Pomocník (1976)

Dnes je 20.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pomocník zdarma

 • Rok uvedení: 1976
 • Délka filmu: 2 hod 02 min
 • Země původu:  Švýcarsko
 • Originální jazyk: Francouzština
 • Žánr: Drama
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.2 / 10

Film režíroval:

Thomas Koerfer  (75 let)

Producent filmu:

Thomas Koerfer  (75 let)

Kamera a efekty:

Renato Berta

Film uveden také pod názvy:

 • The Assistant
 • Criado para todo o serviço
 • L'homme à tout faire
 • Der Gehülfe

Oficiální distributor:

Thomas Koerfer Film

Shlédnout Pomocník film z roku 1976 online

Film na motivy autobiografického románu švýcarského spisovatele Roberta Walsera, od jehož úmrtí uplyne v prosinci 50 let. Film je součástí "Walserovského roku", který v České republice probíhá pod záštitou Švýcarského velvyslanectví a je vyvrcholením celoročních kulturních akcí, věnovaných tomuto pozoruhodnému spisovateli. Děj filmu zachycuje pozvolný rozpad typické měšťanské rodiny na přelomu 19. a 20. století ve Wädenswillu na břehu Curyšského jezera. Pomocník je do značné míry románem autobiografickým. Popisuje chování věčného outsidera společnosti, mladíka anti- hrdiny, který přichází jako "pomocník" do spořádaného švýcarského domova. Režie snímku se ujal Thomas Körfer.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pomocník

Shlédnout film Pomocník

Videosoubor: 3642271909_PK_DVDRip_TreZzoR-XVid.avi

Stopáž: 02:03:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Hannelore Hoger  (Klara)Tina EngelVerena Buss  (Frau Tobler)Klaus-Henner RussiusNorbert SchwientekWolfram Berger  (Wirsich)Gerhard Dorfer  (Dr. Specker)Nikola Weisse  (Pauline)Paul Burian  (Joseph Marti)Herbert LeiserIngold Wildenauer  (Karl Tobler)Wolfgang Schwarz  (M. Fischer)Rosalinde RennMichael MaassenJürgen CzieslaLucie AvenayPeter SiegenthalerJanet HauflerMichael MansenAnneLotti GünthardtBenjamin GygaxNicole Heri  (Sylvi)Tobi Mettler

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Rakousko 9. 1. 1979

Film Pomocník přidal do databáze uživatel majkrd, za jeho úsilí mu děkujeme. Majkrd také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Sedam i po

Sedam i po

Srbská černá komedie se skládá ze sedmi povídek na téma sedmi smrtelných hříchů. Vypráví o každodenním životě lidí v současném Novém Bělehradu. Antihrdinové filmu jakoby ztratili vlivem války a společenského rozkladu sebekontrolu a smysl pro společenský řád. Potácejí se ve svých vášních, slabostech a pokřivené morálce, které online film ukazuje jako podmíněné, ale dává jim i univerzální přesah. Snímek se sarkastickým pohledem buduje obraz stavu srbské společnosti v postmiloševičovské éře. Pojmenovává přetrvávající vlivy nacionalismu a mýty o srbské výlučnosti. shlédnout film »

Úplně osobní

Úplně osobní

Ve filmu Úplně osobní (2005) vzpomíná režisér Nedžad Begovič na léta strávená v Bosně a Hercegovině. Se svérázným humorem vypráví ve svém dokumentárně-hraném snímku historky z dětství v titovské Jugoslávii i zážitky z války, která provázela její rozpad. Begovič vyvolává zvonařskou scénu z Tarkovského Andreje Rubleva a prohlašuje, že chce také udělat mistrovské dílo čili odlít svůj zvon. Možná i proto online film vznikl bez štábu a technického zázemí: je zde pouze filmař se svojí kamerou... shlédnout film »