Pippi dlouhá punčocha (1969)

Dnes je 24.10. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pippi dlouhá punčocha zdarma

Hodnocení filmu:

6.9 / 10

Film režíroval:

Olle Hellbom  (†56 let)

Producenti filmu:

Ernst LiesenhoffOlle Nordemar  (104 let)

Hudbu k filmu vytvořili:

Konrad Elfers  (99 let)

Kamera a efekty:

Kalle Bergholm  (96 let)

Film uveden také pod názvy:

 • Pippi Meia-Longa
 • Pippi i fakidomyti
 • Pippi dlouhá puncocha
 • Pippi Langstrump
 • Harisnyás Pippi
 • Pippi Langkous
 • Pippi Langstrumpf
 • Pippi Longstocking
 • Pippi Langstrømpe
 • Pippi Långstrump

Oficiální distributor:

Beta Film

Shlédnout Pippi dlouhá punčocha film z roku 1969 online

Kniha známej švédskej autorky Astrid Lindgrenovej Pipi Dlhá pančucha vyšla už v r.1949, ale dobrodružstvá snáď najpopulárnejšej detskej hrdiny boli sfilmované až po takmer 20-tich rokoch - a ešte veľakrát potom. Úspech prvého filmu spôsobil, že okrem televízneho seriálu boli nakrútené ešte dve pokračovania (Ahoj, Pippi a Pippi v zemi Taka-tuka). V r.1987 vzniká americký remake Nové dobrodružstvá Pippi Dlhej Pančuchy. Aj keď bol prvý film daný na index pre individualistickú vzburu hlavnej postavy aj vo Švédsku, nič to nezmenilo na desaťročnom víťaznom ťažení diela na celom svete. Divákov totiž zaujalo nemožné dievča s hrdzavými vlasmi, ktoré jedného dňa príde na bodkovanom koni do švédskeho mestečka a nasťahuje sa do vily Vilekuly. Tam žije nielen so svojím koňom, ale aj s opičkou - pánom Nilsonom. Čoskoro sa skamaráti s Tomom a Annikou a spoločne prežívajú množstvo dobrodružstiev. Ich roztopašnými kúskami trpí najmä slečna Rosenblomová, ktorá by Pippi najradšej dala do detského domova. Malých divákov fascinujú nielen dobrodružstvá roztopašného dievčaťa, ale hlavne jej túžba po slobode a samostatnosti.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pippi dlouhá punčocha

Shlédnout film Pippi dlouhá punčocha

Videosoubor: PippiDlouhaPuncocha.webm

Stopáž: 01:32:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Inger Nilsson  (Pippi Lngstrump)Maria Persson  (Annika)Pär Sundberg  (Tommy)Margot Trooger  (Frken Prysselius)Paul Esser  (Blom)Lissi AlandhSusan Davis  (Pippi Longstocking)Meta VelanderHans Clarin  (Donner)Beppe Wolgers  (Kapten Efraim Lngstrump)Öllegård WelltonSiv EricksFredrik Ohlsson  (Sven Settergren)Göthe Grefbo  (Police constable Klang)Staffan Hallerstam  (Benke)Ulf G. Johnsson  (Police constable Kling)

Certifikace:více informací o MPAA

USA (G)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • USA 25. 12. 1973

Film Pippi dlouhá punčocha přidal do databáze uživatel phoebe, za jeho úsilí mu děkujeme. Phoebe také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Brancaleonova armáda

Brancaleonova armáda

Italský barevný online film režiséra Maria Monicelliho Brancaleonova armáda, je úsměvným pokusem o parodii dobrodružných rytířských online filmů. Již sám název je ironický, protože armáda potulného rytíře Brancaleona se skládá z pětice ubohých venkovánků majících ke všemu, co se vztahuje k vojsku, pěkně daleko. Příběh se odehrává kolem roku 1000 n. l., kdy se tato armáda dala na pochod patrně od Faleri u Viterba a měla dorazit do jakéhosi města Aurokastra, ležícího patrně poblíž Crotone. Cestou prožívá tisíc a jedno dobrodružství... shlédnout film »

Hamsa, já jsem

Hamsa, já jsem

Být nevidomým je handicap. Být talentovaným hudebníkem je dar. Člověk s takto komplikovanou životní "výbavou" je srážen neměnností svého postižení i povznášen bohatstvím nadání. Režisér mezinárodně úspěšného dokumentu "Nespatřené" Miroslav Janek bude v tomto filmu opět bez sentimentu a lacině vyvolaných senzací ukazovat význam hudby pro nevidomou mládež z konzervatoře a přidružené ladičské školy Jana Deyla Online online film je intimním dialogem s několika výraznými nevidomými osobnostmi, studenty... shlédnout film »