Družina černého pera (1974)

Dnes je 24.9. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Družina černého pera zdarma

  • Rok uvedení: 1974
  • Délka filmu: 1 hod 15 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Rodinný
  • Barevné podání: Barevný
  • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režírovali:

Jaromír DvořáčekOta Koval  (†60 let)Zdenek Sirový  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Luboš Fišer  (†64 let)

Kamera a efekty:

Jan Novák  (102 let)

Film uveden také pod názvy:

  • La banda della piuma nera
  • Druzina cerného pera

Oficiální distributor:

Filmové studio Barrandov

Shlédnout Družina černého pera film z roku 1974 online

Správný třídní pohled pronikal i do příběhů o dětech. Družina černého pera se odehrává v plzeňské dělnické čtvrti a vypráví o nebývale uvědomělé dětské partě, která hledá způsob, jak účinně protestovat proti běsnění první světové války a utlačovatelské státní moci... Dnes má tento ploch a schematický film význam jen jako dobový doklad politických tlaků, které neušetřily ani dětské filmy. Po těžkém úrazu režiséra Kovala při dopravní nehodě dotočil film Jaromír Dvořáček, dokončovací práce provedl Zdeněk Sirový.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Družina černého pera

Shlédnout film Družina černého pera

Videosoubor: druzina_cerneho_pera_playnow.webm

Stopáž: 01:13:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jan SkopečekMilena DvorskáVěra GalatíkováFilip RenčMiroslav MoravecJiří HolýJan Teplý st.Miloslav HoráčekJan PohanIlja PrachařJan KuželkaJan FaltýnekLadislav MrkvičkaJindřiška Gabriela PreissováJiří KlemStanislav LiteraIvan VorlíčekFrantišek SrbLudvík WolfJaroslava Tichá502 Bad GatewayŽofie FuterováAntonín KlepáčVáclav KrálIvan LukešVratislav ŽídekRadovan VersiganPetr PřívozníkZdeněk DřevojánekBohdan PavlíkLukáš RakŠárka NavrátilováVáclav ŠvejdaJiří VokálMiloš BártaJan BösserPavel MžikaFrantišek RadostaMichal RouhaJan DrnekJiří BachJindřich PolákIvan Frič

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Československo 1. 4. 1974

Tématicky podobné tituly:

Doktor Živago  (1965)Stezky slávy  (1957)Lawrence z Arábie  (1962)Zborov  (1938)Tisícročná včela  (1983)Dobrý voják Švejk  (1957)Poslušně hlásím  (1958)Jules a Jim  (1962)Červené víno  (1977)Červené víno  (1977)


Film Družina černého pera přidal do databáze uživatel zvejra, za jeho úsilí mu děkujeme. Zvejra také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Kwaidan

Kwaidan

Dvoudílný japonský barevný širokoúhlý online film Kwaidan režiséra M. Kobajašiho obsahuje čtyři strašidelné povídky. První dvě povídky Černé vlasy a Sněhový královna jsou uváděny pod názvem Kwaidan Černé vlasy (Filmový přehled 16/1967), druhá dvojice Muž bez uší a Šálek pod názvem Kwaidan Muž bez uší Kwaidan patří podobně jako Rašomon, k těm nemnoha filmům japonské produkce, které přibližují západní mentalitě vzdálený duševní svět, aniž ho zkreslují a přílišně zjednodušují... shlédnout film »

Mistrovské dílo

Mistrovské dílo

Pro svůj online film potřebují herečku, která je však odmítne vášnivé milovníky filmu vyslechnout a tak se rozhodnou pro krajní řešení pro únos. Doufají, že se její nepřátelský postoj změní, až jí představí své mistrovské dílo Carolo a Benito jsou dva ztracenci, kteří to nemají v hlavě úplně v pořádku. Oba vášnivě milují film a napsali scénář, který by měl Benito režírovat a Carlo si v něm zahrát hlavní roli. Potřebují však také herečku a jako svou múzu si vyberou Amandu Castrovou... shlédnout film »