Pražské blues (1963)

Dnes je 26.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pražské blues zdarma

  • Rok uvedení: 1963
  • Délka filmu: 1 hod 12 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Drama
  • Barevné podání: Černobílý

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režíroval:

Georgis Skalenakis  (†88 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Karel Velebný  (†58 let)

Kamera a efekty:

Jan Němeček  (†78 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Prazské blues

Oficiální distributor:

Filmové studio Barrandov

Shlédnout Pražské blues film z roku 1963 online

Módně stylizovaný "pocitový" film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů.

Zdroj: doporučený popis od distributora

Módně stylizovaný "pocitový" film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. Let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů. Plastiky ve filmu vytvořil Jindřich Wielgus.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pražské blues

Shlédnout film Pražské blues

Videosoubor: 3079987863_PSB_DVDRip_TreZzoR-XVid.avi

Stopáž: 01:13:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Vladimír HrubýAndrea ČunderlíkováEva KlepáčováAlena KreuzmannováDana SyslováVěra VáchováRadovan LukavskýOtto LackovičVáclav SloupJaroslava VošmikováVladimír DvořákVlastimil ČaněkVladimír LinkaGustav HrdličkaEmanuel KovaříkJiří ŠrámekKarel VlachJan SinnreichConsuela MorávkováVratislav BlažekKarel HlinickýKarel VejvodaJosef PivonkaJiří StivínVáclav PodhorskýAja FarkačováEva PospíšilováZdeněk PulecKarel VelebnýAmina Hasci  (Mariama)Sissoko Woandioun  (Omar)Orlando da CostaJarmila VeseláMíša PolákAlan Vitouš  (Lda)Emanuel HrdinaJonas BrunoStephen KariithiJan KonopásekFofana OuriIvan PopovIvan PoldaufJan ArnetCamara BassionIdris KarimGigi OsmanAntonín JulinaMilan JarošIvan KřičkaRudolf DašekJulie JuhanováKateřina TrávnickáBožena KöhlerováRudolf RoklFrantiška SkálováJarmila Veselá


Film Pražské blues přidal do databáze uživatel engls, za jeho úsilí mu děkujeme. Engls také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Zámecký park Jezeří

Zámecký park Jezeří

Dokumentární online film Krátkého filmu a Krajského střediska státní péče a ochrany přírody v Ústí nad Labem. Snímek mapuje historii zámku Jezeří, který byl proslulý svým nádherným parkem jenž patřil k největším v Evropě. V době "socialistického rozkvětu" musel park ustoupit povrchové těžbě uhlí a byl zničen. Zámek dodnes stojí a postupně se opravuje... shlédnout film »

Dobrý voják Švejk

Dobrý voják Švejk

Kinematografií se už od dob němého filmu táhne pestrá nit pokusů o více či měně věrné adaptace tohoto Haškova slavného románu. Mezi nejznámější patří bezesporu Lamačův online film z roku 1926 s Karlem Nollem v roli Švejka, Fričova adaptace se Sašou Rašilovem, natočená na počátku třicátých let či zdařilá animovaná verze Jiřího Trnky. V roce 1957 natočil dvoudílnou a dodnes neznámější adaptaci režisér Karel Steklý... shlédnout film »