Učiteľka (1955)

Dnes je 24.1. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Učiteľka zdarma

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režíroval:

Štefan Uher  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Film uveden také pod názvy:

  • Ucitelka

Shlédnout Učiteľka film z roku 1955 online

Slovenský krátký dokumentární film s velkou působivostí vypráví o životě a práci učitelky ze Stupavy, Vilmy Potmanové, které byl za celoživotní zásluhy udělen Řád republiky.(FILMOVÝ PŘEHLED 6 / 1956) ►Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - 1956 - Čestné uznání Veľmi rozšíreným typom dokumentárneho filmu päťdesiatych rokov boli snímky o vzorných pracovníkoch a úderníkoch, ktoré mali črty publicistického portrétu s množstvom aranžovaných scén. Film čerstvého absolventa FAMU, ambiciózneho Štefana Uhra Učiteľka z roku 1955 hovorí o nositeľke Radu republiky Vilme Potmanovej zo stupavskej základnej školy. Toto dielo začínajúceho režiséra patrí k tomuto žánrovému reťazcu, no vidieť jeho snahy obohatiť ho o nové, na tú dobu prípustné formálne prvky, napr. použitie hlasu herečky Hany Meličkovej na vyjadrenie myšlienok hrdinky. Scenáristi Elza a Jám Beerovci sa snažia vo filme prelínať pracovné a osobné momenty života starej ženy, ktorá celý život zasvätila deťom. Film v danej dobe niesol pečať ?generačného manifestu?. Určite stojí zato ho vidieť ako príklad dobového filmárskeho remesla.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Učiteľka

Shlédnout film Učiteľka

Videosoubor: 3300790272_UIK_DVDRip_TreZzoR.mp4

Stopáž: 00:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Hana MeličkováJán Klimo


Film Učiteľka přidal do databáze uživatel liquidia, za jeho úsilí mu děkujeme. Liquidia také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Krysař

Krysař

Moderní zpracování středověké německé legendy o krysaři, který ztrestá hříšné a zpupné město Hammeln. Je to jeden z nejnáročnějších online filmů, které kdy byly ve světě animovaného filmu natočeny. Expresivně, dramaticky stylizované loutky a scény se stávají krutým obrazem života, z něhož vymizel cit a láska Online online film Krysař patří plným právem mezi základní díla české i světové animované tvorby. shlédnout film »

Děti z Nagasaki

Děti z Nagasaki

Film online zdarma o jaderném útoku na přístavní město Nagasaki, který se uskutečnil dne 9. srpna 1945, vychází ze vzpomínek lékaře, který sice přímou katastrofu přežil, ale zhoubnému působení radiace neunikl Online online film se svým sugestivním obrazovým líčením dostává až na úroveň strohého, o to však působivějšího dokumentu, v němž hraný příběh jen zintenzivňuje účinnost výpovědi filmu. shlédnout film »