Dnes je 27.5. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Zborov zdarma

  • Rok uvedení: 1938
  • Délka filmu: 1 hod 49 min
  • Země původu:  Československo
  • Originální jazyk: čeština
  • Žánr: Drama, Válečný
  • Barevné podání: Černobílý
  • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režírovali:

J. A. Holman  (†79 let)Jiří Slavíček  (†56 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Otakar Jeremiáš  (†69 let)

Kamera a efekty:

Josef Střecha  (†77 let)Vladimír KolátorJosef Strecha  (112 let)

Film uveden také pod názvy:

  • Zborov

Oficiální distributor:

Nationalfilm

Shlédnout Zborov film z roku 1938 online

Ve Škodových závodech, kde se v roce 1914 horečně zbrojí, pracuje dílovedoucí Kalina, otec mladíků Pavla a Jana. Pavel je přívržencem monarchie, Jan naopak hájí myšlenku naší národní samostatnosti. Těsně před mobilizací uteče Jan do Ruska, kde se přidá ke skupině dobrovolníků-legionářů "Česká družina", bojujících proti rakousko-uherské monarchii. Pavel narukuje do rakouské armády. Bratři se znovu setkávají až v červenci 1917 v bitvě u ukrajinského Zborova, která znamenala úspěšný průlom rakousko-uherské fronty. Podle původního námětu Rudolfa Medka natočil Jiří Slavíček spolu s debutantem Janem Alfrédem Holmanem film Zborov. Záměr připomenout hraným filmem jeden ze symbolů boje o naši národní svébytnost a státnost měl významnou oficiální podporu - zejména jako morální povzbuzení Československé armády. Premiéra filmu, ve kterém se setkáte v hlavních rolích s Františkem Smolíkem, Ladislavem Boháčem, Vladimírem Šmeralem a Jiřím Plachým, se měla konat 28. října 1938. V souvislosti s politickým vývojem se realizace protáhla a film se dostal do kin až v lednu 1939 ve značně okleštěné a pomnichovským poměrům přizpůsobené verzi. I tak byl diváky v těchto pohnutých dobách nadšeně přijímán.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Zborov

Shlédnout film Zborov

Videosoubor: Zborov.wmv

Stopáž: 01:48:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Václav Trégl  (Karel Ledvina)Rudolf HrušínskýRudolf Hrušínský nejst.  (Randk)Vladimír Šmeral  (Jenk)Jarmila Beránková  (Hanicka Langrov)Nataša GollováMarie Ptáková  (Anna)Stanislav Neumann  (Kopeck)Jaroslav Marvan  (Plikovn lkar)Ladislav Boháč  (Pavel)Jiří Plachý st.  (Rabas)Svatopluk BenešFrantišek Kreuzmann st.  (Halama)František Smolík  (Kalina)Bedřich Veverka  (Hausmacher)Andrej Bagar  (Vesel)Filip Balek-BrodskýEmil DleskVáclav Menger  (V. Menger)Gabriel Hart  (Professor Kodes)Vladimír Řepa  (Kolenat)R. A. Strejka  (Zmecnk)František LašekAntonín FričFrank Rose-RůžičkaMarie HolanováVáclav PiskáčekKarel ŠandaLadislav JanečekFráňa VajnerFerenc FuturistaAdolf HorálekKarel VeverkaJaroslav SadílekKarel Kolár  (Vojtek)Alois Peterka  (Horica)Josef KotalíkBedřich Frank  (Homola)Jan W. SpeergerJiří Vondrovič  (Volunteer)Josef VošalíkMilena VelíškováBolek Prchal  (Homolka)Antonín ŠolcVladimír ŠtrosKarel Hradilák  (Fiser)Václav MlčkovskýJosef Příhoda  (Postman)Ladislav Herbert Struna  (Karpsek)František Vnouček  (Milos)Vilém PrunerFrantišek ŠašekJosef KrausN. Nikolskij  (Colonel Trojanov)Karel Dymák  (Kolja Semjasko)Franz Richter  (Captain Knoteck)Josef Prídavok  (Poddstojnik)Achmed BekuhAntonín ZíbVítězslav Boček  (Zamrazil)Natasa Gollová  (Nurse)Karel Sanda  (Coachman)V. Ruban  (Volunteer)J. Frankl  (Hasek)J. Volker  (Captain Scheibe)Riegl

Datum uvedení do kin nebo online:

  • Československo 8. 3. 2015

Tématicky podobné tituly:

Doktor Živago  (1965)Stezky slávy  (1957)Lawrence z Arábie  (1962)Zborov  (1938)Tisícročná včela  (1983)Dobrý voják Švejk  (1957)Poslušně hlásím  (1958)Jules a Jim  (1962)Červené víno  (1977)Červené víno  (1977)


Film Zborov přidal do databáze uživatel jusi4, za jeho úsilí mu děkujeme. Jusi4 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Raz dva

Raz dva

"Šok, který online film Raz dva vyvolal na canneském festivalu (u diváků, tisku a poroty, která mu udělila svou Velkou cenu), nás potěšil. Se svými sedmi filmy zdarma za téměř dvacet let obsadil Edward Yang už dlouho místo ve stínu "čínomilné cinefílie" (la cinéphilie sinophile). Uznávaný, zčásti uctívaný, ale nevnímaný a nepochopený nikdy tak zřetelně jako Chou Siao-sien, vůdčí postava tchaj-wanské nové vlny, k jejímž hlavním hybatelům Yang patřil." "Ve filmu Raz dva není zkušenosti, která by nebyla kopií nebo replikou jiné zkušenosti, jejím sousedem v prostoru nebo v montáži... shlédnout film »

Pražské blues

Pražské blues

Módně stylizovaný "pocitový" online film o zahraničních studentech v Praze natočil jako svůj debut řecký absolvent FAMU, který od 70. Let působí ve své vlasti jako úspěšný filmový režisér a pedagog. Zajímavá je herecká účast předních českých jazzmanů. Plastiky online ve filmu vytvořil Jindřich Wielgus. shlédnout film »