Učiteľka (1955)

Dnes je 17.12. 2018, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Učiteľka zdarma

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režíroval:

Štefan Uher  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Film uveden také pod názvy:

  • Ucitelka

Shlédnout Učiteľka film z roku 1955 online

Slovenský krátký dokumentární film s velkou působivostí vypráví o životě a práci učitelky ze Stupavy, Vilmy Potmanové, které byl za celoživotní zásluhy udělen Řád republiky.(FILMOVÝ PŘEHLED 6 / 1956) ►Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - 1956 - Čestné uznání Veľmi rozšíreným typom dokumentárneho filmu päťdesiatych rokov boli snímky o vzorných pracovníkoch a úderníkoch, ktoré mali črty publicistického portrétu s množstvom aranžovaných scén. Film čerstvého absolventa FAMU, ambiciózneho Štefana Uhra Učiteľka z roku 1955 hovorí o nositeľke Radu republiky Vilme Potmanovej zo stupavskej základnej školy. Toto dielo začínajúceho režiséra patrí k tomuto žánrovému reťazcu, no vidieť jeho snahy obohatiť ho o nové, na tú dobu prípustné formálne prvky, napr. použitie hlasu herečky Hany Meličkovej na vyjadrenie myšlienok hrdinky. Scenáristi Elza a Jám Beerovci sa snažia vo filme prelínať pracovné a osobné momenty života starej ženy, ktorá celý život zasvätila deťom. Film v danej dobe niesol pečať ?generačného manifestu?. Určite stojí zato ho vidieť ako príklad dobového filmárskeho remesla.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Učiteľka

Shlédnout film Učiteľka

Videosoubor: 3300790272_UIK_DVDRip_TreZzoR.mp4

Stopáž: 00:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Hana MeličkováJán Klimo


Film Učiteľka přidal do databáze uživatel liquidia, za jeho úsilí mu děkujeme. Liquidia také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Deep Inside Stacy Valentine

Deep Inside Stacy Valentine

Střihový online film toho nejlepšího se Stacy Valentine z jejích filmů Undercover Desires, Eternal Lust, L. A. Lust a L. A. Fashion Girls, doplněný o jednu novou scénu. Filmem provází sama Stacy Valentine! shlédnout film »

Po svatbě

Po svatbě

Film online zdarma dánské režisérky Susanne Bier (Bratři) byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný online film a patří k tomu nejlepšímu, co nám současná skandinávská kinematografie může nabídnout. Hrdinou filmu je charismatický a talentovaný dánský herec Mads Mikkelsen (Casino Royal) pracující v indickém sirotčinci, který zoufale potřebuje finanční prostředky. Ty se nabízejí z rodného Dánska, země, kterou nechal daleko za sebou. Životní situace, které ho tam čekají, změní obchodní cestu v dramatickou, bolestnou zkoušku pro všechny zúčastněné. shlédnout film »