Učiteľka (1955)

Dnes je 4.8. 2020, naše inspirace na dnešní den jsou Filmy online

Film
Učiteľka zdarma

Hodnocení filmu:

5.9 / 10

Film režíroval:

Štefan Uher  (†63 let)

Hudbu k filmu vytvořil:

Film uveden také pod názvy:

  • Ucitelka

Shlédnout Učiteľka film z roku 1955 online

Slovenský krátký dokumentární film s velkou působivostí vypráví o životě a práci učitelky ze Stupavy, Vilmy Potmanové, které byl za celoživotní zásluhy udělen Řád republiky.(FILMOVÝ PŘEHLED 6 / 1956) ►Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary - 1956 - Čestné uznání Veľmi rozšíreným typom dokumentárneho filmu päťdesiatych rokov boli snímky o vzorných pracovníkoch a úderníkoch, ktoré mali črty publicistického portrétu s množstvom aranžovaných scén. Film čerstvého absolventa FAMU, ambiciózneho Štefana Uhra Učiteľka z roku 1955 hovorí o nositeľke Radu republiky Vilme Potmanovej zo stupavskej základnej školy. Toto dielo začínajúceho režiséra patrí k tomuto žánrovému reťazcu, no vidieť jeho snahy obohatiť ho o nové, na tú dobu prípustné formálne prvky, napr. použitie hlasu herečky Hany Meličkovej na vyjadrenie myšlienok hrdinky. Scenáristi Elza a Jám Beerovci sa snažia vo filme prelínať pracovné a osobné momenty života starej ženy, ktorá celý život zasvätila deťom. Film v danej dobe niesol pečať ?generačného manifestu?. Určite stojí zato ho vidieť ako príklad dobového filmárskeho remesla.

Zdroj: doporučený popis od distributora


Učiteľka

Shlédnout film Učiteľka

Videosoubor: 3300790272_UIK_DVDRip_TreZzoR.mp4

Stopáž: 00:23:01 Přehrát film ZDARMA

ve Filmu hrají:

Hana MeličkováJán Klimo


Film Učiteľka přidal do databáze uživatel liquidia, za jeho úsilí mu děkujeme. Liquidia také uvedl odkazy na další informace nebo použité zdroje: ČSFD.czIMDb.com

Tip na dnešní den:


Sedm samurajů

Sedm samurajů

Slavná legenda o hrstce odvážných, kteří se postavili na stranu bezbranných. Nejslavnější japonský online film všech dob, předchůdce filmu Sedm statečných. Těžko by se asi hledal někdo, kdo by neznal legendární americký western o hrstce statečných, kteří se v počtu chabých sedmi postaví přesile banditů, aby ochránili bezbrannou vesnici na odlehlém venkově proti rabování. Western Johna Sturgese patří již téměř půl století k nesmrtelným filmovým evergreenům... shlédnout film »

Ucho

Ucho

Film online zdarma Jana Procházky a Karla Kachyni z roku 1970 patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že online film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti. Do distribuce se dostal až po listopadu 1989, premiéru v kinech měl v červnu 1990. Jde o komorní psychologické drama, v němž se objevují prvky satiry, frašky, grotesky, kriminálního filmu a dokonce i momenty hitchcockovského ladění... shlédnout film »