatíkováFilip RenčMiroslav MoravecJiří HolýJan Teplý st.Miloslav HoráčekJan PohanIlja PrachařJan KuželkaJan FaltýnekLadislav MrkvičkaJindřiška Gabriela PreissováJiří KlemStanislav LiteraIvan VorlíčekFrantišek SrbLudvík WolfJaroslava Tichá502 Bad GatewayŽofie FuterováAntonín KlepáčVáclav KrálIvan LukešVratislav ŽídekRadovan VersiganPetr PřívozníkZdeněk DřevojánekBohdan PavlíkLukáš RakŠárka NavrátilováVáclav ŠvejdaJiří VokálMiloš BártaJan BösserPavel MžikaFrantišek RadostaMichal RouhaJan DrnekJiří BachJindřich PolákIvan Frič

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Československo 1. 4. 1974

Tématicky podobné tituly:

Doktor Živago  (1965)Stezky slávy  (1957)Lawrence z Arábie  (1962)Tisícročná včela  (1983)Dobrý voják Švejk  (1957)Poslušně hlásím  (1958)Jules a Jim  (1962)Červené víno  (1977)Červené víno  (1977)Pekelní andělé  (1930)


Film Družina černého pera přidal do databáze uživatel zvejra, za jeho úsilí mu děkujeme. Zvejra také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Příběh čs. fotografie I

Příběh čs. fotografie I

Historie a tvůrci čs. fotografie. Dokumentární online film Ministerstva kultury ČSR vyrobilo studio Krátkého filmu v roce 1989. První díl se zaměřil na mapování historie československé fotografie od jejího zrodu. shlédnout film »

Nespatřené

Nespatřené

Film online zdarma přibližuje svět nevidomých dětí z pražské školy Jaroslava Ježka, které díky péči fotografky Daniely Horníčkové začaly samy fotografovat. Jejich fotky pomáhají vytvářet nové mosty mezi dvěma ostrovy našeho světa: mezi nespatřeným a viděným. Miroslav Janek, který je více spoluhráčem svých hrdinů než jejich režisérem, nám umožňuje sledovat proces natáčení, který se online ve filmu stává předmětem fascinujícího audiovizuálního dialogu autorů s jejich světem... shlédnout film »