13. komnata Zity Kabátové (2008)

Dnes je 15.7. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
13. komnata Zity Kabátové zdarma

Hodnocení tv filmu:

7.9 / 10

TV Film režíroval:

Simona Oktábcová

Shlédnout 13. komnata Zity Kabátové tv film z roku 2008 online

Tentokrát se podíváme do velice unikátní třinácté komnaty. Dá nám do ní nahlédnout nejstarší žijící česká herečka Zita Kabátová. Narodila se 1913 na Malé Straně, kde prožila válečné dětství a takřka idylické prvorepublikové mládí. Hrála ve více než 60 filmech, poprvé to bylo v roce 1936 ve filmu Václava Kubáska Světlo jeho očí, k nejznámějším patří Slavínského film Muži nestárnou nebo Svitákův Přednosta stanice, kde si zahrála po boku Vlasty Buriana. Své poslední role dostala ve filmech Želary Ondřeje Trojana a Babí léto Vladimíra Michálka. Na jaře oslavila pětadevadesáté narozeniny a jak sama říká, byla svědkem všech podstatných událostí moderních dějin. Prožila dvě světové války, zažila začátek filmu, rozhlasu i televize a všechny československé a české prezidenty... I když ji komplikovaná zlomenina odvedla z domova do léčebny pro dlouhodobě nemocné, vůbec si nestěžuje. Přijímá návštěvy, čte bez brýlí, luští křížovky a pilně pracuje na svých knihách. Už vyšly tři, čtvrtá je v tisku a do své stovky, kterou slíbila svému jedinému synovi, jich má v plánu ještě několik. Snažila se nikdy neztrácet optimismus, ale nepopírá, že někdy to pro ni bylo hodně těžké, protože osud ji často nešetřil a na jejím stromu života uzrálo několik hodně trpkých plodů. Když jí bylo osmnáct, zemřela jí maminka. Kvůli rolím ve dvou filmech, které společnost Pragfilm natočila během okupace v němčině, nesměla čtvrt století před filmovou kameru. Svou životní lásku, olympionika Jiřího Zavřela, si mohla vzít až poté, co se vrátil po deseti letech z jáchymovského lágru. Byla jí znárodněna a odebrána vila, kterou pro rodinu postavil tatínek a kde byli všichni velmi šťastní. Když bylo jejich synovi, který se jí narodil ve čtyřiačtyřiceti, dvanáct, emigroval Jiří Zavřel do Ameriky, kde velmi brzy zemřel. Její syn Jiří také odešel do Ameriky, když bylo jeho prvorozenému synovi dvanáct, jakoby zopakoval čin svého otce. I když jejími láskami byli muži zvučných jmen - Jára Pospíšil, Franta Juhan, Franta Paul, František Kožík, přesto žila většinu života sama. Ale ji nic z toho nesrazilo na kolena, vždycky se uměla nadechnout a jít dál. To ostatně dělá i dnes, i když místo nohou jí slouží kolečkové křeslo. Průvodkyní její 13. komnatou je redaktorka Marie Formáčková, autorka knihy o jejím životním příběhu "Lásky a lidé z mého života".

Zdroj: doporučený popis od distributora


13. komnata Zity Kabátové

Shlédnout tv film 13. komnata Zity Kabátové

Videosoubor: 2849878233_1KZKT_DVDRip_TreZzoR-XVid.avi

Stopáž: 00:27:01 Přehrát tv film ZDARMA

v TV Filmu hrají:

Zita KabátováStanislav ZindulkaDalimil KlapkaOndřej SuchýMarie FormáčkováZorka Kohoutová


Film 13. komnata Zity Kabátové přidal do databáze uživatel ble, za jeho úsilí mu děkujeme. Ble také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.cz

Tip na dnešní den:


O chloupek

O chloupek

Wallace, Gromit, zločinný buldog Preston a krásná Vendulína... Britský oscarový animovaný online film Nicka Parka.Ovce, úklady a láska – to všechno čeká v této půlhodině pana Wallace a jeho inteligentního psa Gromita ve strhujícím, napínavém ale i humorném příběhu nazvaném O chloupek. Nick Park za něj v roce 1996 získal Oskara. Rafinovaně realizovaný animovaný film, kombinující formelu s kostrami klasických loutkových online filmů, kde počet střihů 10krát převyšuje hraný akční film, a kde tedy záleží na jakémkoliv detailu. Zde totiž rozhodují „ohromné maličkosti". shlédnout film »

Země sv. Patricka

Země sv. Patricka

Poetický cestopisný esej Jana Špáty byl v Irsku v roce 1968 vyhlášen nejlepším filmem o Irsku všech dob. Autor svůj dokument komentoval: „Respice finem jsem obhlížel třicet let, u Země sv. Patricka trvalo natáčení deset dnů i s cestou a oba jsou obsahově stejně hodnotné. Doba obhlídky není na kvalitě a hodnotě filmu odvislá, důležité je, jaký jsem člověk a jak hořím“ Online online film vyniká nadčasovou vyprávěcí polohou a mistrovským vykreslením zádumčivé atmosféry země. shlédnout film »