Pro 14 životů (1955)

Dnes je 22.2. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Pro 14 životů zdarma

 • Rok uvedení: 1955
 • Délka filmu: 1 hod 43 min
 • Země původu:  Maďarsko
 • Originální jazyk: Maďarština
 • Žánr: Drama
 • Formát obrazu: 1.37:1  (Akademie)
 • Barevné podání: Černobílý
 • Zvuk: Mono

Hodnocení filmu:

0 / 10

Film režíroval:

Zoltán Fábri  (†77 let)

Hudbu k filmu vytvořili:

György Ránki  (111 let)

Kamera a efekty:

Barnabás Hegyi  (105 let)

Film uveden také pod názvy:

 • 14 életért
 • Fourteen Lives
 • Jos zive
 • Vierzehn Menschenleben
 • Znak zycia
 • Életjel

Oficiální distributor:

Hunnia Filmgyár

Shlédnout Pro 14 životů film z roku 1955 online

Maďarský umělecký film čerpá námět ze skutečné události, která se odehrála v prosinci 1952. Na malém dole dojde ke katastrofě, při níž jsou ohroženy životy čtrnácti horníků. Na jejich záchranu pozvedá své síly celá země. Na loňském filmovém festivalu v Karlových Varech prohlásil režisér tohoto filmu Z. Fábry: „Snažili jsme se využít tohoto otřesného příběhu ve své práci a udělat film o člověku, o lidském hrdinství, o vítězství vůle, o síle, která formuje člověka v boji a pevném společenství ... Naším cílem bylo říci pravdu o té síle, která v našem společenském zřízení přetváří člověka." (FILMOVÝ PŘEHLED 8 / 1955)

Zdroj: doporučený popis od distributora


Pro 14 životů

Shlédnout film Pro 14 životů

Videosoubor: Pro14Zivotu-XVid.avi

Stopáž: 01:42:23 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Zoltán VárkonyiKatalin BerekIván Darvas  (Jancs)László BánhidiIrén Psota  (Girl)Béla BarsiGábor RajnayJános GörbeImre Sinkovits  (Borsa)József Vándor  (Gossner)Sándor Szabó  (Dek)Bertalan Solti  (Bna)Noémi Apor  (Jancsn)Sándor Kömíves  (Balogh)Károly Kovács  (Cseke)Magda Kohut  (Simon Sra)Klári Létay  (Ambrusn)Béla Barsi  (Ambrus)László Misoga  (Lakos)Sándor Siménfalvy  (Mrkus)János Körmendi  (Krivsz)László Ujlaky  (Bottyn)Zoltán Várkonyi  (Narrtor)Gábor Rajnay  (Orvos)Sándor Pethes  (Szsz)Sándor Peti  (Gspr)Lajos Rajczy  (Balzs Jzsef)Mária Keresztessy  (Baloghn)János Görbe  (Szika)László Bánhidi  (VarjTni)Lajos Pándy  (Kdas)Katalin Berek  (Virgh Anna)Géza Sándor  (Sanyi)Pál Beszterczei  (Pali)István Dózsa  (Svana)Erzsi Somogyi  (Varjasn)


Film Pro 14 životů přidal do databáze uživatel marek90, za jeho úsilí mu děkujeme. Marek90 také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Rvačka mezi muži

Rvačka mezi muži

Dnes již klasické dílo Rvačka mezi muži patří mezi nejlepší tzv Online online film noir nebo-li žánru černého filmu a stal se vzorem pro mnohé filmy zdarma natočené v tomto duchu během dalších desetiletí, a to nejen ve Francii. Režisér Jules Dassin nepotřebuje k vyjádření napětí mnoho slov, černobílý obraz dodává dílu nevšední poezii a syrovost zároveň. Dassin vychází z autentického popisu prostředí pařížského podsvětí. O filmu lze směle říci, že je to vloupání zapsané do filmových dějin. Tony se po pěti letech vrací z vězení a pečlivě naplánuje poslední velkou loupež svého života... shlédnout film »

Korene budúcnosti

Korene budúcnosti

Strihový dokumentárny online film o živote významného slovenského politika Alexandra Dubčeka Online film zachytáva v dvoch rovinách politický vývoj v Európe na zač. 20. storočia až po 60 roky a na jeho pozadí aj životnú púť jedného z novodobých európskych politikov - Alexandra Dubčeka. Film online zdarma obsahuje bohaté archívne dokumentárne materiály z MOSFILMU / príchod nadšených budovateľov komunizmu z európskych štátov, tzv. Interhelpo... shlédnout film »