Železný dědek (1948)

Dnes je 22.7. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Železný dědek zdarma

 • Rok uvedení: 1948
 • Délka filmu: 1 hod 20 min
 • Země původu:  Československo
 • Originální jazyk: čeština
 • Žánr: Drama, Komedie
 • Formát obrazu: 1.37:1  (Akademie)
 • Barevné podání: Černobílý
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

6.2 / 10

Film režíroval:

Václav Kubásek  (†67 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Miloš Smatek  (†79 let)

Kamera a efekty:

Josef Střecha  (†77 let)Josef Strecha  (112 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Old Ironside
 • Zelezný dedek

Oficiální distributor:

Ceskoslovenský Státní Film

Shlédnout Železný dědek film z roku 1948 online

Strojvůdce Matys zachrání za druhé světové války při náletu hloubkových letců svou lokomotivu, které láskyplně říká Líza. Sám je při útoku zraněn. Čeká pak doma na uzdravení a na konec války a těší se, že bude znovu na opravené lokomotivě jezdit. Konečně je po válce. Matysův zeť Vojta se stane také strojvůdcem. V den narození svého syna se Vojta opije a zapomene, že má služební pohotovost. Když je pak volán k plnění povinnosti, není k nalezení. Starý Matys se nechá přemluvit, aby ho tajně zastoupil. Na trati zabrání nehodě, když zastaví odpojené vagony. Všichni se domnívají, že vagony zachránil Vojta. Vojta na nátlak rodiny o celé věci mlčí. Matys je poslán do penze. Ještě předtím, než mu přátelé uspořádají slavnost na rozloučenou, spojí se Matys s učni a s jejich pomocí lokomotivu opraví. A v Matysův den poslední se všechno obrátí - stroj je v pořádku a přednosta vyzve Matyse, aby na něm dál jezdil.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Železný dědek

Shlédnout film Železný dědek

Videosoubor: ZeleznyDedek.mpeg

Stopáž: 01:19:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Lubomír Lipský st.  (Vasek Kajdos)Jindra Hermanová  (Saleswoman #1)Marie Ježková  (Bozena Matysov)Karel Effa  (Seller)Josef Hlinomaz  (Worker #1)Antonín Šůra  (Apprentice Bork)Vladimír Hlavatý  (Worker Zejdlic)Stanislav Neumann  (Attendant Hanousek)Jaroslav Marvan  (Antonn Matys)Otomar Krejča st.  (Vojta Jandera)Emil Dlesk  (Worker #2)Jarka Pižla  (Apprentice #2)Emanuel HříbalLadislav Kulhánek  (Revisory doctor)Marie Kautská  (Marie Janderov)Vilém Prokop Mlejnek  (Musician)Bolek Prchal  (Stock keeper #2)Pavel SpálenýJaroslav Orlický  (Foreman #2)Josef Steigl  (Foreman #3)Emil Bolek  (Engine)František Marek  (Foreman #1)Vladimír Dvorský  (Apprentice #1)Božena HerrmannováFanča Inka Lopatová-HorákováKarla KučerováM. MagálováVladimír MacourVítězslav Boček  (Ing. Podrouzek)J. O. Martin  (Frantisek Zlabsk)Ladislav Sedláček  (Stationmaster)Pavel Spálený  (Stock keeper #1)Inka Horáková  (Saleswoman #2)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Československo 3. 12. 1948

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Záchranný člun  (1944)Most přes řeku Kwai  (1957)Mít a nemít  (1944)Obchod na korze  (1965)Démanty noci  (1964)


Film Železný dědek přidal do databáze uživatel 0Secretgirl0, za jeho úsilí mu děkujeme. 0Secretgirl0 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Balada o Narajamě

Balada o Narajamě

Zlatou palmou oceněný online film od japonského režiséra Šoheje Imamury Balada o Narajamě. Díky tomuto rozhodnutí se totiž západní, zejména francouzská veřejnost seznámí s dílem, jež by mělo jinak pramalou naději na uvedení v širší distribuční síti. Šohej Imamura je autorem dobrých dvou desítek filmů (z nich Eidžanaika získala v roce 1982 diplom festivalového výboru XXIII. MFF v Karlových Varech), ale i na Západě je dosud prakticky neznám, zastíněn popularitou svého vrstevníka Nagisy Ošimy... shlédnout film »

Horské gorily: Ztracený film Dian Fosseyové

Horské gorily: Ztracený film Dian Fosseyové

Dian Fosseyová se stala novodobou legendou. Vášnivě, nebojácně a oddaně zasvětila osmnáct let studiu goril v horském deštném pralese národního parku Volcanoes. Méně známým je Bob Campbell, fotograf a tvůrce filmů z divoké přírody, jehož záběry vynesly Dian a horské gorily do popředí zájmu po celém světě. National Geographic najala Campbella, aby natočil online film o práci Fosseyové a v letech 1968 až 1972 bylo natočeno přes 70 000 stop filmového materiálu. Bohužel většina nebyla nikdy odvysílána... shlédnout film »