Boj o Moskvu (1985)

Dnes je 28.2. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Boj o Moskvu zdarma

Hodnocení filmu:

6 / 10

Film režíroval:

Jurij Ozerov  (†81 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Aleksandra Pakhmutova  (90 let)

Kamera a efekty:

Jiří HošekIgor ChernykhVladimir Gusev

Film uveden také pod názvy:

 • Mosukowa dai koubou sen
 • The Fight for Moscow
 • Bitwa o Moskwe
 • Schlacht um Moskau
 • Boj o Moskvu
 • Битва за Москву
 • A moszkvai csata
 • La batalla por Moscú
 • I mahi tis Moshas
 • Bitva za Moskvu

Oficiální distributor:

Deutsche Film (DEFA)

Shlédnout Boj o Moskvu film z roku 1985 online

Film přiblížuje fašistický útok na Polsko, vpád do Francie, bitvu o Anglii, přepadení SSSR v roce 1941 a rovněž dění na "tajné frontě" - případ Sorge, Rudá kapela. Tedy: světové panoráma a všechny politické a válečné peripetie tohoto období až po klíčovou událost prvních let druhé světové války - porážku fašistů u Moskvy. Ve filmu nejsou žádné smyšlené postavy, vystupují tu jen reální lidé s konkrétními životopisy. Partyzánka Zoja Kosmoděmjanská a politický pracovník Vasilij Kločkov, rozvědčík Richard Sorge a generál Ivan Panfilov. Mezi výhradně autentickými postavami najde divák vedle prostých vojáků i významné politické osobnosti, jako byli Stalin nebo Churchill. Angažováno bylo celkem 250 herců a mnohým z nich dali maskéři podobu těchto konkrétních historických postav. Boj o Moskvu je především film o velkém hrdinství sovětských lidí. Nezapomíná se zde ani na hoře a utrpení, které lidem přinesla válka. Život je totiž natolik obdivuhodný ve vytváření okolností a situací, že scenáristům již nazítří nestačí fantazie a představivost k jejich vyslovení. Ruský režisér Jurij Ozerov se proslavil několika válečnými epopejemi (např. Osvobození), vydatně přispěl k "žádoucímu" pohledu na děje druhé světové války, zcela podřízené požadavkům komunistického režimu. První část velkofilmu Boj o Moskvu zachycuje grandiózní boje o ruské hlavní město, končící - jak známe z dějin - porážkou hitlerovských vojsk. Film samozřejmě ohromuje výpravnými scénami, avšak omezuje se na popisné, proklamativní podání. Z české strany bylo poskytnuto toliko technické zázemí, pomocným režisérem byl Otakar Fuka, jenž pořídil i český dabing. Film se zčásti natáčel ve starém Mostě, odsouzeném k demolici.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Boj o Moskvu

Shlédnout film Boj o Moskvu

Videosoubor: BojOMoskvu.wmv

Stopáž: 05:57:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Lena Birková  (Crying women #1)Hana Brejchová  (Crying women #2)Jana Viščaková  (Crying women #3)Gabriela Wilhelmová  (Stenotypist)Jaroslav Drbohlav  (Soviet colonel)Jiří Holý  (Hopkins)Karel Hábl  (Adjutant)Svatopluk Matyáš  (Vilkov)Vjačeslav TichonovOlegar Fedoro  (Minister)Juozas Budraitis  (Richard Sorge)Martin Stropnický  (Lieutenant)Konstantin Stepankov  (Ivan Vasilyevich Panfilov)Emma Černá  (Mrs. Rokossovskaya)Gerd Michael Henneberg  (Karl)Nikolaj Krjučkov  (Old man)Bruno Frejndlich  (Boris Mikhailovitch Shaposhnikov)Gennadij Sajfulin  (Dmitry Danilovich Lelyushenko)Josef Bárta  (Deputy)Miroslav Bezdíček  (Gorskov)Michajl Uljanov  (Georgy Konstantinovich Zhukov)Alexandr Goloborodko  (Konstantin Rokossovskiy)Irina Gubanova  (Mother of Zoya Kosmodemyanskaya)Mikk Mikiver  (Ivan Stepanovich Konev)Akhim Petri  (Adolf Hitler)Irina Šmeljova  (Zoya Anatolyevna Kosmodemyanskaya)Emmanuil VitorganNikolaj Volkov  (Mikhail Petrovich Kirponos)Rostislav JankovskijLev Prygunov  (Lev Mikhailovich Dovator)Nikolay Zasukhin  (Vyacheslav Mikhailovich Molotov)Joachim Tomaschewsky  (Kluge)Erik Veldre  (Heinz Wilhelm Guderian)Vladimir Troshin  (Kliment Yefremovich Voroshilov)Ervin Knausmyuller  (German Officer)Valeri Karen  (Bagramyan)Leonid Kulagin  (Gurkayev)Nikolay Volkov  (Provokator na ryte okopov)Anatoliy Nikitin  (Mikhail Ivanovich Kalinin)Yuri Gusev  (general Klimovskikh)Vyacheslav Yezepov  (Alexei Shcherbakov)Aleksandr Voevodin  (Klockov)Sergei BeloshnikovYakov Tripolsky  (Iosif Vissarionovich Stalin)Viktor Glushchenko  (General)Ernst Heise  (Fedor von Bock)Ekkehard Becker  (Klausen)Stepan Mikoyan  (AnastHovhannesi Mikoyan)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Československo 1. 11. 1985

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Záchranný člun  (1944)Most přes řeku Kwai  (1957)Mít a nemít  (1944)Obchod na korze  (1965)Démanty noci  (1964)


Film Boj o Moskvu přidal do databáze uživatel jannee, za jeho úsilí mu děkujeme. Jannee také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Život je cesta

Život je cesta

Něžný milostný příběh, napínavé psychologické drama, inspirativní fyzická a duševní proměna – tím vším online film je a navíc i milníkem v kariéře Bette Davis, jíž přinesl už šestou nominaci na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Kouzelným způsobem tu ztělesňuje Charlotte Valeovou, starou pannu, která se vzepře své dominantní matce (Gladys Cooper, také nominována na Oscara), aby objevila lásku, smutek a nakonec spokojenost... shlédnout film »

Cesta na Měsíc

Cesta na Měsíc

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný online film oscarového Nicka Parka.Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě... shlédnout film »