Little Senegal (2001)

Dnes je 30.5. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Little Senegal zdarma

 • Rok uvedení: 2001
 • Délka filmu: 1 hod 37 min
 • Země původu:  Francie,  Německo,  Alžírsko
 • Originální jazyk: Arabština, Angličtina, Francouzština, Volofština
 • Žánr: Drama
 • Formát obrazu: 2.35:1  (Panavision)
 • Barevné podání: Barevný
 • Zvuk: Dolby SR

Hodnocení filmu:

0 / 10

Film režíroval:

Rachid Bouchareb  (61 let)

Producenti filmu:

Rachid Bouchareb  (61 let)Jason Kliot  (57 let)Joana VicenteAllen BainJean BréhatChristoph Thoke  (60 let)

Hudbu k filmu vytvořili:

Safy Boutella  (70 let)

Kamera a efekty:

Benoît ChamaillardYoucef Sahraoui

Film uveden také pod názvy:

 • Maly Senegal
 • Pikku-Senegal
 • Kis Szenegál
 • Little Senegal

Oficiální distributor:

3B Productions

Shlédnout Little Senegal film z roku 2001 online

Bouchareb se dlouho zajímal o vztah africké a afroamerické komunity. Jeho hledání našlo podobu ve snímku o senegalském chlapci, který postupně nachází potomky své rodiny, deportované kdysi do Spojených států. Alloune míří od jižních amerických plantáží až do harlemské čtvrti Little Senegal. Najde vzdálenou sestřenici, která nikdy nepřemýšlí o historii a o minulosti, synovce Hassana, taxikáře bez papírů, lidi schopné všeho, aby získali zelenou kartu. Film se dotýká citlivých míst, neporozumění a často nepřátelství mezi africkou a afroamerickou komunitou. Jako v ostatních filmech, i zde se Bouchareb ptá. Jestliže známe minulost a máme přehled o současnosti, uvědomujeme si také, co historické události znamenají pro jedince?

Zdroj: doporučený popis od distributora


Little Senegal

Shlédnout film Little Senegal

Videosoubor: little_senegal_2001.flv

Stopáž: 01:36:16 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Roschdy Zem  (Karim)Sotigui Kouyaté  (Alloune)Toy Connor  (Girl)Ahmed Ben Larby  (Shop Owner)Daryl Edwards  (Customer)David Langston Smyrl  (Landlord)Ismail Bashey  (Foreman)Adetoro Makinde  (Amaralis)Ron C. Jones  (Westley)Deen Badarou  (Mohammed)Karim Traoré  (Hassan)Sharon Hope  (Ida)Adja Diarra  (Biram)Malaaika Lacario  (Eileen)Moctar Teyeb  (Imam)Cheryl L. Williams  (American Woman)Ankhasanamen Stone  (American Woman)Eloi Coly  (Curator)Bill London  (Handicapped Man)Mary Denson  (Neighbor)Jacquelyn Rena Hodges  (Social Worker)Frank Mayers  (Syd)Kristal D. Moseley  (Nurse)Marieme Faye  (Adja)Will Blagrove  (Karim's friend)

Datum uvedení do kin nebo online:

 • Česko 24. 1. 2004
 • Německo 4. 7. 2002
 • USA 24. 3. 2002

Film Little Senegal přidal do databáze uživatel rroman, za jeho úsilí mu děkujeme. Rroman také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Vzpoura bezejmenných

Vzpoura bezejmenných

Polsky celovečerní umělecký online film s historickou thematikou. Děj se odehrává v polovině 17. stol., kdy pod vlivem povstání Chmelnického na Ukrajině povstali proti svým pánům i sedláci na velkých územích Polska. Hrdinou filmu je svobodomyslný šlechtic Kostka Napierski, který vyburcuje sedláky v Podhalí ke vzpouře a v součinnosti s Chmelnickým se chce postavit proti královým a panským vojskům. Přípravy k povstání jsou však vyzrazeny a Kostka s ostatními osnovateli vzpoury je zradou zajat a odsouzen k smrti. (FILMOVÝ PŘEHLED 26 / 1956) shlédnout film »

Letec

Letec

Život Howarda Hughese patří k nejvíce fascinujícím příběhům, jaké Amerika předchozího století zrodila. Tento letecký průkopník, řežisér i producent, ropný magnát a muž nejedné další činnosti a tváře totiž vynikal nejen svým všestranným talentem, ale i svou výstřední povahou. A online film THE AVIATOR v režii legendárního Martina Scorseseho (Zuřící býk, Mafiáni) se bude soustředit právě na nejzajímavější úsek Hughesovy (Leonardo DiCaprio) životní dráhy... shlédnout film »