Fitzcarraldo (1982)

Dnes je 7.8. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Fitzcarraldo zdarma

Hodnocení filmu:

8.3 / 10

Film režíroval:

Werner Herzog  (78 let)

Producenti filmu:

Werner Herzog  (78 let)Renzo Rossellini  (79 let)Willi Segler  (87 let)Lucki StipeticWalter Saxer  (73 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Popol Vuh

Kamera a efekty:

Thomas Mauch  (83 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Fitzcarraldo
  • Fickaraldo
  • Фитцкарральдо
  • Фицкаралдо
  • Fitzcarraldo, o tyhodioktis tou Amazoniou
  • Fitsukararudo

Oficiální distributor:

Werner Herzog Filmproduktion

Shlédnout Fitzcarraldo film z roku 1982 online

Umanutý dobrodruh Fitzcarraldo si usmyslí, že do peruánských pralesů dopraví zázrak evropské kultury - operu. Jeho cesta do nitra neprobádaných končin naráží na bezpočet potíží, k nejpověstnějším patří přesouvání parníku přes horský hřeben. Ve filmu zaznějí slavní operní melodie, z gramofonových desek uslyšíme i hlas Enrika Carusa, jenž téměř zázračně uklidní nepřátelsky naladěné Indiány. Film se natáčel za mimořádně obtížných podmínek tři roky, během nichž musel režisér měnit i herecké obsazení - mimo jiné odstoupili např. Jack Nicholson a Mick Jagger.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Fitzcarraldo

Shlédnout film Fitzcarraldo

Videosoubor: Fitzcarraldo-XVid.avi

Stopáž: 02:37:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Claudia Cardinale  (Molly)Klaus Kinski  (Brian Sweeney Fitzgerald)Peter Berling  (Opera Manager)Jean-Claude Dreyfus  (Opera Singer)José Lewgoy  (Don Aquilino)William RoseMiguel Ángel Fuentes  (Cholo)Paul Hittscher  (Captain)Huerequeque Enrique Bohorquez  (Huerequeque)David Pérez Espinosa  (Chief of Campa Indians)Ruy Polanah  (Rubber Baron)Salvador Godínez  (Old Missionary)Grande Otelo  (Station master)William Rose  (Notary)Milton Nascimento  (Black Man At Opera House)Veriano Luchetti  (Opera Singer)Dieter Milz  (Young Missionary)Leoncio BuenoIsabel Jimines de Cisneros  (Opera Singer)Jesús Goiri  (Opera Singer)Lourdes Magalhaes  (Opera Singer)Christian Mantilla  (Opera Singer)Costante Moret  (Opera Singer)Dimiter Petkov  (Opera Singer)Mietta Sighele  (Opera Singer)Liborio Simonella  (Opera Singer)

Certifikace:více informací o MPAA

UK (PG)UK (A)USA (PG)

Datum uvedení do kin nebo online:

  • USA 10. 10. 1982

Tématicky podobné tituly:

Apokalypsa  (1979)Aguirre, hněv Boží  (1972)Fitzcarraldo  (1982)Most přes řeku Kwai  (1957)Predátor  (1987)Lví král  (1994)Poslední Mohykán  (1992)Chico Mendes: Voice of the Amazon  (1989)Pánico  (1966)Hořící džungle  (1993)


Film Fitzcarraldo přidal do databáze uživatel lesly, za jeho úsilí mu děkujeme. Lesly také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Pražské blues

Pražské blues

Módně stylizovaný "pocitový" online film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. Let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů. Plastiky online ve filmu vytvořil Jindřich Wielgus. shlédnout film »

Družina černého pera

Družina černého pera

Správný třídní pohled pronikal i do příběhů o dětech. Družina černého pera se odehrává v plzeňské dělnické čtvrti a vypráví o nebývale uvědomělé dětské partě, která hledá způsob, jak účinně protestovat proti běsnění první světové války a utlačovatelské státní moci... Dnes má tento ploch a schematický online film význam jen jako dobový doklad politických tlaků, které neušetřily ani dětské filmy zdarma Po těžkém úrazu režiséra Kovala při dopravní nehodě dotočil film Jaromír Dvořáček, dokončovací práce provedl Zdeněk Sirový. shlédnout film »