Osmašedesátý (2008)

Dnes je 24.10. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
Osmašedesátý zdarma

Hodnocení tv filmu:

8.4 / 10

TV Film režíroval:

Patrick Rotman  (70 let)

TV Film uveden také pod názvy:

  • 1968
  • 68 (2008) (TV)

Shlédnout Osmašedesátý tv film z roku 2008 online

"Děti květin" si na kalifornských plážích v klidu pokuřovaly marihuanu a poslouchaly své milované zpěváky. Spojily se tu drogy, sex, hudba a další rekvizity revolty mládeže 60. let. Ve stejné době se ve Vietnamu, 10 tisíc kilometrů odsud, rozsvěcovaly sloupy napalmu. To byly dva krajní body časů, nazývaných "zlatá šedesátá léta". V roce 1968 se z protestů proti válce ve Vietnamu stal zárodek revolty mladých Američanů. Neklid zachvátil i mládež blahobytné západní Evropy. A v Československu se zrodilo "Pražské jaro". Napětí rostlo: v Paříži hořely barikády, celá Francie byla paralyzovaná. V USA podlehli atentátu Martin Luther King a Bob Kennedy. Vypukly rasové nepokoje. A "Pražské jaro" se mezitím změnilo v horké léto. Z Kremlu zaznívalo zlověstné varování. A pak se objevily tanky. Byl konec. Měsíce opojení vystřídala všeobecná kocovina. Rok 1968 se stal rokem odvátých nadějí, zklamaných snů a ztracených iluzí.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Osmašedesátý

Shlédnout tv film Osmašedesátý

Videosoubor: rip_osed_2008-XVid.avi

Stopáž: 01:50:12 Přehrát tv film ZDARMA

v TV Filmu hrají:

Jean-Luc GodardClaude BerriRobert F. KennedyJanis JoplinJimi HendrixAlexander DubčekLeonid Iljič BrežněvMartin Luther King

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Velká Británie 9. 5. 2008

Tématicky podobné tituly:

Apokalypsa  (1979)Lovec jelenů  (1978)Olověná vesta  (1987)Forrest Gump  (1994)Obléhání základny Gloria  (1989)Zabijáci  (1985)Hořící džungle  (1993)The Boys in Company C  (1978)Killzone  (1985)Noční války  (1988)


Film Osmašedesátý přidal do databáze uživatel zdenuska5555, za jeho úsilí mu děkujeme. Zdenuska5555 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Brancaleonova armáda

Brancaleonova armáda

Italský barevný online film režiséra Maria Monicelliho Brancaleonova armáda, je úsměvným pokusem o parodii dobrodružných rytířských online filmů. Již sám název je ironický, protože armáda potulného rytíře Brancaleona se skládá z pětice ubohých venkovánků majících ke všemu, co se vztahuje k vojsku, pěkně daleko. Příběh se odehrává kolem roku 1000 n. l., kdy se tato armáda dala na pochod patrně od Faleri u Viterba a měla dorazit do jakéhosi města Aurokastra, ležícího patrně poblíž Crotone. Cestou prožívá tisíc a jedno dobrodružství... shlédnout film »

Hamsa, já jsem

Hamsa, já jsem

Být nevidomým je handicap. Být talentovaným hudebníkem je dar. Člověk s takto komplikovanou životní "výbavou" je srážen neměnností svého postižení i povznášen bohatstvím nadání. Režisér mezinárodně úspěšného dokumentu "Nespatřené" Miroslav Janek bude v tomto filmu opět bez sentimentu a lacině vyvolaných senzací ukazovat význam hudby pro nevidomou mládež z konzervatoře a přidružené ladičské školy Jana Deyla Online online film je intimním dialogem s několika výraznými nevidomými osobnostmi, studenty... shlédnout film »