Osmašedesátý (2008)

Dnes je 25.4. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

TV Film
Osmašedesátý zdarma

Hodnocení tv filmu:

8.4 / 10

TV Film režíroval:

Patrick Rotman  (70 let)

TV Film uveden také pod názvy:

  • 1968
  • 68 (2008) (TV)

Shlédnout Osmašedesátý tv film z roku 2008 online

"Děti květin" si na kalifornských plážích v klidu pokuřovaly marihuanu a poslouchaly své milované zpěváky. Spojily se tu drogy, sex, hudba a další rekvizity revolty mládeže 60. let. Ve stejné době se ve Vietnamu, 10 tisíc kilometrů odsud, rozsvěcovaly sloupy napalmu. To byly dva krajní body časů, nazývaných "zlatá šedesátá léta". V roce 1968 se z protestů proti válce ve Vietnamu stal zárodek revolty mladých Američanů. Neklid zachvátil i mládež blahobytné západní Evropy. A v Československu se zrodilo "Pražské jaro". Napětí rostlo: v Paříži hořely barikády, celá Francie byla paralyzovaná. V USA podlehli atentátu Martin Luther King a Bob Kennedy. Vypukly rasové nepokoje. A "Pražské jaro" se mezitím změnilo v horké léto. Z Kremlu zaznívalo zlověstné varování. A pak se objevily tanky. Byl konec. Měsíce opojení vystřídala všeobecná kocovina. Rok 1968 se stal rokem odvátých nadějí, zklamaných snů a ztracených iluzí.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Osmašedesátý

Shlédnout tv film Osmašedesátý

Videosoubor: rip_osed_2008-XVid.avi

Stopáž: 01:50:12 Přehrát tv film ZDARMA

v TV Filmu hrají:

Jean-Luc GodardClaude BerriRobert F. KennedyJanis JoplinJimi HendrixAlexander DubčekLeonid Iljič BrežněvMartin Luther King

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Velká Británie 9. 5. 2008

Tématicky podobné tituly:

Apokalypsa  (1979)Lovec jelenů  (1978)Olověná vesta  (1987)Forrest Gump  (1994)Obléhání základny Gloria  (1989)Zabijáci  (1985)Hořící džungle  (1993)The Boys in Company C  (1978)Killzone  (1985)Noční války  (1988)


Film Osmašedesátý přidal do databáze uživatel zdenuska5555, za jeho úsilí mu děkujeme. Zdenuska5555 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Někdo to rád jinak

Někdo to rád jinak

Prenikavo ľudská ľahká komédia o strete protichodných charakterov, sociálnych prostredí a ich vzájomnej príťažlivosti Online online film vyniká podrobnou charakterovou kresbou, citom pre dialóg s príchuťou každodennej trápnosti, rozpačitosti, ale aj ľudskej nehy. Autentické režijné prevedenie a herecké výkony robia z filmu reprezentatívny príklad súčasnej európskej kinematografie sústredenej na štúdium medziľudských vzťahov. Príbeh sa sústredí na snahy úspešného podnikateľa a novozbohatlíka získať si priazeň chudobnej starnúcej herečky... shlédnout film »

Nevěsta

Nevěsta

Snímek Nevěsta vypráví příběh rodiny z Yozgatu, jež se přestěhuje do Istanbulu, vyvine značné úsilí, aby se přizpůsobila novým životním podmínkám a nakonec musí bojovat o samotnou existenci Online online film je jedním z nejlepších děl pojednávajících o přesídlení z venkova do metropole, jaká v turecké kinematografii najdeme. Nevěsta představuje první část mezinárodně uznávané trilogie režiséra Lütfiho Akada a je jednoznačně považována za nejúspěšnější. Další dva díly trilogie přišly s filmy zdarma Svatba a Prokleté peníze... shlédnout film »