Pippi dlouhá punčocha (1969)

Dnes je 27.11. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pippi dlouhá punčocha zdarma

Hodnocení filmu:

6.9 / 10

Film režíroval:

Olle Hellbom  (†56 let)

Producenti filmu:

Ernst LiesenhoffOlle Nordemar  (106 let)

Hudbu k filmu vytvořili:

Konrad Elfers  (101 let)

Kamera a efekty:

Kalle Bergholm  (98 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Pippi Meia-Longa
 • Pippi i fakidomyti
 • Pippi dlouhá puncocha
 • Pippi Langstrump
 • Harisnyás Pippi
 • Pippi Langkous
 • Pippi Langstrumpf
 • Pippi Longstocking
 • Pippi Langstrømpe
 • Pippi Långstrump

Oficiální distributor:

Beta Film

Shlédnout Pippi dlouhá punčocha film z roku 1969 online

Kniha známej švédskej autorky Astrid Lindgrenovej Pipi Dlhá pančucha vyšla už v r.1949, ale dobrodružstvá snáď najpopulárnejšej detskej hrdiny boli sfilmované až po takmer 20-tich rokoch - a ešte veľakrát potom. Úspech prvého filmu spôsobil, že okrem televízneho seriálu boli nakrútené ešte dve pokračovania (Ahoj, Pippi a Pippi v zemi Taka-tuka). V r.1987 vzniká americký remake Nové dobrodružstvá Pippi Dlhej Pančuchy. Aj keď bol prvý film daný na index pre individualistickú vzburu hlavnej postavy aj vo Švédsku, nič to nezmenilo na desaťročnom víťaznom ťažení diela na celom svete. Divákov totiž zaujalo nemožné dievča s hrdzavými vlasmi, ktoré jedného dňa príde na bodkovanom koni do švédskeho mestečka a nasťahuje sa do vily Vilekuly. Tam žije nielen so svojím koňom, ale aj s opičkou - pánom Nilsonom. Čoskoro sa skamaráti s Tomom a Annikou a spoločne prežívajú množstvo dobrodružstiev. Ich roztopašnými kúskami trpí najmä slečna Rosenblomová, ktorá by Pippi najradšej dala do detského domova. Malých divákov fascinujú nielen dobrodružstvá roztopašného dievčaťa, ale hlavne jej túžba po slobode a samostatnosti.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pippi dlouhá punčocha

Shlédnout film Pippi dlouhá punčocha

Videosoubor: PippiDlouhaPuncocha.webm

Stopáž: 01:32:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Inger Nilsson  (Pippi Lngstrump)Maria Persson  (Annika)Pär Sundberg  (Tommy)Margot Trooger  (Frken Prysselius)Paul Esser  (Blom)Lissi AlandhSusan Davis  (Pippi Longstocking)Meta VelanderHans Clarin  (Donner)Beppe Wolgers  (Kapten Efraim Lngstrump)Öllegård WelltonSiv EricksFredrik Ohlsson  (Sven Settergren)Göthe Grefbo  (Police constable Klang)Staffan Hallerstam  (Benke)Ulf G. Johnsson  (Police constable Kling)

Certifikace:více informací o MPAA

USA (G)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • USA 25. 12. 1973

Film Pippi dlouhá punčocha přidal do databáze uživatel phoebe, za jeho úsilí mu děkujeme. Phoebe také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Křižník Potěmkin

Křižník Potěmkin

25. prosince 1925 měl premiéru online film (Броненосец Потёмкин), který o rok později získal cenu Americké filmové akademie, v dalším roce nejvyšší cenu Světové výstavy v Paříži a v letech 1952 a 1958 jej hlasování Mezinárodního výboru pro dějiny filmu určilo za nejlepší film všech dob Toto vrcholné Ejzenštejnovo dílo má pět kapitol: začátek vzpoury, povstání, pohřeb Vakulinčuka, masakr na schodišti Oděsy a vítězná plavba... shlédnout film »

Pramen panny

Pramen panny

Centrální scénou filmu je krutý výjev znásilnění a zabití zemanské dcerky Karin zdivočelými pastevci v horách. Její hluboce věřící otec se ocitá tváří v tvář biblickým dogmatům, jež káží nezabíjet. Nezměrná bolest ze ztráty dcery a neuhasitelná touha po pomstě vedou otce k činu Online online film je inspirovaný starou severskou legendou. V režijně i kameramansky mistrovském díle prudce kontrastuje s brutálním činem pastorálně vyladěná nálada lesa na jaře. shlédnout film »