Družina černého pera (1974)

Dnes je 15.12. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Družina černého pera zdarma

  • Rok uvedení: 1974
  • Délka filmu: 1 hod 15 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Rodinný
  • Barevné podání: Barevný
  • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režírovali:

Jaromír DvořáčekOta Koval  (†60 let)Zdenek Sirový  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Luboš Fišer  (†64 let)

Kamera a efekty:

Jan Novák  (101 let)

Film uveden také pod názvy:

  • La banda della piuma nera
  • Druzina cerného pera

Oficiální distributor:

Filmové studio Barrandov

Shlédnout Družina černého pera film z roku 1974 online

Správný třídní pohled pronikal i do příběhů o dětech. Družina černého pera se odehrává v plzeňské dělnické čtvrti a vypráví o nebývale uvědomělé dětské partě, která hledá způsob, jak účinně protestovat proti běsnění první světové války a utlačovatelské státní moci... Dnes má tento ploch a schematický film význam jen jako dobový doklad politických tlaků, které neušetřily ani dětské filmy. Po těžkém úrazu režiséra Kovala při dopravní nehodě dotočil film Jaromír Dvořáček, dokončovací práce provedl Zdeněk Sirový.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Družina černého pera

Shlédnout film Družina černého pera

Videosoubor: druzina_cerneho_pera_playnow.webm

Stopáž: 01:13:09 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Jan SkopečekMilena DvorskáVěra GalatíkováFilip RenčMiroslav MoravecJiří HolýJan Teplý st.Miloslav HoráčekJan PohanIlja PrachařJan KuželkaJan FaltýnekLadislav MrkvičkaJindřiška Gabriela PreissováJiří KlemStanislav LiteraIvan VorlíčekFrantišek SrbLudvík WolfJaroslava Tichá502 Bad GatewayŽofie FuterováAntonín KlepáčVáclav KrálIvan LukešVratislav ŽídekRadovan VersiganPetr PřívozníkZdeněk DřevojánekBohdan PavlíkLukáš RakŠárka NavrátilováVáclav ŠvejdaJiří VokálMiloš BártaJan BösserPavel MžikaFrantišek RadostaMichal RouhaJan DrnekJiří BachJindřich PolákIvan Frič

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Československo 1. 4. 1974

Tématicky podobné tituly:

Doktor Živago  (1965)Stezky slávy  (1957)Lawrence z Arábie  (1962)Zborov  (1938)Tisícročná včela  (1983)Dobrý voják Švejk  (1957)Poslušně hlásím  (1958)Jules a Jim  (1962)Červené víno  (1977)Červené víno  (1977)


Film Družina černého pera přidal do databáze uživatel zvejra, za jeho úsilí mu děkujeme. Zvejra také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Milovat v Íránu

Milovat v Íránu

Jak mluvit o lásce a přitom zvedat oči k výšinám mešity, jak mluvit o architektuře, která vám několikrát denně v uvozovkách křičí do ucha. Krátkometrážní online film zachycuje dojmy ze setkání s Pomme a Ali Dariusovými a z návštěvy v Íránu, kam Vardová odjela natáčet několik scén filmu Jedna zpívá druhá ne. Snímek o milencích před Šáhovou mešitou v Isfahánu by se však mohl stejně tak odehrávat na jakémkoliv jiném posvátném místě, kde architektura snoubí umění a víru. shlédnout film »

Horské gorily: Ztracený film Dian Fosseyové

Horské gorily: Ztracený film Dian Fosseyové

Dian Fosseyová se stala novodobou legendou. Vášnivě, nebojácně a oddaně zasvětila osmnáct let studiu goril v horském deštném pralese národního parku Volcanoes. Méně známým je Bob Campbell, fotograf a tvůrce filmů z divoké přírody, jehož záběry vynesly Dian a horské gorily do popředí zájmu po celém světě. National Geographic najala Campbella, aby natočil online film o práci Fosseyové a v letech 1968 až 1972 bylo natočeno přes 70 000 stop filmového materiálu. Bohužel většina nebyla nikdy odvysílána... shlédnout film »