Učiteľka (1955)

Dnes je 16.6. 2019, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Učiteľka zdarma

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režíroval:

Štefan Uher  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Film uveden také pod názvy:

  • Ucitelka

Shlédnout Učiteľka film z roku 1955 online

Slovenský krátký dokumentární film s velkou působivostí vypráví o životě a práci učitelky ze Stupavy, Vilmy Potmanové, které byl za celoživotní zásluhy udělen Řád republiky.(FILMOVÝ PŘEHLED 6 / 1956) ►Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - 1956 - Čestné uznání Veľmi rozšíreným typom dokumentárneho filmu päťdesiatych rokov boli snímky o vzorných pracovníkoch a úderníkoch, ktoré mali črty publicistického portrétu s množstvom aranžovaných scén. Film čerstvého absolventa FAMU, ambiciózneho Štefana Uhra Učiteľka z roku 1955 hovorí o nositeľke Radu republiky Vilme Potmanovej zo stupavskej základnej školy. Toto dielo začínajúceho režiséra patrí k tomuto žánrovému reťazcu, no vidieť jeho snahy obohatiť ho o nové, na tú dobu prípustné formálne prvky, napr. použitie hlasu herečky Hany Meličkovej na vyjadrenie myšlienok hrdinky. Scenáristi Elza a Jám Beerovci sa snažia vo filme prelínať pracovné a osobné momenty života starej ženy, ktorá celý život zasvätila deťom. Film v danej dobe niesol pečať ?generačného manifestu?. Určite stojí zato ho vidieť ako príklad dobového filmárskeho remesla.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Učiteľka

Shlédnout film Učiteľka

Videosoubor: 3300790272_UIK_DVDRip_TreZzoR.mp4

Stopáž: 00:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Hana MeličkováJán Klimo


Film Učiteľka přidal do databáze uživatel liquidia, za jeho úsilí mu děkujeme. Liquidia také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Animatrix

Animatrix

Vítejte do světa Animatrixu, vizionářské fúze počítačové animace a japonské školy animace, od světově nejuznávanějších tvůrců animovanch online filmů. Vychutnejte si snímek, který vznikl před filmem Matrix a dozvíte se o posledních městech lidské rasy, válce mezi stroji a lidmi a o závěrečném úpadku lidstva. Staňte se svědky posledního letu Osirise, který připravil půdu pro online film Matrix Reloaded a videohru Enter The Matrix. Doplňte si své povědomí o Matrixu a získejte informace, které jinde nenajdete. Je čas zapojit se... shlédnout film »

Glaneurs et la glaneuse... deux ans après, Les

Glaneurs et la glaneuse... deux ans après, Les

Mnoho dokumentů o filmech nabízí pro naši radost nebo informaci záběry z doby před vznikem filmu, přípravu, herecké zkoušky, hledání lokací, záběry z natáčení nebo anekdoty z výroby filmu, čemuž se v poangličtělé francouzské hantýrce říká „making of“. My jsme se naopak rozhodli „vyprávět online film poté“, tedy to, co se stalo po premiéře filmu Všichni možní sběrači a já. shlédnout film »