Železný dědek (1948)

Dnes je 14.11. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Železný dědek zdarma

 • Rok uvedení: 1948
 • Délka filmu: 1 hod 20 min
 • Země původu:  Československo
 • Originální jazyk: čeština
 • Žánr: Drama, Komedie
 • Formát obrazu: 1.37:1  (Akademie)
 • Barevné podání: Černobílý
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

6.2 / 10

Film režíroval:

Václav Kubásek  (†67 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Miloš Smatek  (†79 let)

Kamera a efekty:

Josef Střecha  (†77 let)Josef Strecha  (112 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Old Ironside
 • Zelezný dedek

Oficiální distributor:

Ceskoslovenský Státní Film

Shlédnout Železný dědek film z roku 1948 online

Strojvůdce Matys zachrání za druhé světové války při náletu hloubkových letců svou lokomotivu, které láskyplně říká Líza. Sám je při útoku zraněn. Čeká pak doma na uzdravení a na konec války a těší se, že bude znovu na opravené lokomotivě jezdit. Konečně je po válce. Matysův zeť Vojta se stane také strojvůdcem. V den narození svého syna se Vojta opije a zapomene, že má služební pohotovost. Když je pak volán k plnění povinnosti, není k nalezení. Starý Matys se nechá přemluvit, aby ho tajně zastoupil. Na trati zabrání nehodě, když zastaví odpojené vagony. Všichni se domnívají, že vagony zachránil Vojta. Vojta na nátlak rodiny o celé věci mlčí. Matys je poslán do penze. Ještě předtím, než mu přátelé uspořádají slavnost na rozloučenou, spojí se Matys s učni a s jejich pomocí lokomotivu opraví. A v Matysův den poslední se všechno obrátí - stroj je v pořádku a přednosta vyzve Matyse, aby na něm dál jezdil.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Železný dědek

Shlédnout film Železný dědek

Videosoubor: ZeleznyDedek.mpeg

Stopáž: 01:19:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Lubomír Lipský st.  (Vasek Kajdos)Jindra Hermanová  (Saleswoman #1)Marie Ježková  (Bozena Matysov)Karel Effa  (Seller)Josef Hlinomaz  (Worker #1)Antonín Šůra  (Apprentice Bork)Vladimír Hlavatý  (Worker Zejdlic)Stanislav Neumann  (Attendant Hanousek)Jaroslav Marvan  (Antonn Matys)Otomar Krejča st.  (Vojta Jandera)Emil Dlesk  (Worker #2)Jarka Pižla  (Apprentice #2)Emanuel HříbalLadislav Kulhánek  (Revisory doctor)Marie Kautská  (Marie Janderov)Vilém Prokop Mlejnek  (Musician)Bolek Prchal  (Stock keeper #2)Pavel SpálenýJaroslav Orlický  (Foreman #2)Josef Steigl  (Foreman #3)Emil Bolek  (Engine)František Marek  (Foreman #1)Vladimír Dvorský  (Apprentice #1)Božena HerrmannováFanča Inka Lopatová-HorákováKarla KučerováM. MagálováVladimír MacourVítězslav Boček  (Ing. Podrouzek)J. O. Martin  (Frantisek Zlabsk)Ladislav Sedláček  (Stationmaster)Pavel Spálený  (Stock keeper #1)Inka Horáková  (Saleswoman #2)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Československo 3. 12. 1948

Tématicky podobné tituly:

Život je krásný  (1997)Casablanca  (1942)Kočár do Vídně  (1966)Underground  (1995)Musíme si pomáhat  (2000)Záchranný člun  (1944)Most přes řeku Kwai  (1957)Mít a nemít  (1944)Obchod na korze  (1965)Démanty noci  (1964)


Film Železný dědek přidal do databáze uživatel 0Secretgirl0, za jeho úsilí mu děkujeme. 0Secretgirl0 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Pět překážek

Pět překážek

V prvním dokumentu z dílny tvůrců manifestu Dogma 95 vyzval Lars Von Trier svého učitele, klasika dánského dokumentu Jorgena Letha, aby pěti různými způsoby natočil remake svého slavného filmu The Perfect Human (1967). Ve filmu, který je spíše soubojem plným zákeřných pastí, musí Leth využít všechny své filmařské zkušenosti a dostat se tak na samou hranici svých dovedností Online online film se pohybuje od Kuby přes vykřičenou Bombajskou čtvrť, dobrodružnou animaci a digitální záznam á la Dogma 95 až k Lethovu současnému domovu na Haiti... shlédnout film »

Kinoautomat: Člověk a jeho dům

Kinoautomat: Člověk a jeho dům

První interaktivní online film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje.U dveří hlavního hrdiny filmu pana Nováka (Miroslav Horníček) zvoní jeho sousedka. Je téměř nahá. Oblečena jen do osušky si omylem zabouchla dveře svého bytu a nyní pana Nováka prosí, aby ji pustil k sobě domů. Co teď? Mladá dáma v prekérní situaci prosí o pomoc. A je velmi půvabná. Na druhé straně se každou chvíli může vrátit domů manželka pana Nováka, která má navíc dnes narozeniny... STOP! zvolá moderátor vcházející na scénu a děj filmu se opravdu zastaví... shlédnout film »